Podwójna promocja: 120 zł premii od ING lub 220 z funduszem

100 zł premii

Dawno nie opisywałem żadnej promocji dla wyjadaczy wisienek, ale teraz z dobrą ofertą wyszedł jeden z moich ulubionych banków, w którym mam konta maklerskie – ING Bank Śląski. Nowym klientom daje w prezencie 120 zł lub nawet 220, jeśli ktoś chce rozpocząć przygodę z funduszami inwestycyjnymi.

Jeśli znasz mojego bloga, to wiesz, że większość produktów bankowych, o których piszę, mam od dawna. Nie wyobrażam sobie opisywania banków bez posiadania tam usług. I tym sposobem jestem klientem większość banków w Polsce ;)

ING Bank Śląski to jeden z moich ulubionych banków – mam tam kilka kont maklerskich (możesz je otworzyć dopiero gdy posiadasz konto osobiste). Jeśli oglądasz mój program Portfel 10k, to widzisz, że właśnie przez ING inwestuję w polskie akcje.

Bank w najnowszej kampanii daje nowym klientom aż 120 zł i warunki do otrzymania tego bonusu są banalnie proste. Dlatego postanowiłem opisać tę ofertę. Ostatnio mam wrażenie, że banki coraz bardziej komplikują swoje promocje, dlatego też obok większości promocji przechodzę obojętnie. Wyjadacze wisienek muszą się więcej napracować żeby zarabiać na promocjach.

Konto w ING

Produkt promocyjny to konto osobiste z Lwem Direct. Przyznam, że po zmianie bankowości elektronicznej, jest to jedno z najładniejszych i najwygodniejszych kont, jakie znam. Skupmy się jednak na opłatach.

  • 0 zł za prowadzenie konta
  • 0 zł za kartę do konta jeśli wykonamy płatności na min. 300 zł (200 zł dla osób młodszych niż 26 lat)
  • 7 zł opłaty za kartę jeśli nie wykonamy wyżej wymienionych płatności kartą.
  • Darmowe bankomat ING oraz Planet Cash
  • Jedna darmowa wypłata w okresie rozliczeniowym w dowolnym bankomacie.
  • 2,50 zł za kolejne wypłaty z innych bankomatów niż wymienione powyżej
  • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty
  • Darmowe wpłatomaty ING
  • 2% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym przez pierwsze 4 miesiące promocji

Jak otrzymać 120 zł premii?

Procedura jest dosyć prosta, przedstawię ją w punktach żeby było łatwiej rozpracować promocję krok po kroku:

1. Wypełnić wniosek o konto

A dokładnie otworzyć Konto Direct z Lwem wraz z kartą debetową i Otwartym Kontem Oszczędnościowym. Trzeba także wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez bank w celach marketingowych.

2. Zacząć płacić BLIK-iem lub/i kartą

Warunkiem otrzymania 100 zł premii jest wykonanie transakcji kartą lub BLIKiem na kwotę 1000 zł do 14 sierpnia 2017 roku. Dodatkowe 20 zł dostaniesz, jeśli minimum 3 transakcje będą wykonane BLIKiem.

Żeby było łatwiej, wystarczy przyjąć BLIK za podstawowe narzędzie do płatności.

Na szczęście oprócz normalnych płatności kartą, może wykorzystać również zakupy na Allegro czy nawet płacenie rachunków – BLIK daje dużo więcej możliwości, co sprawia, że spełnienie warunków w tej promocji jest dużo łatwiejsze.

Kalendarz promocji

Promocja trwa DO 14 KWIETNIA 2017! Do tego czasu trzeba zarejestrować się na stronie promocji.

Do 14 sierpnia 2017 r. wykonaj transakcje bezgotówkowe kartą lub BLIKIEM na łączną kwotę min. 1 000 zł.

Nagrodę bank wypłaci do 15 września 2017 r. na Otwarte Konto Oszczędnościowe (właśnie dlatego trzeba je otworzyć przy zakładaniu głównego konta)

Uwaga na bankomaty i okres rozliczeniowy

Żeby konto było całkowicie pozbawione opłat, trzeba wykonywać regularnie płatności kartą i uważać na bankomaty. W przypadku płatności kartą, warto pamiętać, że okres rozliczeniowy trwa od 29. dnia miesiąca do 28. dnia następnego miesiąca.

Z kolei w przypadku bankomatów, istotna jest informacja o jednej darmowej wypłacie z innego bankomatu niż ING I planet Cash. Jeśli chcemy uniknąć dodatkowych 2,5 zł od każdej wypłaty z innej maszyny, po prostu traktujmy ten bank jako „bezgotówkowy”.

Kto może wziąć udział w promocji „120 zł premii”?

Wymaganie co do posiadania rachunku jest proste, musisz jedynie sprawdzić daty:

„Osoba, która od 1 lipca 2015 r. do 28 lutego 2017 r. NIE POSIADAŁA lub nie współposiadała w Banku ING żadnego z kont osobistych Konto z Lwem: Direct, Komfort, Premium, Klasyczne, Student.”

Przydatne linki

Jak otrzymać dodatkowe 100 zł premii?

Bank ma jeszcze jedną promocję, którą można połączyć z opisywaną i razem zgarnąć 220 zł. Tutaj jednak w grę wchodzą fundusze inwestycyjne, więc to raczej promocja dla bardziej zaawansowanych. Opiszę jak to działa, decyzja oczywiście należy do Ciebie.

Ta promocja przeznaczona jest dla klientów ING Banku Śląskiego, którzy nie posiadali żadnych jednostek funduszy inwestycyjnych w ING na dzień 1.02.2017 r. oraz którzy wyrażą zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych – prościzna, większość się załapie.

Żeby otrzymać dodatkowe 100 zł, trzeba do 31 marca 2017 roku, już z poziomu konta bankowego wejść z zakładkę INWESTYCJE i wybrać:

„100 zł za regularne inwestowanie i przejdź przez proces aktywowania usługi”

Dalej czeka nas ankieta inwestycyjna (prawny wymóg, tzw. MiFiD). Może też być wymagany kontakt telefoniczny lub w oddziale.

Trzeba wybrać jeden z pakietów inwestycyjnych, kupić pierwsze jednostki funduszy za min. 100 zł i złożyć dyspozycję regularnego inwestowania minimum 50 zł miesięcznie. Oznaczałoby to łącznie 700 zł wpłacone przez rok.
Jeśli wszystko przebiegnie ok, to do 16 maja 2017 r. na konto osobiste lub Otwarte Konto Oszczędnościowe bank wypłaci premię w wysokości 100 zł (i zapłaci za nas 23 zł podatku).

Proponowane przez bank pakiety inwestycyjne:

Zauważyłem, że kilku blogerów wyłapało pewną ciekawostkę w regulaminie – jest tam napisane, że klient deklaruje regularne nabywanie jednostek, jednak premię dostajemy już w maju – teoretycznie wystarczy kupić jednostki za 100 zł w marcu i 50 zł w kwietniu, a powinniśmy już otrzymać premię, jeśli jest złożona deklaracja.

Nie jestem przekonany jak to będzie w praktyce, więc wychodzę z założenia, że złożona dyspozycja na 12 miesięcy plus 100 zł na jednostki w marcu to razem 700 zł zainwestowane w jednostki funduszu żeby dostać 100 zł premii.
Osobiście jestem fanem inwestowania bezpośrednio w akcje i inne instrumenty, ale być może sam się skuszę tutaj na tę promocję, bo akurat tutaj jestem w stanie spełnić warunki (w końcu!).

Rachunek maklerski w ING

Konto Direct stało się z czasem moim głównym kontem inwestycyjnym, ze względu na połączenie usługi konta maklerskiego z rachunkiem osobistym. Konto maklerskie w ING ma 2 warianty z różnym systemem opłat. Osobiście robię na tyle mało transakcji, że wolę konto bezpłatne, ale z wyższą prowizją niż płacenie 10 zł miesięcznie.

120 zł premii konto maklerskie

Moja rada na koniec

Zgarnij premię, zaprzyjaźnij się z BLIK-iem (bo to naprawdę fajna aplikacja) i jeśli to nie będzie Twój ulubiony rachunek, to możesz zrezygnować z karty i zostawić sobie rachunek z dostępem do konta maklerskiego i wielu innych funkcji.

Z kolei jeśli unikasz „mnożenia niepotrzebnych rachunków i nie zostaniesz na stałe klientem ING po tych kilku miesiącach, to po prostu wypowiedz umowę po odebraniu premii.

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mariusz
Mariusz
6 lat temu

ten zapis na temat płatności kartą lub BLIKIem zmylił mnie, wywnioskowałem po nim za dużo :)
Zrezygnowałem z karty po około miesiącu. Jak się okazało to było powodem abym nie dostał premi… :(

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
1
0
Would love your thoughts, please comment.x