Groźne mity emerytalne! Odpowiada prof. Patrycja Kowalczyk-Rólczyńska

mity emerytalne

Mity emerytalne mogą być niebezpieczne. Przez nie odkładamy decyzję o oszczędzaniu czy inwestowaniu, boimy się niektórych produktów emerytalnych, nie liczymy i koniec końców – nie budujemy odpowiedniego zabezpieczenia na jesień życia. Jak rozpracować te mity? Opowiada prof. Patrycja Kowalczyk-Rólczyńska z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

„Nie dożyję do emerytury”, „nie dostanę żadnej emerytury”, „moja emerytura będzie głodowa”, „sam więcej bym uzbierał”, „to piramida finansowa” – co chwilę słyszymy podobne mity emerytalne, które sprawiają, że nie chcemy oszczędzać albo przez lata odkładamy ważne finansowe decyzje. Ile w tych popularnych mitach jest prawdy a ile fałszu i jak to zestawić z prawdziwymi danymi?

Na te pytania odpowiada prof. Patrycja Kowalczyk-Rólczyńska z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w trzecim odcinku serii Zadbana Przyszłość.

 

 

Nic za darmo #147: Groźne mity emerytalne

 

Tematy, które poruszamy w programie: 

  • Jakie są najpopularniejsze mity emerytalne?
  • Gdzie szukać rzetelnych informacji?
  • Jak rozmawiać o wyzwaniach emerytalnych?
  • Dlaczego mity emerytalne są groźne?

 

I wiele innych. Skupiamy się nie tylko na tym jakie są popularne mity emerytalne, ale też na tym jakie są fakty i jak ogromny wpływ mogą mieć na naszą przyszłą emeryturę.

 

 

Zadbana przyszłość i partner serii

Zadbana przyszłość to cykl rozmów z ekspertami w formie podcastów wideo na temat niefinansowego i finansowego przygotowania do emerytury. Projekt adresowany jest przede wszystkim do osób młodych – studentów wchodzących na rynek pracy lub będących na początkowym etapie kariery zawodowej, ale każda osoba zainteresowana tematyką zabezpieczenia swojej przyszłości znajdzie w nim użyteczne treści.Partnerem serii jest Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych.

 

Posłuchaj pozostałych odcinków:

  • Dlaczego nie oszczędzamy na emeryturę? Dr Katarzyna Sekścińska z Uniwersytetu Warszawskiego tłumaczy procesy psychologiczne, które mają ogromny wpływ na to dlaczego mamy taki problem z budowaniem kapitału na jesień życia i dlaczego tak abstrakcyjnym pojęciem jest dla człowieka “długi horyzont inwestycyjny”
  • Czy ZUS może zbankrutować? Wiceprezes ZUS, Paweł Jaroszek tłumaczy nie tylko jak działa instytucja czy sam mechanizm FUS, ale również jak wylicza się stopę zastąpienia, z czego składa się system I filaru oraz czy faktycznie może upaść.

 

 

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x