Startuje cykl „Praktycznie o inwestowaniu”

pratycznie o inwestowaniu

Długo nie mogłem powiedzieć o tej niespodziance, ale już pierwszy odcinek jest dostępny online, więc czas pokazać „Praktycznie o inwestowaniu” – serię edukacyjną dla początkujących, którzy zastanawiają się czym jest inwestowanie i jak działa giełda.

Po napisaniu książki „Śladami Warrena Buffetta”, wspominaliśmy z Przemkiem Gerschmannem, że wracamy do regularnej działalności edukacyjnej i niedługo pokażemy nowy projekt. Przed Wami pierwszy odcinek serii tłumaczącej po co w ogóle myśleć o inwestowaniu:

Partnerem serii jest PKN Orlen, z którym w listopadzie robimy trasę edukacyjną z wykładami o długoterminowym inwestowaniu (Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Rzeszów), a którego wcześniej odwiedziliśmy na Dniu Inwestora Indywidualnego. Niezmiernie mnie cieszy, że taki gigant z indeksu WIG20 tak mocno postawił na edukację!

Odcinek znajdziecie na stronie orlenwportfelu.pl w zakładce Zyskaj Wiedzę. Oczywiście będzie ich dużo więcej i tam też będą się pojawiać. To nie jest otwarta playlista na YouTube, więc o nowych odcinkach będę przypominał w social mediach i na grupie Śladami Warrena Buffetta.

O czym jest „Praktycznie o inwestowaniu”?

Praktycznie o inwestowaniu to seria lekcji o inwestowaniu, w której będziemy z Przemkiem pokazywać nie tylko po co inwestować, ale też jak to robić w praktyce – od dostępnych instrumentów finansowych, przez obsługę konta maklerskiego czy tłumaczenie na co zwracać uwagę budując pierwszy portfel inwestycyjny.

To seria dla początkujących, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na giełdzie lub jeszcze nie inwestują i dopiero zastanawiają się czy to droga dla nich. Zaznaczam to dosyć wyraźnie, bo w kwestii materiałów dla bardziej zaawansowanych, solidną pracę wykonał to CFA Society Poland ze swoją Akademią Inwestowania. Nasze akcje edukacyjne będą się łączyć, a nie dublować.

Znajdziecie tu wiedzę na poziomie podstawowym i zaawansowanym. Od siebie mogę dorzucić małą podpowiedź – każdą lekcję można pobrać w jednym pdf – mi się to czyta bardzo wygodnie w takiej formie.

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x