Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

Inwestowanie w Azji – relacja z Bangkoku

inwestowanie w azji doradcatv

Kto śledzi bloga, ten wie, że kilka miesięcy temu zapowiadałem wyprawę do Bangkoku na szkolenie z inwestowania. Wszystko co uda mi się nagrać i napisać, znajdziecie tutaj, link po linku.

5 dni szkolenia w Bangkoku, 3 prowadzących i 2 strategie inwestycyjne. To zdecydowanie najbardziej egzotyczna podróż w moim życiu i najbardziej nietypowe szkolenie, bo ścierają się dwie koncepcje zarabiania na rynkach finansowych. I do tego mamy inwestowanie w Azji, a nie w Polsce. Dużo materiału może być trudne do ogarnięcia, jeśli nie było się na miejscu. W związku z tym, wszystko będzie spięte w tym jednym tekście – po kolei i z omówieniem.

Przed szkoleniem ukazało się kilka materiałów, które warto przeczytać:

1) Inwestowanie w Azji – Sprawdzam – zapowiedź wyprawy do Bagkoku.

2) Miliarderzy na mnie pracują – Wywiad z najlepszym specjalistą od inwestowania na rynku w Tajlandii. Mac Walen opowiada swoją historię, szczegóły dotyczące inwestowania w Azji, a ja spisałem naszą rozmowę przez Internet.

3) Tomasz Rozmus: wolumen – historia Tomka Rozmusa ze Smart Trader University, jego wieloletnie zmagania z rynkiem i metoda, w której się wyspecjalizował – wolumen, cena i czas wg Wyckoffa

4) Jak inwestować pod “smart money” – bardzo istotny tekst o tym kto oprócz nas – inwestorów indywidualnych – zarabia na rynkach finansowych. Tzw. grube ryby, czyli banki i fundusze, które potrafią decydować i dużych wzrostach i spadkach na niektórych walorach. Warto o tym wiedzieć i lepiej grac z nimi niż przeciwko nim.

5) Czy warto kupić akcje Twittera? – analiza spółki Twitter z wykorzystaniem metody wolumenowej oraz wolumenu skumulowanego, wykonana przez Tomka Rozmusa i mój komentarz do sytuacji na rynku i tej spółce.

Będą się tu również pojawiać filmy na YouTube, które zrobiłem w trakcie wyprawy. Bieżąca relacja z inwestowania w Azji jest o tyle trudna, że… polskie wifi to technologia rodem z NASA w porównaniu z tym, co oferują hotele i biura w Bangkoku ;) To nie jest kraj dla YouTuberów.

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty