Portfel10k

Portfel10k to program edukacyjny na moim kanale YouTube, w którym tłumaczę początkującym inwestorom różne mechanizmy, jakie działają na rynku kapitałowym. Wiele elementów omawiam na prawdziwych transakcjach, które przeprowadzam na prawdziwych pieniądzach – stąd nazwa programu, portfel giełdowy prowadzony w ramach kanału ma 10 tys. zł kapitału początkowego.

Najnowsze odcinki można oglądać bezpośrednio na kanale Doradca.tv lub z playlisty poniżej:

Skład portfela aktualizuję codziennie na koniec dnia, nie ma tu mechanizmu sprawdzania aktualnych cen w trakcie sesji.

Wcześniej portfel prowadzony był w serwisie BiznesRadar, ale po podziale spółki Marvipol*, ich narzędzie widziało ciągle jedynie stratę w portfelu. Ostatecznie zdecydowałem się na prowadzenie podglądu portfela na własnej stronie.

Poniżej znajdziecie spółki, które są aktualnie w portfelu. Aktualizuję tę stronę codziennie na koniec dnia, więc jeśli sprawdzacie wynik w środku dnia, to pamiętajcie, że tu są parametry z sesji poprzedniej.

WordPressowe tabelki źle czytają się na telefonach komórkowych, więc wklejam screen z konta maklerskiego.

Stan konta z dn. 24.07.2018

A tutaj konkretne papiery w portfelu:

*O co chodzi z podziałem? Kupiłem 100 akcji Marvipolu, po czym spółka wydzieliła z tego kolejną spółkę i wprowadziła ją na GPW.  Najpierw odcięto od spółki część wydzielonej spółki, a później dodano a kontach maklerskich spółkę już po debiucie. Tym sposobem mam 200 akcji, 100 jednej i 100 drugiej. konta maklerskie nie rozumieją tej operacji i w podglądzie widzimy stratę na obydwu spółkach z powodu odcięcia drugiej części.

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj