Misja

tomasz jaroszek doradcatv uperbohater

Jestem miłośnikiem komiksów, a on kilku lat także ich kolekcjonerem, więc opowiem o mojej misji językiem superbohaterów… 

 

Chociaż nie biegam po mieście w obcisłych gaciach i pelerynie, to jednak lubię myśleć o sobie w kryteriach komiksowych standardów. Po latach pracy jako dziennikarz, odkryłem, że też mam swoją moc – taki ukryty talent, dzięki któremu mogę zrobić sporo dobrego. Tłumaczę trudne i często nieprzyjemne, finansowe tematy, w bardzo prosty sposób. Niby niewiele, ale jeśli dzięki tej mocy ktoś zbuduje duże oszczędności i jeszcze pomoże innym, więc realnie wpływam na życie ludzi. A to jest już supermoc. 

 

Do swojej działalności wykorzystuję nie tylko wspomnianą moc, ale też technologię. Miłośnicy Batmana i Iron-Mana wiedzą, że to ważny aspekt życia bohatera. Docieram do odbiorców ze swojej jaskini przy pomocy kamer, mikrofonów, strony na wordpressie, social mediów, własnej książki, transmisji – można powiedzieć, że znalazłem sposób na korzystanie z moich mocy dużo bardziej odpowiedzialny niż wspomniany bieg po ulicy z peleryną. 

 

I wiecie co? To działa!

 

Ben, wujek Spider-Mana zawsze powtarzał, że „wielka moc to wielka odpowiedzialność”. Czuję to z każdym rokiem prowadzenia mojej działalności edukacyjnej. W samym 2020 roku moje filmy o finansach obejrzało ponad milion osób i nie ma dnia, w którym ktoś mi nie dziękuje w komentarzu czy mailu, że czegoś go nauczyłem i zmienił coś w swoich finansach. To ogromna odpowiedzialność. 

Swoją misję zacząłem jako dziennikarz w 2008 roku, jeszcze nie wiedząc jak ta historia potoczy się dalej. Od ponad 12 lat zajmuję się edukacją finansową, dzisiaj jako pełnoetatowy bloger, autor, youtuber i podcaster. 

 

Moja misja pozostaje bez zmian: sprawić, że temat finansów stanie się ważny, a edukacja finansowa zajmie miejsce wśród najpotrzebniejszych dziedzin, których będziemy uczyć się już od najmłodszych lat. Sprawić, że zaczniesz myśleć o oszczędzaniu, inwestowaniu, odkładaniu na emeryturę. I że koniec końców, będziesz mieć więcej pieniędzy, a to sprawi, że będziesz wolnym i niezależnym człowiekiem. 

 

To misja gwarantująca dużo pracy na długie lata, ale… czy Batman myśli o tym, kiedy Gotham będzie wyczyszczone z przestępców? Nie, realizuje swoją misję, noc w noc, codziennie!

 
Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj