Jeśli jesteś na tej stronie, to znaczy, że myślisz o złożeniu mi oferty współpracy lub moja praca łączy się w jakiś sposób z Twoją. Fantastycznie! Współpracuję komercyjnie z firmami, pod warunkiem, że koncepcja spełnia kilka warunków. Ta strona powinna w wyczerpujący sposób odpowiedzieć na nurtujące Cię pytania. Szczegóły poznasz poniżej. Ale najpierw… poznaj odbiorców Doradca.tv

 

Działam na kilku platformach w Internecie. Główne miejsca to:

Struktura wiekowa czytelników bloga w 2020 roku

doradcatv google analytics

Odwiedziny bloga w 2020 roku

Demografia kanału Youtube Doradca.tv w 2020 roku

wiek widza doradcatv

Oglądalność kanału YouTube w 2020 roku

statystyki doradcatv 2020 youtube

Dlaczego warto ze mną współpracować?

Doświadczenie – 7 lat w mediach, 6 lat w blogosferze. Za mną sporo współprac od robienia pełnych kursów edukacyjnych, przez kampanie dedykowane, recenzje produktów, wystąpienia, szkolenia… generalnie wiem co robię :)

 

Wsparcie merytoryczne – jeśli pomysł na współpracę przeszedł przez wszystkie warunki, to masz pewność, że gramy do jednej bramki i służę nie tylko zasięgami, ale przede wszystkim wiedzą Klientowi i/lub Agencji. Chętnie zasugeruję, wyjaśnię, pomogę, ja też chcę żeby współpraca przyniosła obu stronom wymierne efekty

 

Obsługa prawna – chcesz współpracować, ale obawiasz się o umowę? Bez paniki, mam wyśmienitą prawniczkę, która przygotuje umowę, która zabezpieczy dwie strony. Może też nanieść odpowiednie poprawki do Twojego szablonu umowy i dostosować ją do współpracy. To nie tylko bardzo doświadczony fachowiec, ale też osoba najwyższego zaufania, już za kilka miesięcy będzie moją żoną :)

 

Baza podwykonawców – jeśli masz pomysł i budżet, ale obawiasz się o zaplecze techniczne to mogę pomóc kontaktami do sprawdzonych fachowców z różnych dziedzin, z którymi współpracuję lub współpracowałem przy projektach. Specjaliści od video i montażu, edytorzy dźwięku, fachowcy od podcastów, transmisji video. Jak będzie trzeba, to ogarnę studio, ekipę filmową, reżysera planu, make-up i nawet kanapki będą – byłe tylko budżet to udźwignął.

 

Biznesowe podejście – jestem blogerem finansowym i przedsiębiorcą, rozumiem pojęcia konwersji, branżowe wskaźniki, doskonale zdaje sobie sprawę, że influencer marketing wspiera biznes i raczej dogadam się z klientem w zakresie merytoryki i marketingu.

Co możemy razem zrobić?

1. Pojedynczy artykuł / recenzja produktu

Możemy poruszyć tematykę finansową, biznesową bądź inwestycyjną w formule pojedynczego artykułu na blogu. Teksty są z reguły obszerne (powyżej 8-10 tys. znaków), napisane dodatkowo z dbałością o SEO i oczywiście ich celem jest nauczenie czegoś odbiorcy. Reklamowych tekstów tutaj po prostu nie ma.

 

Przykładowe realizacje:

 

Podejmowałem się również recenzji produktów i usług, ale to trudny temat, ponieważ mało który klient jest gotów na poddanie usługi testowi/analizie i akceptacji tekstu, który nie jest marketingową laurką, ale rzetelną oceną. Powiem szczerze, 9 na 10 klientów odpada, gdy dowiaduje się, że to nie jest marketingowe kopiuj/klej tylko serio recenzja.

 

Przykładowe realizacje:

 

2. Tekst + video

Pakiet świadczeń to mój ulubiony zestaw, bo doskonale uzupełnia przede wszystkim potrzeby odbiorcy, a dodatkowo może długoterminowo wspierać cele Klienta. Video ma lepszy odbiór i wyższe konwersje, ale wiele osób potrzebuje tekstu jako uzupełnienia. Z kolei w długim terminie, tekst radzi sobie w google i odsyła czytelnika do video itd. To dobra synergia i w pakiecie zawsze jest nieco taniej.

 

Przykładowe współprace:

 

3. Pakiet materiałów edukacyjnych (mix formatów)

Lubię tę formę współpracy, bo pozwala na wyczerpanie tematu, zwiększa znacząco dotarcie do odbiorców i pokazuje, że firmie zależy na edukacji w długim terminie. Można tu dowolnie łączyć formaty i koncepcje, żeby maksymalizować efektywność. Przykładowo, można w formacie video zrobić wprowadzenie do tematu, podcastem uzupełnić wiedzę poradnikowo, a recenzją tekstową pokazać usługę. To samo można wykonać w formie kilku materiałów video lub serii podcastów.

 

Przykładowe współprace:

  • Seria materiałów we współpracy z Domem maklerskim mBanku (mix tekstów i video) o możliwościach inwestowania w Polsce i za granicą, edukacja początkującego inwestora, recenzja produktu, konkurs.
  • Seria materiałów edukacyjnych o certyfikatach inwestycyjnych TURBO, wraz z zaproszeniem na konkurs dla inwestorów
  • Cykl o inwestowaniu pasywnym we współpracy z Finax, teksty, video, recenzja produktu  

 

4. Wystąpienia publiczne

Jestem gadułą i to też jest w cenniku 😊 Dobrze czuję się na scenie, pracuję z publicznością prowadząc wykłady, ale i warsztaty lub biorąc udział w debatach. Oczywiście zawsze jest to temat edukacyjny i z wartością dla odbiorcy. Występuję na konferencjach, targach, szkoleniach – wszystko jest ustalane indywidualnie.

 

Dostępne formaty:

  • Wykład – od 30 do 90 min, na scenie jestem ja sam, tematyka z mojego zakresu do ustalenia, prezentacja jest przygotowywana na tę jedną okazję
  • Udział w debacie – jeśli czuję się mocny w temacie, to chętnie wezmę udział w dyskusji
  • Moderowanie debaty – znowu, jeśli czuję się dobrze w temacie, to mogę poprowadzić debatę i wcielić się w rolę moderatora. Mój rekord to 9 panelistów w 2-godzinnej dyskusji (nie idźcie tą drogą!), podejmuję się zadań trudnych
  • Webinar – to samo co na scenie, można też zrobić na siedząco i przed kamerą, prowadzę webinary proste z domu, ale i zaawansowane produkcje z użyciem profesjonalnego studia (również na potrzeby wewnętrzne firm, np. szkolenie o finansach osobistych dla pracowników)

 

Ps. Doceniam zaproszenia w zamian za „sławę, promocję, prestiż” itp., ale każdy z takich maili zapewne dostanie odpowiedź odmowną. Zmienię zdanie, gdy przekonam wreszcie dostawcę prądu, wody czy usług telefonicznych, że powinien dać mi usługi za darmo, bo jestem prestiżowym klientem blogerem. Rozumiecie aluzję :)

 

5. Reklama / twarz produktu / wykorzystanie wizerunku

Każdy projekt z wymienionych na tej liście poniekąd ma ten element w sobie, bo sama współpraca nawet przy pojedynczym tekście zakłada, że firma przeszła przez mój test i w jakiś sposób firmuję ją swoją osobą, ale zakres eksploatacji wizerunku ustalamy indywidualnie.

 

Przykładowo, niektóre materiały z akcji edukacyjnych do dzisiaj znajdują się na stronach banków i instytucji finansowych jako stałe zakładki przy produktach.

 

Jedno mogę zaznaczyć – nie ma co pisać w sprawie bycia „twarzą produktu”, który dopiero co wchodzi na rynek, jest genialny, innowacyjny i zmieni świat. Nie kupuję kota w worku, więc tym bardziej nie polecam kota w worku i nie chcę widzieć swojej twarzy na worku z kotem w środku :)

 

6. Dedykowany projekt edukacyjny

To są najpoważniejsze projekty, których efektów z reguły nie widać na blogu, bo są w całości u Klienta. To przemyślane i długoterminowe projekty, których wykonanie trwa od kilku tygodni, czasem nawet do kilku miesięcy czy kwartałów. Technicznie wspierane są przez profesjonalne agencje, jednak merytoryka projektów jest zawsze po mojej stronie – piszę tu scenariusze, układam procesy, sugeruje sekwencje video, uzupełniam całą treść. Każdy projekt jest poprzedzony głęboki researchem, konsultacjami, a czasem nawet badaniami rynku i licznymi wizytami u klienta w celu poznania jego biznesu.

 

Powiem wprost, jeśli podoba Ci się ta wizja, to niezmiernie się cieszę, ale to projekty wyjątkowo pracochłonne (pękam z nich z dumy!) i musisz liczyć się z tym, że trwa to co najmniej kilka miesięcy i kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

 

Poniżej znajdziesz przykłady takich realizacji:

  • Edukacyjna seria video Praktycznie o Inwestowaniu we współpracy z PKN Orlen. To multimedialne lekcje w formatach video i tekstowych z myślą o początkujących inwestorach. Każda lekcja uczy konkretnego zagadnienia, a cały sezon tworzy spójną całość edukacyjną.
    Link: Praktycznie o Inwestowaniu
  • Dedykowany program edukacyjny o emeryturach i zmianach ustawowych w systemie emerytalnym dla klientów Nationale Nederlanden. Całość projektu „Jaroszek wyjaśnia” i 10 odcinków można obejrzeć na platformie NN po zalogowaniu jako Klient firmy.
    Link: Jaroszek wyjaśnia
  • Kurs Żyj bez Długów dla Kruk SA – kurs zawiera 12 lekcji video, audio oraz tekstowych, ćwiczenia, pdf-y do pobrania. Cały kurs był projektowany na podstawie głębokiej pracy badawczej z ludźmi zadłużonymi
    Link: Kurs Żyj Bez Długów
  • Kapitalni.org – serwis edukacyjny we współpracy z Wonga.com skupiający się na szerokiej edukacji finansowej odbiorcy. Projekt zawiera test osobowości finansowej, liczne multimedialne ścieżki edukacyjne, zadania, quizy, kalkulatory i setki tekstów oraz porad finansowych
    Link: Kapitalni.org
  • Akademia inwestowania ING – seria materiałów edukacyjnych dla początkujących inwestorów, kilka video osadzonych na kanale klienta oraz wewnątrz konta maklerskiego ING, dedykowany ebook dla inwestorów, wsparcie społeczności ING jako ekspert, teksty
    Link: Akademia Inwestowania
  • Pre.Kapitalni – fabularna gra edukacyjna (pierwsza w Polsce!) o finansach osobistych. Wcielamy się w rolę podróżnika w czasie, który musi wykonać szereg zadań finansowych i fabularnych żeby wrócić do swoich czasów. Zakres mojej pracy to oczywiście cała merytoryczna cześć gry.
    Link: Pre.Kapitalni

 

7. Dziwny pomysł, który chcesz mi koniecznie opowiedzieć 😊

Jeśli chodzi Ci po głowie coś, czego nie ma w 7 punktach powyżej, to może zmieści się w tej kategorii. Mogę być też częścią bardziej skomplikowanej kampanii, wsparciem wizerunkowym, elementem długoterminowej strategii, konsultantem biznesowy projektu Klienta – zaskocz mnie!

Współpraca z agencjami

Współpracuję zarówno z klientami bezpośrednio, jak i z agencjami kreatywnymi/marketingowymi/pr-owymi itp. Można do mnie śmiało pisać z zarysem projektu, ocenię go, dam znać czy mogę się podjąć i postaram się nawet o szacunkowe widełki wyceny.

 

Zastrzegam tylko, że nie mam włączonej skrzynki24h przed oczami, więc jeśli jest coś pilnego „na jutro” itp. to zapewne taki projekt przegapię i nawet nie zdążę odpisać.

 

Poinformuję od razu jeśli w danej kategorii mam podpisany zakaz konkurencji lub nie jest to usługa dla mnie. Jestem szczerym gościem, więc jeśli to nierzetelna firma albo mocno odradzam tę usługę, również napomknę o tym w mailu 😊

 

*w kontekście obsługi reklam na YouTube korzystam z usług VideoActions i jest to umowa długoterminowa – w innych kwestiach jestem otwarty na współpracę.

 

Programy partnerskie

Jestem uczestnikiem różnych sieci afiliacyjnych, polecam tylko znane mi i przetestowane produkty, więc nie ma sensu namawiać mnie do czegoś super stawkami czy szybką realizacją płatności –kluczowy jest bardzo dobry produkt, który mogę szczerze polecić odbiorcom po przetestowaniu. 

Recenzje książek

Na moim blogu i kanale od czasu do czasu pojawiają się recenzje lub zbiorcze polecanie książek biznesowych, finansowych czy inwestycyjnych. Chętnie to robię, bo dużo czytam i zachęcam do tego swoich czytelników. Jeśli reprezentujesz wydawnictwo i chcesz mi wysłać książkę do recenzji, to albo jest to projekt w ramach komercyjnej współpracy z podpisaną umową, stawką i terminami publikacji albo chcesz wysłać mi książkę i liczyć na to, że jak ją kiedyś przeczytam, to wpadnie na listę polecanych. Uprzedzam, bo wysłanie mi książki absolutnie nie oznacza, że ją od razu zrecenzuję. Będzie mi bardzo miło i być może polecę ją czytelnikom, ale nie mogę tu nic zagwarantować.

Przykładowe recenzje:

Zasady współpracy: czego na pewno NIE robię

  • indywidualne konsultacje inwestycyjne – nie ma tygodnia żebym nie dostał maila z prośbą o to, więc jeszcze raz podkreślę: nie prowadzę indywidualnych konsultacji, nie jestem licencjonowanym doradcą inwestycyjnym, nie zarządzam cudzymi pieniędzmi, nie doradzam w co zainwestować. Zajmuję się tylko edukacją, odpowiedzialność za inwestycje każdy bierze na siebie.
  • nieoznaczona pomoc w pozyskiwaniu kapitału – emisja akcji, obligacji korporacyjnych, kampanie crowdfundingowe, prywatne pozyskiwanie kapitału – to wyjątkowo trudne tematy, których raczej się nie podejmuję lub bardzo wyraźnie oznaczam ryzyka i zakres współpracy komercyjnej
  • nieoznaczone reklamy – jeśli współpraca jest komercyjna to musi być oznaczona. Kropka. Nieoznaczone wywiady, recenzje i współprace to nie jest specyficzna gałąź marketingu, tylko oszukiwanie odbiorcy, a tego nigdy nie robiłem i nie robię.
  • reklama forex – mówię dużo o inwestycjach, ale do tej formy spekulacji z wysoką dźwignią nie zamierzam nikogo zachęcać ani komercyjnie, ani bezpłatnie. To bardzo wysokie ryzyko i niewiele osób potrafi realnie zarabiać na tym pieniądze. Drogi brokerze, nie ma znaczenia czy chcesz mi zapłacić 100, 200 czy 500 euro za pozyskanego klienta, i tak odmówię.
  • promocja hazardu – wydaje mi się logiczne, że promowanie oszczędzania i kasyna to przejaw hipokryzji, ale na wszelki wpadek dopiszę to do listy.
  • współprace, których rzetelnie nie przeprowadzę – wszystko musi być tu spójne ze mną i z tym czego uczę. Jeśli coś nie gra, to nie ma sensu robić tego na siłę. Przykładowo, odpada temat zmiany opon w moim samochodzie, bo… od lat nie mam auta. Znam temat, mógłbym o tym napisać, ale byłoby to niespójne i moim zdaniem za mało rzetelne.
  • szybkie akcje byle jak – jeśli moje świadczenia mają „dopchać” wycenę dla Klienta i mam nagrać video za 2 dni żeby „kasa się nie zmarnowała” to już śmiało można sobie darować pisanie maila.
  • podpisywanie się pod cudzą pracą – wykorzystywanie mojego wizerunku i nazwiska pod tekstami, których nie napisałem lub nie redagowałem absolutnie nie wchodzą w grę. Jeśli chcesz ode mnie obszerny tekst o oszczędzaniu, to mogę go napisać, ale jeśli chcesz mi zapłacić za podpisanie się pod tekstem, to nie wchodzi to w grę.
  • teksty SEO na mojej stronie – tu jest miejsce na edukację i merytorykę, nie sprzedaję tekstów dla agencji SEO, nie wklejam płatnych linków itp.
  • lobbing i działania z podtekstem politycznym – 99% odbiorców nie będzie wiedzieć o co chodzi, ale ważne żeby ten 1% doczytał ten punkt. Nie prowadzę żadnych ukrytych pr-owych działań, nie jestem ekspertem do wynajęcia na potrzeby negocjacji ustaw, nie można kupić mojego zdania w tematach medialnych, nie podejmuję się zleceń związanych z lobbingiem, nie współpracuję z partiami politycznymi.

Pogadajmy :)

Jeśli wszystkie powyższe punkty są ok, to zapraszam do kontaktu – najlepiej od razu napisać na kontakt [at] doradca.tv