7 książek na prezent dla inwestorów i przedsiębiorców

książki na prezent

Jeśli macie komuś kupić pod choinkę skarpety, krawat czy coś na biurko, to zdecydowanie doczytajcie tekst i obejrzyjcie video. Przygotowałem książki na prezent dla inwestorów i przedsiębiorców, które warto włożyć pod choinkę ze względu na treść i wydanie.

Książki na prezent to u mnie absolutna podstawa. Właściwie nie pamiętam kiedy były święta żeby jakiejś książki na prezent nie dostał. Nawet jako dziecko, pod choinką miałem to szczęście znaleźć i zabawkę i książkę.

Książki na prezent to hit!

Według badań, w tym roku wydamy na święta 1521 zł, czyli o 5% więcej niż w 2018. To niemała kwota, jeśli podejdziemy do tematu świąt jako do wigilijnej kolacji i prezentów pod choinką. Coraz więcej ze świątecznych zakupów zrobimy przez Internet i tutaj absolutnie się nie dziwię – osobiście od początku grudnia omijam centra handlowe szerokim łukiem.

Co kupimy na prezent? Kosmetyki/perfumy na pierwszym miejscu, a zaraz za nimi książki. Te dwie kategorie właściwie od lat zmieniają się na podium. Osobiście uważam, że kosmetyki wygrywają często przez trudność w wyborze drugiej osobiste odpowiedniej książki. Łatwiej kupić mi zestaw kosmetyków dla mężczyzn niż trafić w książkę, którą chciałbym przeczytać i której nie mam. W związku z tym kierujemy się bezpieczniejszym i łatwiejszym wyborem. Jednak pamiętajcie, że najbardziej oczekiwanym prezentem pod choinką jest właśnie książka!

Ciekawskich odsyłam do pełnego badania, a ja wracam do polecanych książek na prezent. Uratujmy kogoś od znalezienia kolejnych skarpetek pod choinką!

Książki na prezent 2019

W związku z tym, że na samym blogu niejednokrotnie polecałem różne książki, postanowiłem zrobić zestawienie 7 książek na prezent 2019 – z myślą o inwestorach i przedsiębiorcach. Książki na prezent omawiam na vlogu w formie video – będzie Wam łatwiej zobaczyć jak wyglądają, jak są wydane, jaką mają oprawę, jaki rozmiar itp.

 

Omówienie książek na prezent

Chyba nie sądziliście, że zostawię Was tylko z video. Jest też coś dla tych, którzy wolą słowo pisane, kilka komentarzy i linków dotyczących omawianych w filmie książek na prezent dla inwestorów i przedsiębiorców. Poniżej konkretne propozycje.

Śladami Warrena Buffetta

To jest moment na autopromocję, ale robię to z czystym sumieniem. Śladami Warrena Buffetta to świetnie oceniana książka, pisana z myślą o polskim inwestorze, pięknie wydana (papier, twarda oprawa, wysoka jakość), opowiadająca o życiu najwybitniejszego inwestora na świecie i jego metodach inwestycyjnych, pisana przystępnym językiem. To dosyć świeża pozycja, której połowę nakładu już sprzedaliśmy. Zbiera bardzo dobre recenzje, na stronie widać opinie czytelników, więc tym bardziej to już nie jest kupowanie w ciemno, jak w okresie przedsprzedaży.

śladami Warrena Buffetta

Jet super opcja dla leniwych – książka na prezent może być dosłownie gotowa do włożenia pod choinkę, możemy ją spakować już w magazynie, trzeba tylko zaznaczyć taką opcję w formularzu zamówienia.

Nie mam wątpliwości, że to będzie dobry prezent dla inwestora i jest spora szansa, że nawet doświadczony inwestor nie ma jeszcze jej na półce – jest wydana zaledwie kilka tygodni temu.

Tu kupisz Śladami Warrena Buffetta

Firma, czyli Ty

To jest książka dla przedsiębiorców i wszystkich tych, którzy myślą o rzuceniu prazy i przejściu na swoje. Długo czekaliśmy na tę pozycję na polskim rynku i było warto. Paul Jarvis napisał książkę naszpikowaną konkretami, przykładami z różnych firm, case study z całego świata i poradami, które można zastosować u siebie. To naprawdę kawał konkretnej wiedzy, bez motywacyjnego pierniczenia, że warto być przedsiębiorcą.

Książka jest o tym, że fajnie być małym przedsiębiorcą. Można pracować na swoich zasadach, można zarabiać naprawdę duże pieniądze. Wcale nie trzeba za wszelką cenę myśleć o tym żeby zmienić swój mały biznes w małe korpo, a później wejść na giełdę.
Szczerze, jestem doskonałym przykładem tej filozofii. Wyleczyłem się z marzenia o dużej firmie, w której będę zatrudniał ludzi i będę fajnym szefem. Piszę sobie ten tekst z domowego gabinetu, w środku dnia utnę sobie drzemkę, popracuję na własnych zasadach, a ten rok zamknę rekordową kwotą, zebraną z bardzo zdywersyfikowanego modelu biznesowego. Da się, chociaż kosztuje to dużo pracy na początku. Tę książkę naprawdę warto przeczytać (będzie pena recenzja w 2020).

Tu kupisz Firma, czyli Ty

Zasady

Zanim kupicie komuś tę książkę, upewnijcie się czy przypadkiem nie czytał jej po angielsku. To jest tytuł bardzo znany na świecie, a autor, Ray Dalio, to postać ze ścisłej czołówki inwestycji i wielkiego biznesu. Właściciel gigantycznego funduszu hedgingowego i multimiliarder regularnie dzieli się swoją wiedzą w podcastach, video i wywiadach, a wspomnianą książkę rozdawał już nawet za darmo czy sprzedawał za dolara.

To potężna książka, którą warto przeczytać mają własną firmę, pracując w korporacji czy też inwestując pieniądze. To bardzo ciekawe, że w Polsce jest ona reklamowana jako publikacja dla biznesu, podczas gdy na świecie jest to tytuł skierowany głównie do inwestorów. Mam teorię, że nasz rynek kapitałowy przezywa tak głęboki kryzys, że nawet wydawcy książek ogarnęli ten problem marketingowo.

Warto mieć tę książkę na półce, jest pięknie wydana, taka książka na prezent na pewno się sprawdzi.

Tu kupisz Zasady

Thrillery Tomka Pruska

Omawiałem już te książki w oddzielnej recenzji – to świetne thrillery osadzone w realiach rynków finansowych. To książka na prezent dla kogoś, kto wcale nie musi uwielbiać giełdy, wystarczy, że uwielbia dobre thrillery i da się porwać wkręcającej intrydze. Przy okazji można nauczyć się czegoś o giełdzie, bo autor bardzo sprytnie wplata edukację finansową w elementy fabuły.

Tu przeczytasz pełną recenzję książek KISS i PIIGS (linki do sklepów znajdziecie w środku tekstu)

Najważniejsza rzecz

Publikacja Howarda Marska to właściwie książka znana inwestorom od wielu lat, ale w tym roku ponownie wydana przez wydawnictwo Maklerska. To dobra książka na prezent, pod warunkiem, że ktoś już spędził trochę czasu na giełdzie i nie ma jej już na swojej półce. Wspominałem o tym przy okazji recenzji, to jednak z publikacji, które docenia się dopiero po latach, gdy sami już nabierzemy trochę doświadczenia.

Tu przeczytasz pełną recenzję książki Najważniejsza Rzecz

Tu kupisz Najważniejszą Rzecz

Finansowy Ninja

Jeśli śledzicie blogi finansowe to zapewne doskonale znacie ten tytuł. Michał Szafrański zrobił kawał dobrej roboty pisząc ten podręcznik o finansach, a teraz aktualizuje go regularnie. Celowo użyłem słowa podręcznik, bo to bardzo solidnie napisana książka zawierająca ogrom poukładanej wiedzy. Nie przeskoczycie przez nią jak przez powieść czy nawet poradnik krok po kroku, ale bez wątpienia znajdziecie tu bardzo dużo odpowiedzi na nurtujące Was pytania o finanse osobiste.

Osobiście podrzuciłbym tę książkę osobie, o którą się martwię w kontekście finansowym – czy to braku oszczędności, problemu z długami czy nadmierną konsumpcją. Być może samodzielnie będzie jej ciężko przyznać się do problemu i kupić tę książkę, a znaleziona pod choinką będzie wydawać się bardziej przyjazna.

Tutaj przeczytasz pełną recenzję o książce Finansowy Ninja

Tu kupisz Finansowego Ninję

Nigdy dość książek po choinką!

Obiecałem sobie, że w przyszłym roku będę więcej czytał i dzielił się zdobytą wiedzą i książkowymi rekomendacjami. Wprawdzie sam przez jakiś czas mam detox od książek finansowych (po roku czytania i pisania o Buffetcie muszę przewietrzyć głowę), ale na pewno za kilka tygodni wrócę do pochłaniania kolejnych książek. Tym czasem zostawiam Wam kilka archiwalnych artykułów z polecanymi książkami – może akurat przyda się w okresie przedświątecznym. W końcu nie ma to jak książka na prezent!

Pewnie to doskonale wiecie, ale jeszcze przypomnę, że zarówno w tym tekście, jak i większości tekstach o książkach pozaszywane są linki partnerskie -kupując coś przez moja stronę wynagradzacie mnie przy okazji za pracę, za co jestem bardzo wdzięczny!

  1. Książki o pieniądzach na początek roku
  2. Jeszcze więcej książek o pieniądzach
  3. Książki o Warrenie Buffetcie
  4. Książki do nauki inwestowania

 

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x