Dorota Sierakowska: W Girls Money Club nie ma rywalizacji, jest edukacja

sierakowska

W świecie inwestycji jest od wielu lat i specjalizuje się w trudnym temacie surowców. Jednak dla tysięcy kobiet jest liderką i założycielką społeczności Girls Money Club, społeczności kobiet skupionej wokół edukacji, bezpieczeństwa i wolności finansowej. W odcinku #151 Dorota Sierakowska, założycielka Girls Money Club i analityczka DM BOŚ.

 

Z Dorotą znam się od wielu lat i chyba każdy polski inwestor, który śledzi wypowiedzi biur maklerskich spotkał się z jej analizami surowcowymi. Jest specjalistką w wąskiej dziedzinie, ale na szczęście po pracy rozwijała swoje inne pasje i zaczęła edukować kobiety w mediach społecznościowych. Tak powstała idea Girls Money Club i społeczności, w której dzisiaj współpracuje i uczy się inwestować kilkadziesiąt tysięcy kobiet. To też jeden z tematów naszej rozmowy, której posłuchacie poniżej:

 

 

Nic za darmo #151: Girls Money Club

 

W tym odcinku nie tylko lepiej poznacie Dorotę, ale też posłuchacie kilku ciekawych wskazówek na temat inwestowania, przedsiębiorczości i pracy zdalnej.

 

W programie poruszamy takie tematy jak m.in.:

 

  • skąd wziął się pomysł Girls Money Club?
  • skąd zaczęła się pasja Doroty do finansów?
  • na ile pandemia i praca zdalna zmieniła jej tryb pracy?
  • jak połączyć biznes z podróżowaniem?
  • z czym wiąże się zawód analityczki?
  • jak działa Girls Money Club?
  • schematy vs. badania, czy pieniądze to serio domena mężczyzn?
  • jak inwestują kobiety? Wnioski z pracy ze społecznością
  • jak zacząć rozmawiać o pieniądzach?
  • czym jest „wolność finansowa” zdaniem Doroty?
  • jak inwestuje Dorota Sierakowska?
  • czy w jej portfelu jest miejsce na surowce?
  • książkowe rekomendacje dla słuchaczy

 

Gdzie warto śledzić Dorotę?

 

 

Polecana książka to przy okazji jeden z tytułów, dzięki któremu dawno temu założyłem bloga! “4-godzinny tydzień pracy” Tima Ferrisa  wywrócił kiedyś moje myślenie do góry nogami, chociaż w dobre współczesnej technologii książce przydałaby się aktualizacja.

 

 

Rozmowy na WallStreet27

 

Rozmowa z Dorotą, założycielką Girls Money Club to jeden z 9 odcinków serii, którą nagrałem podczas ostatniej konferencji WallStreet27 w Karpaczu. Zachęcam do zerknięcia na pozostałe wywiady, bo mam wrażenie, że udało się przywieźć z tej konferencji naprawdę solidna pigułę wiedzy dla każdego zainteresowanego inwestowaniem:

 

  • Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego, zmiany podatkowe dla inwestorów, dominacja rynku nieruchomości i dysproporcje podatkowe, miejsce polskiego rynku kapitałowego w Europie – dużo wątków zmieściło się w rozmowie z Katarzyną Szwarc, Pełnomocniczką Ministra Finansów ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego.

 

  • Europejska emerytura, czyli Przemek Barankiewicz opowiadający o kulisach ustawy OIPE w Polsce oraz implementacji tych unijnych przepisów w innych krajach. Jeśli myślicie o kolejnych produktach do inwestowania na emeryturę (bez podatku Belki!), ta rozmowa jest dla Was.

 

  • The Invincible to długo wyczekiwana premiera spółki Starward Industries, zobaczymy ją jeszcze w 2023 roku. W związku z tym do studia zaprosiłem Michała Pietrzkiewicza, członka zarządu spółki, który opowiedział nie tylko samej firmie, ale też wnioskach z marketingu Niezwyciężonego, aktualnej sytuacji w branży gamedev i współpracy ze spółką 11 bit studios.

 

  • Aktywny inwestor ma przewagę na rynku, chociaż jest to bardzo ciężka praca i niewielu jest gotowych na taki tryb handlu akcjami. Konrad Ryczko to analityk z DM BOŚ, który jest pasjonatem aktywnego inwestowania i udało mi się nagrać z nim świetną rozmowę, którą doceni każdy inwestujący na polskiej giełdzie.

 

  • Analiza techniczna czy fundamentalna? A może jedna i druga, pod warunkiem, że stosowane w odpowiedniej strategii? Marcin Tuszkiewicz, założyciel serwisu Squaber to aktywny inwestor, który wywodzi się z tradingu, bardzo dobrze omówił te metody i przy okazji opowiedział o tym w czym tkwi fenomen sygnałów transakcyjnych, które tak bardzo upodobali sobie polscy inwestorzy.

 

  • iFirma i kwartalna dywidenda w amerykańskim stylu, czyli rozmowa z Wojciechem Narczyńskim to kolejny program z udziałem giełdowej spółki. Prezes iFirmy opowiedział nie tylko o samej spółce i realiach biznesowych sektora księgowości, ale również o tym co daje im kwartalna dywidenda i jak w praktyce wygląda ten proces z perspektywy spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

  • Mateusz Samołyk, autor bloga Inwestomat.eu udowadnia swoją działalnością, że można inwestować prosto i tanio. Nasz wywiad to pierwsza rozmowa, którą nagraliśmy wspólnie przed kamerą, chociaż w blogosferze śledzimy swoją twórczość od lat. Mateusz jest propagatorem edukacji finansowej, który duży nacisk kładzie na takie tematy jak filozofia FIRE, inwestowanie pasywne, odpowiednia konstrukcja portfela itp.

 

  • 1.8 mln zł na IKE w 10 lat – taki wynikiem może pochwalić się Paweł Malik, inwestor opierający swoje metody o analizę fundamentalną i szukający spółek z polskiego rynku z ponadprzeciętnym potencjałem. To rozmowa o jego metodach inwestycyjnych, ale też specyfice polskiego rynku kapitałowego, który ma swoje zalety, ale ma i swoje wady, na które muszą uważać szczególnie początkujący inwestorzy
Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x