Jak sprawdzić klienta? Wypróbuj nową usługę

raport jednolity

Raport jednolity to nowe narzędzie, które przedsiębiorcy dostali w ramach nowelizacji ustawy o BIG-ach z listopada 2017 roku. Biura Informacji Gospodarczej stały się dzięki temu jeszcze bardziej przydatne, nie tylko na etapie egzekwowania długu, ale także przed podpisaniem samej umowy!

Sprawdzacie dokładnie każdego klienta przed podpisaniem umowy? Szczerze wątpię, bo sam prowadzę firmę i wiem jak trudne technicznie i czasochłonne jest samodzielne sprawdzenie każdego klienta w wielu bazach i rejestrach. Wydaje się, że ten problem rozwiąże raport jednolity, czyli narzędzie, które biura informacji gospodarczej wprowadziły po listopadowej nowelizacji ustawy.

Ten wpis powstał we współpracy z Biurem Informacji Gospodarczej ERIF i pomaga zrozumieć zmiany, jakie wprowadziła nowelizacja ustawy w ubiegłym roku.

Przeczytajcie również tekst o zmianach dla konsumentów oraz zmianach dla przedsiębiorców. Nowa ustawa to nie tylko raport jednolity.

Co to jest raport jednolity?

Składamy jedno zapytanie w wybranym BIG-u, a ten w naszym imieniu odpytuje inne biura informacji gospodarczej i po otrzymaniu od nich informacji, przygotowuje jeden, prosty i czytelny raport, który zawiera wszystkie zebrane z BIGów informacje gospodarcze. Oto w dużym skrócie raport jednolity!

Przygotowałem jeszcze krótkie video, które krok po kroku tłumaczy jak działa raport jednolity i jakie może przynieść firmie korzyści. Nie da się ukryć, że lepiej jest wcześniej sprawdzić nierzetelnego kontrahenta niż później męczyć się z przypomnieniami w sprawie nieopłaconych faktur.

Jeśli chcecie przetestować raport jednolity samodzielnie lub dowiedzieć się więcej jak dokładnie działa to narzędzie, to kontaktujcie się śmiało z Biurem Informacji Gospodarczej ERIF.

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x