Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

„Śladami Warrena Buffetta” wraca do sprzedaży!

sladami warrena buffetta

Książka, którą napisaliśmy rok temu z Przemkiem Gerschmannem wraca do sprzedaży w papierowej formie. Przez 2 miesiące można było ją dostać jedynie w cyfrowych formatach, więc żeby wynagrodzić nasz błąd, przygotowaliśmy małą niespodziankę.

 

Niby przerabialiśmy druk własnej książki rok temu, ale i tak widok drukujących się stron, nad których pisaniem spędziło się rok życia to piękne uczucie i od wraca miks pozytywnych emocji: satysfakcji, dumy czy radości. Papierowa książka ma swój urok i nie zastąpi jej żadna cyfrowa forma.

Przez dwa miesiące „Śladami Warrena Buffetta” można było kupić jedynie w wersji ebooka lub audiobooka. I tu czas na ważne wyjaśnienie, nigdy nie było zamiaru robienia jakiejś przerwy w sprzedaży… po prostu popełniliśmy błąd selfpublishera ?

Urodzinowa klęska urodzaju

Od kilku lat organizujemy w urodziny Warrena Buffetta konkursy, promocje lub coś specjalnego dla uczestników naszej facebookowej grupy. W tym roku postawiliśmy na darmową wysyłkę książki i faktycznie dużo czytelników chciało z tej promocji skorzystać – tak dużo, że wyprzedaliśmy w 3 dni książki, które miały być sprzedawane także jesienią. Nie zrobiliśmy dokładnych szacunków sprzedaży i nie zestawiliśmy tego ze stanem magazynowym tak jak powinniśmy i… gdy już promocja się skończyła, było za późno.

 

Jedyne co mogę zrobić jako autor, wydawca i sprzedawca książki, to przeprosić wszystkich tych, którzy od dwóch miesięcy czekają i nie mogą kupić książki. To z jednej strony dobry czas na naukę inwestowania, z drugiej strony, dużo ludzi chce wcześniej zadbać o prezenty świąteczne – tak jak pdfa można sobie poczytać edukacyjnie, tak już pod choinkę go raczej nie włożymy ?

Przepraszam i dziękuję za cierpliwość – od dzisiaj książka wraca do sprzedaży i będziemy pilnować aby sytuacja już nigdy się nie powtórzyła.

100 książek z darmową wysyłką

Oprócz przeprosin, chciałbym jakoś wynagrodzić długi czas oczekiwania i wspomnianą już cierpliwość. Skoro całe zamieszanie wynika z tego, że czytelnikom zależy na darmowej dostawie i korzystali z niej chętnie w urodziny Warrena Buffetta, zrobimy jeszcze mały prezent na przeprosiny i pokryjemy koszty wysyłki pierwszych 100 książek z dodrukowanej puli.

 

Nie będzie to żadna promocja ograniczona czasowo, tylko ilościowo – pierwszych 100 zamówień będzie bez kosztów przesyłki. Mam nadzieję, że w tej puli zmieszczą się wszyscy ci, którzy chcieli kupić książkę we wrześniu czy październiku i darmowa wysyłka będzie wynagrodzeniem ich czasu oczekiwania na dodruk.

Buffett pod choinkę

Bardzo się cieszę, że zdążyliśmy z dodrukiem przed grudniowymi świętami i nie chodzi tylko o czysto biznesowy aspekt. Rok temu dostaliśmy dużo wiadomości, że nasza książka znalazła się pod wieloma choinkami i niektórzy zaczęli wręcz od niej przygodę z inwestowaniem!

 

Biorąc pod uwagę jak burzliwy jest ten rok, wiele osób zaczęło inwestować w dosyć ekstremalnych warunkach wysokiej zmienności i być może dopiero na koniec roku będą na spokojnie uzupełniać bibliotekę i sięgać po książki o inwestowaniu. Mam nadzieję, że wśród propozycji do biblioteczki znajdzie się również nasza pozycja: Śladami Warrena Buffetta.

 

Ps. Jeszcze tylko kilka dni ceny przedsprzedaży konferencji Gamedev Inwestor – czeka tam na Was 11 wykładowców, masa materiałów o inwestowaniu w branżę producentów gier i ebook dla początkujących. W sam raz przed premierą Cyberpunka ?

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty