Duet lokat z bonusem od Toyota Bank

duet lokat premia

Dawno nie opisywałem żadnej promocji bankowej, bo wydaje mi się, że sporo banków skomplikowało swoje produkty z premiami. Na szczęście wpadła lokata w Toyota Banku, w której bardzo łatwo można dostać nawet kilkaset złotych.

Rozpisałem już kiedyś całą filozofię produktów dla wyjadaczy wisienek i zdania raczej nie zmieniam. Można być bardzo aktywnym łowcą promocji i wtedy zajmuje to sporo czasu, ale można zarabiać nawet kilkaset złotych miesięcznie z przerzucania pieniędzy pomiędzy rachunkami. Jednak jeśli nie mamy tyle czasu i nie chcemy się tak bardzo zaangażować, warto czekać na prawdziwe wisienki – produkty z premiami gotówkowymi, ale i z bardzo prostymi warunkami, aby te premie uzyskać.

Do takich produktów zaliczam najchętniej lokaty z premiami i konta, które nie mają wielu „haczyków” i „gwiazdek”.

Tym razem mam dla Was 2 lokaty w Toyota Banku. Dzisiaj naprawdę ciężko o wysokie oprocentowanie, więc być może będzie to alternatywa dla konta oszczędnościowego, które obecnie macie lub lokaty, która nie pokrywa nawet aktualnej inflacji.

Premia 140 zł w 5 krokach

Tu opisuję sam proces dla zdecydowanych i nowych klientów banku, dodatkowe informacje poniżej:

1. Żeby brać udział w promocji, trzeba przede wszystkim zarejestrować się na stronie z promocją. Akcja trwa do 23 lutego 2018.

Żeby zostać uznanym za nowego klienta, trzeba być osobą, która nie posiadała i nie posiada Konta Jedynego w Toyota Banku w czasie od 1 lipca 2016 r. do 29 stycznia 2018 r.

Strona Promocji

2. Na stronie promocji trzeba złożyć wniosek o otwarcie konta i zaznaczyć, że nie mamy Konta Jedynego Toyota Banku.

Trzeba również wyrazić zgodę na przekazywanie informacji handlowych, przetwarzanie danych w celach marketingowych banku oraz przekazywanie przez bank organizatorowi promocji informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji. To promocja organizowana przez 2 podmioty, stąd tyle zgód.

3. Otwieramy Konto Jedyne w Toyota Banku. W ciągu kilku dni roboczych konsultant banku skontaktuje się z nami i umówi wizytę kuriera w celu podpisania umowy. Dodatkowo dostaniemy powiadomienie smsem o aktywacji konta.

4. Po zawarciu umowy i otrzymaniu danych dostępowych, logujemy się na rachunek i zakładamy najpóźniej do 9 kwietnia 2018 roku 2 lokaty:

  • Lokatę Sprint na 180 dni (min. 3.000 zł)
  • Lokata plus na 9 miesięcy (min. 5.000 zł)

Żeby otrzymać premię, wystarczy wpłacić kwoty minimalne, czyli łącznie zdeponować w banku 8.000 zł.

5. Dalej trzeba już czekać na premię i nie popsuć do tego czasu własnego zysku ;) Musimy utrzymać Lokaty Sprint oraz Plus przez co najmniej 90 dni od ich założenia i nie zamykać do czasu wypłaty premii Konta Jedynego. Premia ma zostać wypłacona maksymalnie na początku sierpnia 2018 roku. Samo zrywanie lokat przed terminem zapadalności jest na niekorzyść klienta, bo stracimy po prostu odsetki.

Duet lokat i 70 zł dla stałego klienta

Tu akurat duży plus dla banku. Większość banków kompletnie zapomina o obecnych klientach i skupia się jedynie na nowych. W tym przypadku do udziału w promocji są uprawnieni wszyscy, którzy brali udział w dowolnej akcji prowadzonej wcześnie wspólnie przez Agorę i Toyota Bank.

Jest tylko jedno wykluczenie – osób, które rozwiązały z bankiem umowę o Konto Jedyne w okresie od 1 lipca 2016 r. do 29 stycznia br.

Sama procedura jest podobna, zobaczcie:

1. Rejestrujemy się na stronie promocji najpóźniej do 23 lutego br.

2. Wybieramy opcję „Mam Konto Jedyne w Toyota Bank” i wyrażamy zgody na przekazywanie przez bank organizatorowi promocji informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie niezbędnym do przeprowadzenia promocji. Trzeba też zaznaczyć zgody marketingowe takie jak nowi klienci.

3. Nie musimy zakładać rachunku, skoro już go mamy. Następny krok to założenie lokat promocyjnych lub zwiększenie salda środków w Toyota Bank. Zakładamy:

  • Lokatę Sprint na 180 dni (min,. 3.000 zł)
  • Lokata plus na 9 miesięcy (min. 5.000 zł)

Uważajcie na kwestię zwiększenie salda konta. Jeśli jesteście klientami i macie już np. na rachunku 20 tys. zł to nie możecie z tych pieniędzy założyć po prostu lokat objętych promocją. Musicie zwiększyć saldo, czyli te minimum 8.000 przelać dodatkowo na konto.

4. Dalej trzeba już czekać na premię i utrzymać Lokaty Sprint oraz Plus przez co najmniej 90 dni od ich założenia i nie zamykać do czasu wypłaty premii Konta Jedynego. Premia ma zostać wypłacona maksymalnie na początku sierpnia 2018 roku. Samo zrywanie lokat przed terminem zapadalności jest na niekorzyść klienta, bo stracimy po prostu odsetki.


Dodatkowy program poleceń

Każdy uczestnik promocji może dodatkowo zarobić jeszcze na dalszym polecaniu tego produktu. Na stronie promocji generujemy specjalny kod, który później podajemy osobie, której chcemy polecić program. Ta osoba przechodzi przez tę samą procedurę, którą opisałem powyżej, ale na pierwszej stronie promocji wpisuje po prostu nasz kod – osoby polecającej.

Jest istotny warunek: premia 50 zł zostanie wypłacona, gdy obydwie osoby spełnią warunki promocji. Można polecić rachunek czterem innym osobom, więc teoretycznie maksimum premii wynosi 200 zł za polecenia.

Duet lokat: ile można zarobić?

Według wyliczeń banku maksymalne kwoty to 360 zł dla klienta dotychczasowego i 430 dla klienta nowego. Wliczamy tu oczywiście odsetki od lokat, premie gotówkowe oraz premie za polecanie promocji.

Osobiście nie zakładam, ze wiele osób wyciśnie z tej promocji maksimum, ale w przypadku oszczędności w gospodarstwie domowym, które leżą na słabo oprocentowanych rachunkach, widzę tu potencjał. Przykładowo:

Jedna osoba zakłada jako nowy klient rachunek i lokaty, poleca to partnerowi/partnerce i ta osoba też zakłada konto z duetem lokat. Wtedy oszczędności gospodarstwa domowego lądują na dobrych lokatach, 2 osoby biorą premię za depozyty i jedna za polecenie klienta. Wydaje mi się, że to najlepszy możliwy deal z tej promocji.

Kiedy dostanę premię?

Do 26 lipca br. organizator promocji powiadomi nas mailem, jeśli spełniliśmy wymagania promocji. Wtedy trzeba zalogować się na stronie promocji i podać dane do przekazania premii. Do 8 sierpnia mamy otrzymać premię na podany rachunek. Do tego oczywiście odsetki z lokat.

Gdzie jest haczyk?

Moim zdaniem w opłacie za konto. Oprócz lokat, musimy mieć Konto Jedyne, a to kosztuje 2.49 zł miesięcznie. Oczywiście można pozbyć się opłaty, ale warunek nie jest bardzo łatwy, jeśli korzystamy z innego banku do codziennych transakcji.

Trzeba wykonać płatności bezgotówkowe kartą na kwotę min. 400 zł miesięcznie. Można też liczyć się z opłatą i po prostu traktować ją jako koszt w całej promocji. 8 miesięcy konta to 20 zł kosztów, a premia 140 zł, więc nadal jesteśmy na sporym plusie. No i wypłaty z bankomatów są darmowe tylko 3 razy w miesiącu, każda kolejna operacja kosztuje już 4,5 zł.

Podsumujmy, komu opłaca się duet lokat?

Moim zdaniem to fajna promocja dla nowych klientów banku, którzy mają co najmniej 8 tys. zł, które chcą ulokować na lepszym produkcie depozytowym. Jeśli mamy większe kwoty w gospodarstwie domowym, to możemy założyć wtedy rachunki na 2 osoby i pomyśleć o zainkasowaniu podwójnej premii.

Jeśli mamy większą gotówkę i chcemy po prostu jedną z najlepszych na rynku lokat, to brak ograniczeń wydaje się tu dobrą opcją. Na jednej z lokat można ulokować nawet 180 tys. zł, a na drugiej nie ma ograniczeń, więc dostajemy fajne instrumenty do walki z inflacją.

Na rynku jest mało dobrych lokat, inflacja jest wysoka, a produkty w ramach „wyjadaczy wisienek” robią się coraz trudniejsze, więc wydaje mi się, że warto wyróżnić Toyota Bank na tle konkurencji.

Przydatne linki:

A jeśli chcecie poczytać więcej o samych promocjach bankowych, to pisałem o nich tekst dawno temu na blogu.

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x