Michał Pietrzkiewicz: Premiera The Invincible i wejście na GPW to priorytety

michał pietrzkiewicz

Premiera The Invincible zbliża się wielkimi krokami i grę Starward Industries zobaczymy jeszcze w 2023. Jak spółka szykuje się na premierę? Dowiedziałem się z pierwszej ręki, bo moim gościem w podkaście był Michał Pietrzkiewicz z zarządu spółki.

 

Dawno tak dużo nie działo się w polskiej branży producentów gier. Wielkimi krokami zbliża się premiera The Invincible od spółki Starward Industries, produkcję zobaczymy jeszcze w 2023 roku. Duże zaufanie inwestorów, umowa wydawnicza z 11 bit studios, ale też kilka przesunięć daty premiery i biznes oparty o jeden tytuł. Czas poznać bliżej tę spółkę – gościem odcinka – Michał Pietrzkiewicz, Członek Zarządu Starward Industries.

 

 

Nic za darmo #145: premiera The Invincible

 

Michała poznałem jeszcze jako osobę bardzo zainteresowaną branżą gamingową w Polsce, która w czasie gamingowej hossy dostarczała świetnych edukacyjnych materiałów na ten temat polskim inwestorom. Kariera sprowadziła go do zarządu Starward Industries, a dzisiaj premiera The Invincible i przeniesienie spółki z NewConnect na GPW to jego priorytety na najbliższe miesiące.

 

W programie poruszamy takie tematy jak m.in.:

 

  • Jaką grą będzie The Invincible? Do czego możemy ją porównać?
  • Premiera The Invincible, na jakim etapie są końcowe prace?
  • Czy nazwisko Lema to duże wsparcie w sprzedaży czy przeceniamy je w Polsce?
  • Co dała spółce publikacja wersji Demo?
  • Czy są już pomysły na kolejne gry?
  • Jak pracuje się z 11 bit studios?
  • Czy jest plan A i plan B po premierze gry i pułap sprzedaży, który stanowi granicę?
  • Jakie są oczekiwania wobec wydawcy The Invincible?
  • Jaki jest podział zysków z wydawcą?
  • Kiedy inwestorzy zobaczą szczegóły rozliczeń dotyczące nowej premiery?
  • Czy spółka liczy się z ogromną zmiennością na akcjach w okresie premiery?
  • Dlaczego premiera The Invincible miała tak duże opóźnienia?
  • Kiedy producentów gier czeka konsolidacja?
  • Jaka była droga Michała do branży gamedev?

 

Wspomniana w programie książka to „Tworzyć gry”, Patryka Polewika, natomiast o wspomnianym spotkaniu 14 czerwca z 11 bit studios można przeczytać tutaj.

 

Gdzie warto śledzić Michała Pietrzkiewicza?

 

W pierwszej kolejności sięgnąłbym do Twittera, gdzie Michał dzieli się regularnie informacjami. Z kolei dla wszystkie osoby zainteresowane branżą gamingu, mogę śmiało odesłać do jego kanału na YouTube, gdzie do dzisiaj są świetnie skatalogowane materiały edukacyjne o branży.

 

Ciekawostka: Michał brał udział w konferencji online Gamedev Inwestor, którą organizowałem w 2020 roku. Jego wykład: “Na co zwracać uwagę, analizując i inwestując w zespół deweloperski, produkujący swoją pierwszą grę?” jest rewelacyjny do dzisiaj aktualny. Swoją drogą całe szkolenie nadal dostarcza dużo wiedzy i pomimo ponad dwóch lat od premiery, większość treści nadal daje sporą wartość inwestorowi indywidualnemu, który chce zrozumieć jak działa gaming na giełdzie.

 

 

Rozmowy na WallStreet27

 

Premiera The Invincible i dalsze losy Starward Industries, czyli rozmowa z Michałem Pietrzkiewiczem to jeden z 9 odcinków serii, którą nagrałem podczas ostatniej konferencji WallStreet27 w Karpaczu. Zachęcam do zapoznania się z innymi wywiadami, bo paleta tematów jest tak szeroka, że każdy interesujący się finansami lub inwestowaniem, znajdzie coś dla siebie. Poniżej opisana seria:

 

  • Konrad Ryczko to analityk z DM BOŚ, który jest pasjonatem aktywnego inwestowania i udało mi się nagrać z nim świetną rozmowę, którą doceni każdy inwestujący na polskiej giełdzie. Aktywny inwestor ma przewagę na rynku, chociaż jest to bardzo ciężka praca i niewielu jest gotowych na taki tryb handlu akcjami. Sprawdźcie sami!

 

  • Europejska emerytura, czyli Przemek Barankiewicz opowiadający o kulisach ustawy OIPE w Polsce oraz implementacji przepisów unijnych w innych krajach. Jeśli myślicie o kolejnych produktach do inwestowania na emeryturę (bez podatku Belki!), ta rozmowa jest dla Was. Ja sam czekam na OIPE i zamierzam je przetestować w praktyce.

 

  • Jak inwestować prosto i tanio, czyli rozmowa z Mateuszem Samołykiem z bloga Inwestomat to gratka nie tylko dla jego czytelników, ale każdego, kto śledzi polską blogosferę finansową. Mateusz pisze dużo o FIRE, rozbija ETF-y na czynniki pierwsze, tworzy ogromne zestawienie i rewelacyjne poradniki dla inwestorów. W wywiadzie opowiedział nie tylko o swoim inwestowaniu, ale też nadchodzącej premierze książki.

 

  • Strategia Rozwoju Rynku Kapitałowego, zmiany podatkowe dla inwestorów, dominacja rynku nieruchomości, miejsce polskiego rynku kapitałowego w Europie – te i inne wątki zmieściły się w rozmowie z Katarzyną Szwarc, Pełnomocniczką Ministra Finansów ds. Strategii Rozwoju Rynku Kapitałowego.

 

  • iFirma i kwartalna dywidenda w amerykańskim stylu, czyli rozmowa z Wojciechem Narczyńskim to kolejny program z udziałem giełdowej spółki. Prezes iFirmy opowiedział nie tylko o samej spółce i realiach biznesowych sektora księgowości, ale również o tym co daje im kwartalna dywidenda i jak w praktyce wygląda ten proces z perspektywy spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

  • Squaber to serwis znany polskim inwestorom, a Marcin Tuszkiewicz, jeden z jego założycieli, podzielił się swoją wiedzą w jednym z odcinków podcastu. Rozmawialiśmy o różnych rodzajach analiz, staraliśmy się przy tym odpowiedzieć na jedno z najważniejszych pytań inwestycyjnych: kiedy analiza techniczna a kiedy fundamentalna? A może da się te analizy połączyć?

 

  • Dorota Sierakowska to znana na polskim rynku analityczna surowcowa, ale dla tysięcy kobiet jest założycielką Girls Money Club – społeczności skupionej wokół edukacji finansowej. W tej rozmowie znajdziecie dużo wskazówek o łączenie własnej firmy z podróżowaniem, posiadaniu wielu źródeł przychodów, pokoleniowych zmianach dotyczących postrzegania spraw finansowych i oczywiście o edukacji!

 

  • 1.8 mln zł na IKE w 10 lat – taki wynikiem może pochwalić się Paweł Malik, inwestor opierający swoje metody o analizę fundamentalną i szukający spółek z polskiego rynku z ponadprzeciętnym potencjałem. To rozmowa o jego metodach inwestycyjnych, ale też specyfice polskiego rynku kapitałowego, który ma swoje zalety, ale ma i swoje wady, na które muszą uważać szczególnie początkujący inwestorzy
Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x