Świat poza GPW? Zapraszam na wykład o inwestowaniu!

Już 18 maja będę gościć na trzeciej edycji XTB Trading Masterclass w Warszawie. Mam nadzieję, że się zobaczymy, bo ta edycja będzie dużo bardziej „giełdowa” i przygotowuję dla Was bardzo ciekawy wykład o inwestowaniu.

Jeśli nie jesteście tu po raz pierwszy, to dobrze wiecie, że zawsze staram się wcześniej zapowiedzieć na jakich konferencjach będę jako gość bądź prelegent oraz jakie konferencje polecam, jeśli interesuje Was dobry wykład o inwestowaniu, warsztat lub przydatne szkolenie. Tym razem szykuje się dobra konferencja w Warszawie, w której oprócz mnie będzie kilku prelegentów, od których możecie się dużo nauczyć. No i konferencja będzie oczywiście darmowa.

wykład o inwestowaniu xtb

XTB Trading Masterclass

Konferencja XTB to jednodniowy event w hotelu Airport (zaraz przy Okęciu, bardzo przyjemny hotel). Uczestnicy dostają zestaw ciekawych prelegentów, każdy ma swój godzinny wykład o inwestowaniu, a na koniec jest debata – tym razem o gospodarce.

Plan wykładów na Masterclass (poza moim tematem):

  • Michał Kurach: Jak zbudować spójną strategię inwestycyjną – Timing Trader
  • Albert Rokicki: Jakimi spółkami warto zainteresować się w kolejnych latach – perspektywy dla rynku akcji
  • Łukasz Fijołek: Najskuteczniejsze formacje techniczne na kryptowalutach
  • Rafał Glinicki: Akumulacja i dystrybucja, czyli kiedy na rynku jest tanio, a kiedy drogo?
  • Zbigniew Wieczorek: Najsilniejsze sygnały Price Action
  • Przemysław Kwiecień: Jak krok po kroku wybrać spółki do portfela inwestycyjnego?
  • Piotr Głowacki: Najbardziej perspektywiczne branże, instrumenty i spółki na 2018 rok
  • Trader21: W co inwestować po 9 latach hossy?
  • Mieczysław Siudek: Geometria rynku – mit czy wartościowe narzędzie w rękach tradera
  • DEBATA: Polska i Światowa Gospodarka

Tematy rozłożone są parami, więc z reguły wybieramy na który z prezentowanej dwójki zamierzamy się wybrać. Wyjątkiem jest końcowa debata, w której weźmie udział 3 ekonomistów: Prof. Witold Orłowski, dr Przemysław Kwiecień i Trader21. Ja z kolei tę debatę dla Was poprowadzę.

Możecie się na niego zarejestrować TUTAJ lub klikając w dowolny obrazek na stronie.

Mój wykład o inwestowaniu

Świat poza GPW to wykład o inwestowaniu oparty o mały eksperyment myślowy. Dla mnie rynek akcji zagranicznych jest elementem dywersyfikacji portfela, ponieważ sporą część oszczędności inwestuję regularnie na GPW. To właśnie polska giełda jest moim głównym punktem odniesienia. A gdybym nie mógł w ogóle inwestować na GPW?

Świat poza GPW – jak szukać spółek zagranicznych do portfela inwestycyjnego

Usiadłem na dłuższą analizę i zacząłem patrzeć na portfel z absolutnym wyłączeniem możliwości inwestowania w Polsce. Co się okazało? Że jeśli dostosujemy się do ryzyka walutowego i spędzimy trochę czasu na analizie, okaże się że możliwości są dużo większe niż gdy traktujemy akcje zagraniczne jedynie jako sposób na dywersyfikację polskich inwestycji.

Pokażę Wam o co chodzi na wykładzie ;) W każdym razie inwestowanie w zagraniczne akcje daje ogromne możliwości, jeśli przestawimy się na koncepcję globalnego inwestora zamiast lokalnego.

Pokażę Wam nie tylko kilka inspiracji inwestycyjnych, ale również konkretne sposoby na wyszukiwanie takich okazji inwestycyjnych i analizę spółek. Jeśli przyzwoicie władamy językiem angielskim, to tak naprawdę dostępność źródeł jest większa niż w Polsce.

Nie czekajcie na nagranie na kanale

Nie każdy może sobie pozwolić na jeżdżenie na różne konferencje dla inwestorów, więc od kilku lat trzymam się zasady, że wszędzie gdzie się da staram się nagrywać wystąpienie lub tak negocjować komercyjne współprace, żeby później wykład był dostępny w sieci. Tutaj też wykład będzie nagrywany, ale będzie on materiałem XTB, więc zapewne będzie tak jak z materiałami z innych konferencji – będą one dostępne później dla klientów lub trzeba będzie się zarejestrować żeby obejrzeć na nagranie.

Oczywiście będzie mi bardzo miło spotkać się z Wami w Warszawie, ale jeśli ktoś nie może przyjechać, to będzie musiał poczekać na nagrania udostępniane klientom wewnątrz platformy (w zakładce edukacja) lub jako pakiet nagrań z Masterclassa.

Słuchajcie i pytajcie

Wkłady wykładami, ale pamiętajcie, że konferencje na żywo mają dodatkową wartość, której nie da się nadrobić zza monitora – można poznać sporo osób z branży, porozmawiać z prelegentami, zadać kilka pytań czy wymienić się spostrzeżeniami.

Od razu uprzedzę, że mając 60 min, będę starał się przekazać jak najwięcej wiedzy, a sesję pytań i podpowiedzi możemy sobie już zrobić na przerwach kawowych i w trakcie trwania konferencji. Mój wykład jest o 10.00 a debata dopiero po 16.00, więc będę miał kilak godzin w trakcie konferencji, gdzie też będę słuchał wykładów albo będę do Waszej dyspozycji w trakcie trwania konferencji.

Do zobaczenia!

A po więcej tekstów z tej dziedziny zapraszam do działu inwestowanie, Portfel10k oraz kanał na YouTube.

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x