Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

Misja

tomasz jaroszek doradcatv uperbohater

Jestem miłośnikiem komiksów, a on kilku lat także ich kolekcjonerem, więc opowiem o mojej misji językiem superbohaterów… 

 

Chociaż nie biegam po mieście w obcisłych gaciach i pelerynie, to jednak lubię myśleć o sobie w kryteriach komiksowych standardów. Po latach pracy jako dziennikarz, odkryłem, że też mam swoją moc – taki ukryty talent, dzięki któremu mogę zrobić sporo dobrego. Tłumaczę trudne i często nieprzyjemne, finansowe tematy, w bardzo prosty sposób. Niby niewiele, ale jeśli dzięki tej mocy ktoś zbuduje duże oszczędności i jeszcze pomoże innym, więc realnie wpływam na życie ludzi. A to jest już supermoc. 

 

Do swojej działalności wykorzystuję nie tylko wspomnianą moc, ale też technologię. Miłośnicy Batmana i Iron-Mana wiedzą, że to ważny aspekt życia bohatera. Docieram do odbiorców ze swojej jaskini przy pomocy kamer, mikrofonów, strony na wordpressie, social mediów, własnej książki, transmisji – można powiedzieć, że znalazłem sposób na korzystanie z moich mocy dużo bardziej odpowiedzialny niż wspomniany bieg po ulicy z peleryną. 

 

I wiecie co? To działa!

 

Ben, wujek Spider-Mana zawsze powtarzał, że “wielka moc to wielka odpowiedzialność”. Czuję to z każdym rokiem prowadzenia mojej działalności edukacyjnej. W samym 2020 roku moje filmy o finansach obejrzało ponad milion osób i nie ma dnia, w którym ktoś mi nie dziękuje w komentarzu czy mailu, że czegoś go nauczyłem i zmienił coś w swoich finansach. To ogromna odpowiedzialność. 

Swoją misję zacząłem jako dziennikarz w 2008 roku, jeszcze nie wiedząc jak ta historia potoczy się dalej. Od ponad 12 lat zajmuję się edukacją finansową, dzisiaj jako pełnoetatowy bloger, autor, youtuber i podcaster. 

 

Moja misja pozostaje bez zmian: sprawić, że temat finansów stanie się ważny, a edukacja finansowa zajmie miejsce wśród najpotrzebniejszych dziedzin, których będziemy uczyć się już od najmłodszych lat. Sprawić, że zaczniesz myśleć o oszczędzaniu, inwestowaniu, odkładaniu na emeryturę. I że koniec końców, będziesz mieć więcej pieniędzy, a to sprawi, że będziesz wolnym i niezależnym człowiekiem. 

 

To misja gwarantująca dużo pracy na długie lata, ale… czy Batman myśli o tym, kiedy Gotham będzie wyczyszczone z przestępców? Nie, realizuje swoją misję, noc w noc, codziennie!

 
Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty