Czy ZUS może zbankrutować? Odpowiada Paweł Jaroszek z ZUS

czy zus zbankrutuje

To pytanie, które dosłownie elektryzuje polski Internet: czy ZUS może zbankrutować? Poszedłem o krok dalej i zamiast dyskutować teoretycznie z innymi komentującymi, zapytałem o to sam ZUS, a konkretnie Pawła Jaroszka, członka zarządu tej instytucji. 

 

W sieci znajdziemy dziesiątki tekstów czy nagrać próbujących udowodnić czy ZUS może zbankrutować. Co ciekawe, nikt nigdy nie pyta się o to samego ZUS-u, a to przecież pierwsze miejsce, gdzie warto skierować to pytanie! Tak też zrobiłem i przy okazji po raz pierwszy w jednym studio spotkało się dwóch Jaroszków opowiadających o finansach.  

 

 

 

Nic za darmo #142: Czy ZUS może zbankrutować?

 

Tematy, które poruszamy w programie: 

  • Jak działa ZUS? 
  • Czy ZUS może upaść?
  • Czym grozi taki katastroficzny scenariusz? 
  • Jak sytuacja FUS ma się do demografii?
  • Jaki inflacja ma wpływ na pracę ZUS? 
  • Nad czym pracuje dział badań ZUS? 
  • Jak instytucja dostosuje się do zmian w nadchodzącej przyszłości?

 

 

Zadbana przyszłość i partner serii

 

Zadbana przyszłość to cykl rozmów z ekspertami w formie podcastów wideo na temat niefinansowego i finansowego przygotowania do emerytury. Projekt adresowany jest przede wszystkim do osób młodych – studentów wchodzących na rynek pracy lub będących na początkowym etapie kariery zawodowej, ale każda osoba zainteresowana tematyką zabezpieczenia swojej przyszłości znajdzie w nim użyteczne treści. Partnerem serii jest Izba Gospodarcza Towarzystw Emerytalnych.

 

Posłuchaj pozostałych odcinków:

 

  • Dlaczego nie oszczędzamy na emeryturę? Dr Katarzyna Sekścińska z Uniwersytetu Warszawskiego tłumaczy procesy psychologiczne, które mają ogromny wpływ na to dlaczego mamy taki problem z budowaniem kapitału na jesień życia i dlaczego tak abstrakcyjnym pojęciem jest dla człowieka “długi horyzont inwestycyjny”
  • Groźne mity emerytalne! Prof. Patrycja Kowalczyk-Rólczyńska z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu rozbija mity jeden po drugim, stawiając twarde dane przeciwko powtarzanym regularnie fałszywym opiniom.
Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x