Polecam

Ta zakładka jest na Wasze życzenie. Dostaję bardzo często pytania o produkty finansowe (i nie tylko), z których sam korzystam i które polecam – macie je w takim razie wszystkie opisane tutaj. Będę tę zakładkę również aktualizował.

 

Pamiętajcie tylko, że aktualnie jako bloger, a wcześniej jako dziennikarz, testuję różne produkty. Mam bardzo dużo kont bankowych, kilka kart kredytowych, wiele aplikacji, kilka rachunków maklerskich. To część mojego zawodu, żeby móc przetestować je na sobie i wiedzieć na co zwracać uwagę.

 

To też moja praca, więc na niej zarabiam. Niektóre z linków na tej stronie i na całym blogu to linki afiliacyjne. Jeśli zdecydujesz się na założenie jakiegoś produktu właśnie z tych linków, ja otrzymam za to prowizję. To najlepsza forma wsparcia blogera, bo nikt nic nie reklamuje na siłę, a polecenia są zawsze rzetelne i na bazie własnych doświadczeń.

Konta bankowe

Mam konta chyba we wszystkich bankach w Polsce. Serio, zacząłem je śledzić już jako dziennikarz i tak mi zostało, więc mam dobrą skalę porównawczą i regularnie sprawdzam jak zmienia się oferta. Regularnie polecam takie rachunki jak:

 

Bank Millennium – konto 360 nie zmienia się od lat, ma bardzo dobre parametry, może być całkowicie bezpłatne. Uważam je za świetny produkt i szczerze mogę go polecić (często są promocje z dodatkową gotówką, warto z nich skorzystać). Konto ma wyśmienity wariant dla studentów, tam już jest bezapelacyjnie moim numerem jeden.

 

mBank – mam ogromny sentyment o tego banku, używam ich rachunku regularnie (to mój główny rachunek), jestem przyzwyczajony do ich bankowości elektronicznej i mobilnej od lat, uwielbiam mSavera. Ten rachunek ma zmontowany dostęp do giełdy, supermarket funduszy inwestycyjnych i większość usług załatwisz całkowicie online. Minusem są bez wątpienia podwyżki opłat w ostatnim czasie, ciężko o całkowicie darmową usługę.

 

ING Bank Śląski – to solidny bank, który bardzo szanuję za spójność oferty i wartości, które sobą reprezentuje jako firma. Ma też świetną obsługę w oddziałach, jeśli tego potrzebujesz. Nie da się mieć rachunku maklerskiego bez konta ROR, więc siłą rzeczy korzystam z niego jako z rachunku dodatkowego.

Rankingi produktów finansowych

Tutaj znajdziesz narzędzia do pomocy w wyborze produktów finansowych. Są one regularnie aktualizowane, znajdziesz tam najlepsze lokaty, konta oszczędnościowe, promocje bankowe czy też tanie konta osobiste. Już bez mojego subiektywnego komentarza, ale za to z bardzo aktualnymi danymi :)

Konto firmowe

Mam swój stary rachunek w Alior Banku i tutaj niespodzianka – absolutnie go nie polecam. Założyłem go jeszcze za czasów Prezesa Sobieraja i usługa zdecydowanie popsuła się z biegiem lat. Niestety nie jestem na bieżąco z ofertami firmowymi, więc aktualnie nie jestem w stanie tutaj za wiele pomóc.

 

Na pewno jeśli w końcu znajdę chwilę, przetestuję kilka rozwiązań i zmienię rachunek, to uzupełnię ten akapit. Dzisiaj oferty promocyjne kont firmowych są dużo lepsze niż wtedy, gdy ja zakładałem swoją firmę. Przykładowo, niektóre rachunki firmowe dzisiaj dają nawet kilkaset złotych premii. Nie da się ukryć, że klient firmowy jest bardzo cenny dla każdego banku.

Karty płatnicze

Karta Revolut – moja ukochana karta do podróży, korzystam z niej również przy płatnościach zagranicznych. Napisałem ogromną recenzję karty Revolut i absolutnie każdemu polecam to rozwiązanie!

Usługi dla inwestorów

Tu możecie się mocno zdziwić, ale mam kilka kont maklerskich i uważam, że to bardzo rozsądne podejście. Nie trzeba mieć jednej usługi absolutnie do wszystkiego – osobiście wolę mieć konkretne rachunki do konkretnych portfeli i tyle. Na koniec wszystko i tak mogę zsumować w excelu. Myśląc o wyborze konta maklerskiego, nie warto sugerować się opiniami, który rachunek jest „fajniejszy”, tylko który odpowiada moim wymaganiom. Bardzo dokładnie opisałem to w tekście: jak wybrać rachunek maklerski?

 

ING Bank Śląski – ten rachunek możecie znać z serii Portfel10k. To bardzo przejrzysty i prosty rachunek, dobry dla początkujących. Łączy się jednak z rachunkiem bankowym (najpierw musicie mieć ROR, dopiero później usługę maklerską).

 

BOŚ – tutaj mam IKE i IKZE maklerskie. To doświadczony dom maklerski, do którego dużo starszych inwestorów w Polsce ma sentyment. Solidne raporty, rozbudowana oferta, spora część edukacyjna.

 

MDM (mBank) – mam tam rachunek od bardzo dawna, aktywowałem go ostatnio ze względu na nowy system transakcyjny i coraz bardziej mi się podoba. Zacząłem budować tu mały portfel dywidendowy. Świetna zmiana po latach! Wspominam o tym, bo to chyba jedyny rachunek maklerski w formie IKE i IKZE z dostępem do akcji zagranicznych.

 

XTB – nie ma co się oszukiwać, że aktualnie XTB deklasuje konkurencję ofertą akcji i ETF-ów bez prowizji. Sam mam tam kilka zakupów ze względu na nową ofertę. Tu jednak bardzo istotny disclaimer – patrzę tylko na ofertę akcji i funduszy, nie na CFD.

 

Finax – to odkrycie 2020 roku, które przekonało mnie do siebie nawet bardziej niż omawiany kiedyś inPZU. Świetne miejsce żeby mieć ekspozycję na cały świat w postaci tanich funduszy ETF. Najlepiej przeczytać recenzję i opinie o Finax.

 

Pamiętajcie jeszcze o jednej rzeczy – mając rachunek maklerski, macie dostęp do działu analiz, czyli raportów i rekomendacji. Mając kilka rachunków, macie więcej raportów. Jeśli możecie mieć bezpłatnie rachunki, to czasem naprawdę warto skorzystać chociażby dla oferty edukacyjnej bądź działu analiz, żeby mieć po prostu wsparcie merytoryczne do własnych analiz.

 

Co do samych analiz i raportów, oprócz domów maklerskich korzystam aktualnie z 2 serwisów, gdzie są również płatne analizy:

  • Portal Analiz, świetna jakość analiz, konkretnie rozpisane fundamenty spółek, przy okazji rozbudowuje się tu również forum dla inwestorów, bardzo dobra cena przy wysokiej jakości. Pod względem analiz, mój wybór nr 1.
  • Stockwatch (jak wpiszecie kod rabatowy DORADCATV to macie zniżkę), świetne analizy wzbogacone o forum dyskusyjne na wysokim poziomie i dużo narzędzi, które przy okazji dostaje się w pakiecie.

 

Obywa serwisy dostarczają mi treści, które są pomocne w analizie poszczególnych spółek. Tylko tyle i aż tyle – nie kupuję żadnych sygnałów i zawsze sam podejmuję finalną decyzję czy coś kupuję czy nie.

Wymiana walut/podróże

Revolut to moje narzędzie numer 1, wcześniej radziłem sobie przez konta walutowe zasilane walut z kantorów internetowych. Był Walutomat i kantor Alior Banku – bardzo w porządku rozwiązania, ale obydwa przegrywają z marszu z moja ulubioną kartą Revolut.

Wszystkie podróże ogarniam samodzielnie – Booking.com (50 zł na start) lub Airbnb (do 138 zł na start)

Blog Doradca.tv

Strona, na której jesteś, stoi na silniku wordpress, a szablon zastąpił Elementor PRO. Odkryłem to narzędzie robiąc solidny research pod zmianę wizualną strony. To rozwiązanie płatne z roczną licencją, ale daje możliwości, jakiś żaden szablon sam w sobie nie dźwignie. Uwielbiam :)

 

Hostingiem i pełną opieką techniczna nad blogiem zajmuje się Opiekun Bloga. Ten team mogę polecić śmiało każdemu blogerowi i nie tylko – tworzyli dla mnie różne strony i indywidualne rozwiązania. Są absolutnie rewelacyjni i odciążają mnie w swoją opieką techniczną.

 

Po latach zmieniłem obsługę baz mailowych na MailerLite i póki co jestem bardzo zadowolony. Mój ukochany wskaźnik ceny do jakości zakupu świeci się tutaj na zielono – dobra usługa za sensowną cenę.

 

Będę aktualizował mocniej ten wątek, a jeśli czegoś tu brakuje, to śmiało dajcie mi znać, najlepiej mailowo :)

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj