O Blogu

Nazywam się Tomek Jaroszek, jestem blogerem finansowym a miejsce, w którym właśnie jesteś to moje edukacyjne centrum dowodzenia :)

 

Od ponad 10 lat zajmuję się edukacją finansową, wcześniej jako dziennikarz, a od kilku lat jako aktywny bloger, podcaster i youtuber. Znajdziesz mnie na wielu platformach, ale wszędzie przyświeca mi ta sama misja – chcę przekonać Polaków, że o pieniądzach trzeba rozmawiać i trzeba się o nich uczyć! Nie chodzi tylko o to, że wiedza pomaga, ale jej brak w kontekście finansów jest bardzo niebezpieczny.

nowy doradca.tv

Prywatnie, rocznik 88′, pochodzę z Chełma (tego na Lubelszczyźnie), ale od kilkunastu lat mieszkam w Warszawie z moja partnerką (a już niedługo żoną!). Dużo czytam, nie umiem usiedzieć na miejscu, jestem pracoholikiem, kolekcjonuję komiksy i aktywnie inwestuję na rynkach kapitałowych. Mam nadzieję, że się polubimy i będziesz tu częściej zaglądać :)

Czym jest blog Doradca.tv?

Ten film jest z początku 2014 roku (kiedy to było!?), ale mam do niego niebywały sentyment i absolutnie się go nie wstydzę. Wprawdzie od tamtego czasu zmieniło się bardzo wiele, ale tak kilka lat temu zaczynałem i ten młodzieńczy zapał do szerzenia wiedzy we mnie został.

W swojej edukacyjnej działalności poruszam takie tematy jak:

  • oszczędzanie pieniędzy (od tego wszystko się zaczyna!)
  • wychodzenie z długów
  • inwestowanie pieniędzy
  • własna firma i przedsiębiorczość
  • książki i inne formy edukacji
  • jak po prostu mieć więcej pieniędzy :) 
  • edukacja finansowa na różnych etapach w życiu
  • praktyczne rady finansowe (tips & tricks) w życiu codziennym
  • recenzje produktów finansowych
  • wywiad z ekspertami finansowymi i nie tylko

 

Generalnie mam nadzieję, że nie będziesz się tu nudzić :)

Dlaczego warto tu wracać?

Edukacja finansowa opierająca się na teorii to sztuka dla sztuki – tu potrzebna jest praktyka, dlatego na blogu i w moich nagraniach znajdziesz konkretne przykłady, przetestowane metody, realne doświadczenia i sprawdzone pomysły, które z reguły stosuję również na sobie. 

 

Najważniejsze żeby te treści przełożyły się na konkretne decyzje finansowe i poprawiły też Twoją sytuację materialną. Piszę i nagrywam nie tylko o tym co mnie interesuje, ale też o tym co z reguły na sobie przetestowałem i przełożyło się pozytywnie na moje decyzje finansowe.

 

To nie jest blog wykreowany przez specjalistów od marketingu – jestem prywatnie dokładnie taki jak online. Nie znajdziesz tu treści oderwanych od rzeczywistości. Nie inwestuję publicznie ogromnych  pieniędzy, prowadzę działalność gospodarczą, wydałem samodzielnie książkę, jestem pracoholikiem, który zmaga się z takimi samymi problemami jak większość czytelników. Nie mam licznych mieszkań na wynajem, nie dostałem żadnego wielkiego spadku, nie byłem dyrektorem czy prezesem wielkiej firmy przed założeniem bloga… Ba, nawet auta nie mam – jeżdżę komunikacją miejską po Warszawie :) A w 2021 biorę ślub (!!!) i to też opiszę na blogu, bo to również finansowe wyzwanie i ciekawy temat!

 

Buduję swój majątek od zera, ciężką pracą, rozwijaniem biznesu, a od lat również inwestowaniem. Mój blog to moja praca, więc podchodzę do niej bardzo rzetelnie. Wierzę, że jeśli dzięki moim treściom zmienisz coś w życiu na lepsze, a później „dobro do mnie wróci” – czy to przez polecenie mojego bloga, czy przez kupno mojej książki komuś pod choinkę :) 

 

Moja historia

Właściwie od kiedy pamiętam, chciałem być dziennikarzem (no i superbohaterem – doczytasz to w misji bloga). Już w szkole średniej pisałem do lokalnej prasy, brałem udział w konkursach i interesowałem się wystąpieniami publicznymi. Studiowałem Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Warszawskim i błyskawicznie odkryłem, że w tym zawodzie studia niewiele pomogą – trzeba się pilnie zabierać do roboty. Od 20 roku życia już właściwie cały czas aktywnie pracowałem w redakcjach, pisząc, nagrywając i pochłaniając wiedzę z mojej trudnej specjalizacji.

 

Wybrałem dziennikarstwo finansowe, które nie cieszyło się dużą popularnością ze względu właśnie na stopień skomplikowania. Moim zdaniem pieniądze nie są niszą, wręcz przeciwnie – większość tematów na świecie i tak wraca do tematu pieniędzy albo od niego zaczyna. W związku z tym, właśnie ten świat chciałem tłumaczyć jako dziennikarz.

 

Pierwsze szlify zdobywałem w redakcji Comperia.pl, pisząc o produktach finansowych, robiąc rankingi lokat, kart kredytowych, kont osobistych, kont oszczędnościowych, kont firmowych, no i oczywiście analizując promocje bankowe. Szalał wtedy kryzys finansowy, oprocentowanie depozytów sięgało 10%, a banki rozdawały na prawo lewo kredyty frankowe.

tomasz jaroszek dziennikarz

Później przyszedł czas na prawdziwą redakcyjną szkołę życia – prawie 5 lat w redakcji Bankier.pl – a tam setki napisanych tekstów i analiz, wywiady, konferencje, wyjazdy i dziennikarskie przygody. Byłem też redaktorem naczelnym Przeglądu Finansowego Bankier.pl i prowadziłem regularne programy w studio Bankier.tv. Tam nauczyłem się nie tylko redakcyjnego rzemiosła, ale też rozgadałem się przed kamerą (czego efekty widzisz dzisiaj na moim kanale YT).

 

Trudno w to uwierzyć, ale w wieku 25 lat zapragnąłem odejść na swoje, być wolnym strzelcem i stawiać powolutku własnego bloga finansowego. Dzisiaj to normalne, że korzystamy z wiedzy blogerów, ale wtedy naprawdę wiele osób pukało się w czoło, gdy mówiłem o rzucaniu etatu na rzecz blogosfery.

 

Zanim blog i moja działalność na dobre się rozkręciły, pisałem jako dziennikarz w różnych tytułach, m.in. Business Insider Polska, magazyn Logo czy NaTemat. Po drodze zaliczyłem małą biznesową katastrofę – firmę założoną z kolegami, która zakończyła swój żywot po roku, kosztując mnie sporo zdrowia, stresu i pieniędzy.

Podróż do Omaha i inne przygody

Przez lata prowadziłem wiele edukacyjnych projektów, od zbudowania gry edukacyjnej, przez kurs wychodzenia z długów, serie inwestycyjnych filmów, konferencję na GPW, aż po publiczny portfel akcyjny pokazywany na youtube. W tym czasie byłem wielokrotnie nominowany w konkursach dla blogerów czy edukatorów giełdowych, byłem w finale kilku konkursów, a w 2016 mój blog został nawet „Męskim Blogiem Roku Men’s Health”.

blog roku

Jednak prawdziwy król projektów, który wiele zmienił, to wyjazd do Omaha, w stanie Nebraska, na największe walne zgromadzenie akcjonariuszy na świecie – do spółki Warrena Buffetta, Berkshire Hathaway. Tydzień spędzony w USA w 2018 roku był nie tylko wyśmienitą przygodą, ale też krokiem milowym w edukacji finansowej, jaką zajmuje się od lat. Wyjazd relacjonowaliśmy z kolegą na grupie facebookowej, a całą wyprawę nazwaliśmy „Śladami Warrena Buffetta”.

 

Po wyjeździe poszliśmy o krok dalej, zostaliśmy wspólnikami i wydaliśmy pierwszą w Polsce książkę o Warrenie Buffetcie skierowaną do polskich inwestorów. Wspomniana grupa rozrosła się do 20 tysięcy inwestorów, a poza książką pojawiły się konferencje, projekty vod i wiele innych rzeczy, które znajdziesz chociażby w zakładce ze sklepem. 

sladami warrena buffetta

Od 2020 roku oprócz kanału YouTube i bloga, którego właśnie czytasz, do moich mediów dołączył podcast Nic Za Darmo i teraz już zajmuję się edukacja finansową dosłownie na wszystkich platformach. Mam nadzieję, że będziesz tu częściej zaglądać!

 

Jeśli interesuje Cię jakaś współpraca komercyjna to zapraszam Cię do zakładki współpraca

 

Moje social media i miejsca w sieci, gdzie można mnie znaleźć zostawiam tutaj:

 

Możesz również zapisać się na jeden z newsletterów bloga:

 
Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj