Inwestowanie w Azji – relacja z Bangkoku

inwestowanie w azji doradcatv

Kto śledzi bloga, ten wie, że kilka miesięcy temu zapowiadałem wyprawę do Bangkoku na szkolenie z inwestowania. Wszystko co uda mi się nagrać i napisać, znajdziecie tutaj, link po linku.

5 dni szkolenia w Bangkoku, 3 prowadzących i 2 strategie inwestycyjne. To zdecydowanie najbardziej egzotyczna podróż w moim życiu i najbardziej nietypowe szkolenie, bo ścierają się dwie koncepcje zarabiania na rynkach finansowych. I do tego mamy inwestowanie w Azji, a nie w Polsce. Dużo materiału może być trudne do ogarnięcia, jeśli nie było się na miejscu. W związku z tym, wszystko będzie spięte w tym jednym tekście – po kolei i z omówieniem.

Przed szkoleniem ukazało się kilka materiałów, które warto przeczytać:

1) Inwestowanie w Azji – Sprawdzam – zapowiedź wyprawy do Bagkoku.

2) Miliarderzy na mnie pracują – Wywiad z najlepszym specjalistą od inwestowania na rynku w Tajlandii. Mac Walen opowiada swoją historię, szczegóły dotyczące inwestowania w Azji, a ja spisałem naszą rozmowę przez Internet.

3) Tomasz Rozmus: wolumen – historia Tomka Rozmusa ze Smart Trader University, jego wieloletnie zmagania z rynkiem i metoda, w której się wyspecjalizował – wolumen, cena i czas wg Wyckoffa

4) Jak inwestować pod „smart money” – bardzo istotny tekst o tym kto oprócz nas – inwestorów indywidualnych – zarabia na rynkach finansowych. Tzw. grube ryby, czyli banki i fundusze, które potrafią decydować i dużych wzrostach i spadkach na niektórych walorach. Warto o tym wiedzieć i lepiej grac z nimi niż przeciwko nim.

5) Czy warto kupić akcje Twittera? – analiza spółki Twitter z wykorzystaniem metody wolumenowej oraz wolumenu skumulowanego, wykonana przez Tomka Rozmusa i mój komentarz do sytuacji na rynku i tej spółce.

Będą się tu również pojawiać filmy na YouTube, które zrobiłem w trakcie wyprawy. Bieżąca relacja z inwestowania w Azji jest o tyle trudna, że… polskie wifi to technologia rodem z NASA w porównaniu z tym, co oferują hotele i biura w Bangkoku ;) To nie jest kraj dla YouTuberów.

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x