O blogu

Blog Doradca.tv to projekt, o którym myślałem już od bardzo dawna, jednak nie dało się go zrealizować mając normalną pracę.

Pewnego dnia postanowiłem rzucić wszystko, założyć firmę i zacząć realizować swoje marzenia.

Doradca.tv to jedno z tych marzeń – blog i zarazem vlog o pieniądzach – w pełni subiektywne miejsce na mapie mediów, którego jestem naczelnym, redakcją, wydawcą, operatorem, księgowym, montażystą, grafikiem i sprzątaczem.

TomaszJaroszek_doradcatv_blog

Kręci mnie temat kasy. Uwielbiam wiedzieć jak działa jakiś model biznesowy. Tak jak Wojciech Cejrowski lubi łazic po dżungli i o wszystko pytać, tak jak rozglądam się po firmach i ciekawi mnie gdzie przepływa pieniądz.

Uwielbiam rynki finansowe, inwestuję na giełdzie i eksperymentuję ze spekulacjami na forex i nawet zacząłem z portfelem bitcoina. Mam zdecydowanie za dużo produktów finansowych, bo testowałem je jako dziennikarz i tak mi zostało, ale przez to wiem dokładnie jak co działa w bankach.

No i co najważniejsze – na doradca.tv nie ma głupich pytań. Pomogę i odpowiem najlepiej jak potrafię, sam kiedyś uczyłem się tego wszystkiego i widzę, ze o finansach mówi się tak trudnym językiem, że trudno się dziwić widząc niechęć po stronie odbiorców.

Na moim blogu ograniczają mnie 2 rzeczy: budżet i wyobraźnia. Z tym pierwszym idzie mi już coraz lepiej, chociaż blog jeszcze na siebie nie zarabia ;)

Zanim poznasz blog Doradca.tv, pozwól, że powiem Ci kilka słów o sobie. Nagrałem ten film, a właściwie kompilację zdjęć z narracją w tle żeby pokazać w dużym skrócie drogę jaką przeszedłem, aby stać się blogerem. 

 

Dlaczego blog doradca.tv?

Bo to słowo bardzo nadużywane, a kryje się za tym najczęściej „sprzedawca”. Mój serwis jest bardzo subiektywny, doradzam tylko na podstawie własnej wiedzy i doświadczenia, testuję produkty (mam ich naprawdę mega dużo), podpowiadam, porównuję banki, pokazuję ciekawe okazje inwestycyjne, polecam tylko sprawdzone przez siebie rozwiązania rozwiązania. Nie jestem związany z żadną instytucją, która mi płaci za wciskanie ludziom kitu.

Czasem trzeba wynaleźć koło na nowo, jeśli to poprzednie nie spełnia naszych oczekiwań.

Kiedy mam z czegoś jakąkolwiek prowizję to mówię o tym jasno i wszystko będzie zawsze oznaczone. Jestem podpięty pod wiele programów partnerskich i wiele opisywanych produktów będzie można od razu założyć/kupić bezpośrednio z moich linków.

Uwierz lub nie, ale ja też muszę z czegoś żyć i doradca.tv to też projekt biznesowy. Zachęcam każdego do monetyzacji swojej pasji – nie uznaję pracy za darmo i tak jak w dziennikarstwie płacono mi za teksty, tak chciałbym żeby blog też przynosił pieniądze.

Dlaczego superbohater?

Proste, bo świat potrzebuje bohaterów! Mógłbym wbić się w garnitur i dołączyć do setek analityków mówiących w kółko mądre słowa, których nauczyli ich w jeszcze mądrzejszych podręcznikach. Do ludzi dociera z tego ułamek wiedzy. Zadaj sobie pytanie, czego nauczyłeś się od zastępów ekspertów w krawatach? A może tylko kupileś od nich produkt, bo obiecali duże zyski? Czy nie możemy pogadać o pieniądzach jak ludzie?

O pieniądzach trzeba rozmawiać i trzeba się o nich uczyć, bo inaczej będziemy po prostu społeczeństwem podatnym na kłamstwa polityków i sztuczki banków i instytucji finansowych.

Blog doradca.tv to mój mały wkład w edukację ekonomiczną Polaków. Pokręć się tu trochę, porozglądaj i jeśli jesteś tu pierwszy raz, to koniecznie kliknij w ZACZNIJ TUTAJ.

A jak chcesz mnie prywatnie lepiej poznać, to pomoże Ci zakładka o mnie ;)

Pozdro!

Tomasz Jaroszek

Tomasz Jaroszek – jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)