Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

Portfel10k

Portfel10k to program edukacyjny na moim kanale YouTube, w którym tłumaczę początkującym inwestorom różne mechanizmy, jakie działają na rynku kapitałowym. Wiele elementów omawiam na prawdziwych transakcjach, które przeprowadzam na prawdziwych pieniądzach – stąd nazwa programu, portfel giełdowy prowadzony w ramach kanału ma 10 tys. zł kapitału początkowego.

Najnowsze odcinki można oglądać bezpośrednio na kanale Doradca.tv lub z playlisty poniżej:

Skład portfela aktualizuję codziennie na koniec dnia, nie ma tu mechanizmu sprawdzania aktualnych cen w trakcie sesji.

Wcześniej portfel prowadzony był w serwisie BiznesRadar, ale po podziale spółki Marvipol*, ich narzędzie widziało ciągle jedynie stratę w portfelu. Ostatecznie zdecydowałem się na prowadzenie podglądu portfela na własnej stronie.

Poniżej znajdziecie spółki, które są aktualnie w portfelu. Aktualizuję tę stronę codziennie na koniec dnia, więc jeśli sprawdzacie wynik w środku dnia, to pamiętajcie, że tu są parametry z sesji poprzedniej.

WordPressowe tabelki źle czytają się na telefonach komórkowych, więc wklejam screen z konta maklerskiego.

Stan konta z dn. 24.07.2018

A tutaj konkretne papiery w portfelu:

*O co chodzi z podziałem? Kupiłem 100 akcji Marvipolu, po czym spółka wydzieliła z tego kolejną spółkę i wprowadziła ją na GPW.  Najpierw odcięto od spółki część wydzielonej spółki, a później dodano a kontach maklerskich spółkę już po debiucie. Tym sposobem mam 200 akcji, 100 jednej i 100 drugiej. konta maklerskie nie rozumieją tej operacji i w podglądzie widzimy stratę na obydwu spółkach z powodu odcięcia drugiej części.

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty