Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

Najlepsze lokaty – styczeń 2016

najlepsze lokaty

Uchwalony nie tak dawno podatek bankowy może mieć znaczący wpływ na oprocentowanie lokat. Już dzisiaj klienci muszą się nieźle naszukać żeby dostać więcej niż 2,5 proc., a bardzo możliwe, że niedługo taki wynik będzie uznawany za ofertę atrakcyjną. Jakie mamy obecnie najlepsze lokaty?

Zgodnie z filozofią wyjadaczy wisienek, żeby mieć najlepsze oprocentowanie na lokacie lub koncie oszczędnościowym, trzeba dobrze poszukać. Wasz Bank raczej nie zadzwoni i nie zaproponuje super oferty, jeśli już jesteście jego klientami. Uchwalony podatek bankowy działa niestety na niekorzyść klienta, banki nie będą chętnie oferować wyższego oprocentowania. Dlatego tym bardziej – trzeba lepiej szukać. Już widać, że opłaty za konta idą w górę – brakuje tylko spadku oprocentowania depozytów.

Idea Bank daje najwięcej – 4 proc.

Idea Bank nadal wygrywa z konkurencją w zestawieniach lokat. Bank zachęca w ten sposób nowych klientów i liczy na to, że będą przedłużać lokaty i być może z czasem zakładać też inne produkty. Nowy klient ma nie tylko najlepsze oprocentowanie, ale i nie ma żadnego wymogu zakładania konta z kartą.

Najważniejsze parametry:

 • Lokata na 3 miesiące
 • 4 proc. w skali roku (nie znalazłem wyższego oprocentowania na rynku)
 • Minimalna kwota 1.000 zł
 • Maksymalna kwota 10.000 zł
 • Proces całkowicie online
 • Nie trzeba mieć konta ani żadnego innego produktu

TUTAJ znajdziecie link do założenia lokaty.
UWAGA: Oprocentowanie dotyczy nowych klientów banku.


Jeśli mamy więcej niż 10 tys. zł. to mamy dwie możliwości:

1) Założyć kilka lokat promocyjnych, ale na kilka osób w rodzinie. Np. partner/partnerka, rodzice, rodzeństwo itp. Wtedy mamy na każdej lokacie promocyjne warunki.

2) Jest też wariant od 10 tys. do 100 tys. zł. – to lokata Happy Plus.
Ma nieco mniej, bo 3.25 proc. w skali roku, ale to i tak jedna z najlepszych ofert na rynku.

Link do Lokaty Happy Plus

lokata Happy plus doradcatv

 

A gdzie reszta banków?

Kiedyś, jeszcze jako dziennikarz, robiłem rankingi lokat i pokazywałem oprocentowanie w kilkudziesięciu bankach, nawet jeśli niektóre miały 0.3 proc. w skali roku. To nie lokata, to bezczelność ze strony banku. Obecnie większość lokat ma oprocentowanie w przedziale 2.5 – 3.5 proc., jeśli łączy się z kontem bankowym – a tego wyjadaczom wisienek zdecydowanie nie polecam.

Przykładowe oferty, którymi możecie się również zainteresować:

 • 4 proc. daje też na 3 miesiące mBank, ale musicie założyć konto
 • 3.5 proc. Smart Bank dla nowych klientów i z kontem
 • 3.35 proc. w BZ WBK dla nowych klientów i z kontem
 • 3.25 proc. daje Millenium, dla jeśli masz konto 360

Jeśli już miałbym polecić coś sensownego jako bank do oszczędzania, bez dodatkowych opłat i warunków, to BGŻ Optima oferuje też 3.2 proc. Marka stworzona jako miejsce do oszczędzania i ewentualnego inwestowania w fundusze nadal spełnia swoją rolę i do oszczędzania długoterminowego jest alternatywą dla Idea Banku i jego palety lokat.

Niespodzianka do pobrania

Zarówno pod tekstem, jak i po prawej stronie na blogu znajduje się formularz zapisu na ebooki do pobrania. Od kilku dni jest tam umieszczony Mały Podręcznik Oszczędzania, w którym zebrałem:

 • zestaw swoich porad oszczędnościowych,
 • opisałem dokładnie Metodę Małych Liczb,
 • sposób na zrobienie sobie „audytu” finansów osobistych.

Na pewno dobrze coś takiego zrobić raz do roku i przeanalizować swoją sytuację finansową. Wtedy można dobrać metody na oszczędzanie, inwestowanie i planowanie swojego budżetu.

Oczywiście ebooków będzie dużo więcej, w tym roku planuję jeszcze co najmniej 2 poradniki o finansach – wszystko za darmo dla subskrybentów newslettera.

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty