Wpadnijcie na FxCuffs 2018!

FxCuffs 2018

Krakowski FxCuffs 2018 to konferencja, która ma u mnie stałe miejsce w kalendarzu i wiem, że w marcu trzeba zawsze zarezerwować sobie 2 dni na wykłady, spotkania i sporo inwestycyjnych inspiracji. W tym roku pojadę tam nie tylko jako uczestnik, ale też prelegent.

Co roku przypominam Wam o FxCuffs, bo to jedna z niewielu konferencji, która jest bardzo merytoryczna i dla uczestników całkowicie za darmo. To doskonała okazja do spotkania się z wieloma firmami z rynku inwestycyjnego oraz innymi inwestorami.

Sektor inwestycji charakteryzuje się w Polsce tym, że wiele szkoleń lub konferencji jest dla całkowicie początkującego inwestora po prostu droga i wiele osób koniec końców woli mieć kapitał na start niż pakować pieniądze w szkolenia i konferencje. Tutaj nie ma tego problemu i można z czystym sumieniem pakować się do Krakowa. W tym roku 16-17 marca.

Dlaczego warto odwiedzić krakowski FxCuffs 2018?

Wykłady na FxCuffs

2 dni wypełnione wykładami to naprawdę dużo. Zaryzykuję, że nie obejrzycie wszystkich, być może sukcesem okaże się obejrzenie połowy tego, co zaplanujecie. W niektórych godzinach będzie odbywać się kilka wykładów, więc i tak trzeba czasem wybierać. Jednak ciężko jest znaleźć miejsce, gdzie aż tyle merytoryki dostanie się za darmo, co na Fx Cuffs.

Osobiście jeżdżę na różne konferencje od prawie 10 lat i z każdym rokiem nabieram przekonania, że warto jeśli jakiś wykład czy warsztat zmieni coś w moim podejściu do rynków lub w biznesie, to znaczy, że konferencja była absolutnie udana. Przestałem zakładać, że im więcej prelegentów, tym lepiej albo że jakaś konferencja da mi jakiekolwiek gotowe narzędzia, które wręcz same zaczną za mnie zarabiać. Zacząłem traktować większość takich spotkań jako coś w stylu… wykładów TED (jeśli nie znacie, to już macie pomysł na najbliższych 1000 weekendów). Niektóre wykłady mają postawić dobre pytania i zmusić do samodzielnego myślenia, a inne na przykład pokazać zupełnie odmienny punkt widzenia.

FxCuffs 2018 dla inwestorów

Jeśli inwestujecie na rynku akcji, spekulujecie na kontraktach, kupujecie nieruchomości czy też zajmujecie się tradingiem na parach walutowych, to na FxCuffs 2018 znajdziecie wszystko, czego potrzeba – od wykładów dotyczących tych tematów, po większość firm oferujących te usługi. To dobre miejsce na rozeznanie się wśród brokerów, porównanie ofert i zadawanie trudnych pytań, bo przedstawiciele wielu firm są do dyspozycji uczestników przez 2 dni.

Całość odbywa się w przepięknym budynku ICE Kraków Congress Center, więc wykłady mamy na salach, natomiast część targowa na ogromnych przestrzeniach przed salami. Dobrym sposobem na spokojną rozmowę z brokerami jest odwiedzenie ich w czasie jakiegoś wykładu, który akurat Was nie interesuje – na przerwach kawowych jest zawsze dużo ludzi, więc można później na spokojnie umówić się z osobami, z którymi chcecie dłużej porozmawiać.
No i macie cały Kraków do dyspozycji po konferencji ;)

FxCuffs 2018 – kryptowaluty!

2017 rok był rokiem bitcoina, nie da się z tym dyskutować. Oczywiście gdy dzisiaj piszę ten tekst, cały rynek kryptowalut spadł o ponad połowę od szczytu, ale to nie zmienia faktu, że na rynku pojawiły się tysiące ludzi zainteresowanych tym jeszcze młodym instrumentem inwestycyjnym. Ja sam będę też odnosił się do kryptowalut podczas swojego wykładu. Podtrzymuję opinię, że całkowite ignorowanie bitcoina jako instrumentu jest dla mnie niezrozumiałe – nawet jeśli sami w niego nie inwestujemy, to i tak jest to niezwykle ciekawe pod względem edukacyjnym!

Znajdziecie w tym roku kilka wykładów poświęconych kryptowalutom, będzie można też porozmawiać nie tylko z miłośnikami bitcoina, ale i właścicielami polskich giełd.

Mój wykład na FxCuffs 2018

Prelegentów będzie 25, jednym z nich będzie moja skromna osoba ;) W tym roku podejmę temat z dziedziny „filozofia inwestowania” i spróbuję odpowiedzieć na pytanie:

Czy lepiej mieć rację czy lepiej mieć zyski?

Pokażę Wam kilka przykładów jak dzisiaj błędnie interpretujemy dawne metody mistrzów inwestowania, jak poglądy wpływają na sposób inwestowania, jak uniknąć błędów w analizie krótkoterminowej sugerując się analizami z mediów i jak wykorzystać psychologię tłumu do analizy rynku. Bez spoilerów, pracuję już od 2 miesięcy nad tym wykładem, więc mam nadzieję, że uda się PETARDA!

A jeśli nie oglądaliście poprzedniego i macie trochę czasu, to zapraszam do nadrobienia zaległości:

Co pominąłem celowo

Jest gala rozdania nagród, jest trading charytatywny (być może znacie Fundację TJS), są konkursy brokerów z różnymi nagrodami do wygrania, jest też after party, przerwy kawowe i pewnie też będą dodatkowe atrakcje (w ubiegłym roku były sportowe auta). Jednak moim zdaniem na takie konferencje przyjeżdża się po wiedzę i możliwość poznania innych ludzi, więc skupiam się głównie na tym.

FxCuffs 2018 – ważne linki:

Fajnie się pisze, ale wypadałoby skierować Was do miejsc, gdzie można się zarejestrować albo dowiedzieć się nieco więcej o samej imprezie ;)
Strona z rejestracja FxCuffs 2018
Strona z wybranymi wykładami, które można obejrzeć bez rejestracji
Mój wykład z 2017 roku
Mój tekst o FxCuffs 2016

Do zobaczenia w Krakowie ;)

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x