Startuje mój podcast: Nic Za Darmo!

podcast nic za darmo

Podcast Nic Za Darmo jest już oficjalnie online! Mogę dzisiaj z dumą zaprezentować pierwszy odcinek, a już za moment kolejne. Będzie jak zwykle o pieniądzach, ale w takiej formule, jakiej do tej pory nie słyszeliście.

Powiem krótko: lepiej późno niż wcale ? Żeby nie skłamać, zabierałem się za ten temat… prawie 3 lata. Dostawałem dziesiątki maili i komentarzy z sugestiami audycji, szczególnie, że podcasty nabierają z roku na rok popularności. Podszedłem do tematu profesjonalnie i uczyłem się o tym jak działają podcasty z pierwszej edycji kursu Marka Jankowskiego z Małej Wielkiej Firmy. Wtedy jednak doszedłem do wniosku, że pomysł jest dobry, format rewelacyjny, ale wymagający pracy i zaangażowania, na które wtedy nie mogłem sobie pozwolić.

Jednak przyszedł 2020 rok i dałem temu pomysłowi drugą szansę. Popracowałem kilkadziesiąt godzin przy nagrywaniu audiobooka Śladami Warrena Buffetta, w czasie lockdownu miałem nieco więcej czasu na nakreślenie listy tematów, które chcę poruszyć, kupiłem mikrofon i zacząłem sam do niego gadać i… po kilku miesiącach przygotowań mogę Was w końcu zaprosić na podcast Nic Za Darmo!

Podcast Nic Za Darmo

Listen to „Nic Za Darmo” on Spreaker.

Pierwszy odcinek można też pobrać TUTAJ.

Skąd nazwa?

To nie tyle sama nazwa, co pewna filozofia, którą w życiu wyznaję. Ja serio uważam, że nie ma nic za darmo. Każdy sukces okupiony jest ciężką pracą, za każdym udanym projektem są setki godzin zaangażowania, za każdą zyskowną firmą jest nie tylko pomysł, ale też tytaniczny wysiłek z wcieleniem go w życie… mógłbym tak wymieniać i wymieniać, ale doskonale rozumiecie o co chodzi.

Poza tym traktuję czas jako najważniejszą walutę. Poświęcając go na edukację, inwestujemy go, licząc na późniejszy zwrot z inwestycji. Przecież zamiast podcastu Nic Za Darmo czy jakiegokolwiek innego edukacyjnego podcastu, możecie włączyć jakąś nową produkcję Netflixa czy HBO i tych kilkadziesiąt minut przeznaczyć na rozrywkę.

Z czasem zamierzam zapraszać do podcastu gości, których historie zawsze będą zawierać element filozofii Nic Za Darmo – od specjalistów w konkretnych branżach, przez blogerów i ciekawe osoby z różnych dziedzin, po właścicieli i prezesów różnych firm. Motyw przewodni rozmów już znacie, poza tym tłumaczę to nieco szerzej w pierwszym odcinku, zapraszam do słuchania!

No i musicie przyznać, nazwę łatwo zapamiętać ?

Kiedy? Gdzie? Jak?

Podcast Nic Za Darmo będzie ukazywał się we wtorki, co tydzień. Jeśli wszystkie narzędzia będą działać prawidłowo, to plik z odcinkiem dotrze do każdego na wybrane serwisy, od Apple, przez Spotify, po przypomnienie o odcinku na blogu.

Odcinki będą również pojawiać się na moim kanale YouTube, ale w wersji bez obrazu video. Wiem, że część twórców nagrywa dzisiaj z myślą 2 w 1, ale jako początkujący, który dopiero wczuwa się w specyficzną atmosferę podcastu, zacznę od formy ja + mikrofon, bez żadnych kamer. Wydaje mi się, że to absolutne skupienie na formie audio wyjdzie z korzyścią dla słuchaczy.

Jedynym wyjątkiem w kalendarzu publikacji będzie pierwszy tydzień, gdy pojawi się lada moment drugi odcinek. To ważne żeby po trailerze z 1 odcinka (łohoho, jaki długi trailer!), pojawiły się też właściwe odcinki i każdy słuchacz mógł sprawdzić czy ten podcast mu pasuje i warto go subskrybować.

Podcast Nic Za Darmo znajdziesz na spreakerze, tak jak powyższy player, który wkleiłem. W takiej formie będę go publikował na blogu, ale oczywiście podcastów każdy słucha jak chce i jak mu wygodnie, więc znajdziecie podcast Nic Za Darmo również na Spotify:


Będzie dostępny także na Apple Podcasts (lada moment powinien się tam pojawić) i różnych innych kanałach dla podcasterów. Znajdziecie je wszystkie na stronie z subskrypcją podcastu Nic Za Darmo.

Dlaczego warto subskrybować?

W kontekście jakości nagrań, za stronę techniczną podcastu odpowiada Gabriela Darmetko z Produkcji Podcastów  – niezwykle doświadczona dziennikarka radiowa, od której dużo się nauczyłem i która czuwa nad tym, żeby każda audycja była nie tylko merytoryczna, ale też przyjemna dla ucha.

Jeśli znacie mój kanał YouTube i czytacie moje teksty, to raczej wiecie, czego możecie się spodziewać. Wśród tematów pojawią się bez wątpienia:

  • Finanse osobiste
  • Inwestowanie (od akcji, przez różne egzotyczne instrumenty po crowdfunding)
  • Ekonomia behawioralna (wreszcie jest miejsce o tym pogadać!)
  • Mały biznes
  • Blogowanie (również jako biznes)
  • Ciekawe wywiady (to dalszy krok)
  • Polecane książki
  • Rozwój osobisty (ale taki na serio)

Wiem, że tylko z pierwszym odcinkiem brzmi to jak obietnica wyborcza polityka, ale nie chcę nikomu dawać kota w worku. Dlatego wspomniałem o dodatkowym odcinku jeszcze  przed wtorkiem. Usłyszycie w nim o fake newsach i bańkach informacyjnych, które mają wpływ na nasze finansowe decyzje, a już we wtorek pojawi się temat o szalonym 4 kwartale na rynkach finansowych – na co powinien przygotować się inwestor.

Dajcie znać co myślicie!

Przez ostatnich 10 lat mogliście słuchać mnie głównie jako gościa w różnych radiowych audycjach, teraz uczę się pilnie jak być gospodarzem programu, do którego Was serdecznie zapraszam. Będzie mi niezmiernie miło jeśli w wolnej chwili włączycie podcast Nic Za Darmo i powiecie mi co o nim myślicie (zaraz kolejny odcinek!). W samej audycji zachęcam do dzielenia się przemyśleniami i podsyłania pomysłów na tematy czy gości – w końcu o to chodzi, aby podcast służył jego słuchaczom i odpowiadał na ich potrzeby.

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej Pluta
Andrzej Pluta
1 rok temu

Doskonały pomysł.
Jak dokonac subskrubcji aby przychodzilo na moj mail ?
Andrzej Pluta, Rzeszow

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
1
0
Would love your thoughts, please comment.x