Spotkajmy się na Dniu Inwestora w PKN Orlen!

dzien inwestora pkn orlen

Relacje inwestorskie to nie tylko wysyłanie komunikatów i raportowanie w spółkach – to także jak najlepsze pokazanie inwestorom jak działa sama spółka notowana na giełdzie. Już 28 października będzie można poznać od środka jedną z największych polskich spółek: PKN Orlen.

Dzień inwestora robi się coraz popularniejszą formą pokazania inwestorom jak działa firma na co dzień. Takie podejście do tematu to nie tylko pokazanie co spółka ma w środku, ale też sposób na zainteresowanie nowych osób samym inwestowaniem. W końcu kupowanie akcji spółek to nic innego jak kupowanie małych części realnych firm, które każdego dnia pracują na zyski dla akcjonariuszy.

Spotkajmy się w Płocku!

Dzień Inwestora Indywidualnego w PKN Orlen odbędzie się 28 października 2019, czyli dosłownie za nieco ponad tydzień. Żeby zobaczyć jak pracuje rafineria i jak na co dzień działa gigantyczna spółka jaką jest płocki koncern, trzeba tylko zarezerwować sobie cały dzień i zapisać się poprzez formularz. Celowo podkreślam „tylko”, ponieważ często pada pytanie o konieczność posiadania akcji lub w tym przypadku karty „Orlen w Portfelu”. Nie, to nie jest walne zgromadzenie, ani żadne tego typu spotkanie. Równie dobrze można przyjechać jako osoba dopiero interesująca się sama giełdą i tym jak funkcjonują spółki na niej notowane.

Ja mogę już śmiało potwierdzić swoja obecność, będzie też Przemek Gerschmann z Equity Magazine, czyli 100% duetu z serii „Śladami Warrena Buffetta”. To będzie dobra okazja żeby spotkać się z uczestnikami naszej grupy do nauki inwestowania (i nie tylko!) i razem zobaczyć jak działa PKN Orlen – jedna z najważniejszych spółek z WIG20.

(po kliknięciu w obrazek przeniesiesz się do dyskusji pod postem na naszej grupie)

Plan Dnia Inwestora

Zaczynamy zbiórką o 9.00 w Warszawie, pod budynkiem PKN Orlen. Autokary zabiorą inwestorów do Płocka, gdzie realnie o 11.00 zacznie się główny event, który z kolei potrwa kilka godzin. Szczegółowy plan znajdziecie poniżej:

9:00   Wyjazd z Warszawy, Budynek SENATOR, ul. Bielańska 12

11:00   Welcome coffee, Dom Technika, Płock

11:15 – 11:45   Company Overview

11:45 – 12:30   Bogactwo ropy: łańcuch wartości od surowca po produkty końcowe, część 1

12:30 – 13:00  Przerwa na lunch

13:00 – 13:30  Bogactwo ropy: łańcuch wartości od surowca po produkty końcowe , część 2

13:30 – 13:45   Przerwa

13:45 – 14:45   Zwiedzanie Zakładu Produkcyjnego w Płocku

16:45   Przyjazd do Warszawy, Budynek SENATOR, ul. Bielańska 12

Ograniczona liczba miejsc!

Żeby wybrać się na dzień Inwestora w PKN Orlen, trzeba zapisać się na formularzu Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, które jest partnerem wydarzenia. Link do zapisów jeszcze raz przypominam tutaj.

Jeśli miałbym coś doradzić, to warto moim zdaniem szybko podjąć decyzję, bo zobaczenie jak działa tak gigantyczny koncern jak PKN Orlen to ciekawa atrakcja i lista zainteresowanych dosyć szybko rośnie. Abstrahując od tego czy mam akcje tej spółki w portfelu czy nie, z chęcią zobaczę na własne oczy jak działa ta firma od środka, jak wyglądają poszczególne procesy produkcji i jeszcze będę miał na miejscu ludzi, którzy odpowiedzą na moje pytania.

Oczywiście możecie się spodziewać relacji z Dnia Inwestora w PKN Orlen na blogu, ale pamiętajcie, że w tego typu biznesie wielu rzeczy nie będzie można fotografować czy nagrywać, więc żadna relacja w Internecie nie odda w pełni tego, co zobaczy uczestnik wydarzenia na miejscu.

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x