Najlepsze lokaty – styczeń 2016

najlepsze lokaty

Uchwalony nie tak dawno podatek bankowy może mieć znaczący wpływ na oprocentowanie lokat. Już dzisiaj klienci muszą się nieźle naszukać żeby dostać więcej niż 2,5 proc., a bardzo możliwe, że niedługo taki wynik będzie uznawany za ofertę atrakcyjną. Jakie mamy obecnie najlepsze lokaty?

Zgodnie z filozofią wyjadaczy wisienek, żeby mieć najlepsze oprocentowanie na lokacie lub koncie oszczędnościowym, trzeba dobrze poszukać. Wasz Bank raczej nie zadzwoni i nie zaproponuje super oferty, jeśli już jesteście jego klientami. Uchwalony podatek bankowy działa niestety na niekorzyść klienta, banki nie będą chętnie oferować wyższego oprocentowania. Dlatego tym bardziej – trzeba lepiej szukać. Już widać, że opłaty za konta idą w górę – brakuje tylko spadku oprocentowania depozytów.

Idea Bank daje najwięcej – 4 proc.

Idea Bank nadal wygrywa z konkurencją w zestawieniach lokat. Bank zachęca w ten sposób nowych klientów i liczy na to, że będą przedłużać lokaty i być może z czasem zakładać też inne produkty. Nowy klient ma nie tylko najlepsze oprocentowanie, ale i nie ma żadnego wymogu zakładania konta z kartą.

Najważniejsze parametry:

 • Lokata na 3 miesiące
 • 4 proc. w skali roku (nie znalazłem wyższego oprocentowania na rynku)
 • Minimalna kwota 1.000 zł
 • Maksymalna kwota 10.000 zł
 • Proces całkowicie online
 • Nie trzeba mieć konta ani żadnego innego produktu

TUTAJ znajdziecie link do założenia lokaty.
UWAGA: Oprocentowanie dotyczy nowych klientów banku.


Jeśli mamy więcej niż 10 tys. zł. to mamy dwie możliwości:

1) Założyć kilka lokat promocyjnych, ale na kilka osób w rodzinie. Np. partner/partnerka, rodzice, rodzeństwo itp. Wtedy mamy na każdej lokacie promocyjne warunki.

2) Jest też wariant od 10 tys. do 100 tys. zł. – to lokata Happy Plus.
Ma nieco mniej, bo 3.25 proc. w skali roku, ale to i tak jedna z najlepszych ofert na rynku.

Link do Lokaty Happy Plus

lokata Happy plus doradcatv

 

A gdzie reszta banków?

Kiedyś, jeszcze jako dziennikarz, robiłem rankingi lokat i pokazywałem oprocentowanie w kilkudziesięciu bankach, nawet jeśli niektóre miały 0.3 proc. w skali roku. To nie lokata, to bezczelność ze strony banku. Obecnie większość lokat ma oprocentowanie w przedziale 2.5 – 3.5 proc., jeśli łączy się z kontem bankowym – a tego wyjadaczom wisienek zdecydowanie nie polecam.

Przykładowe oferty, którymi możecie się również zainteresować:

 • 4 proc. daje też na 3 miesiące mBank, ale musicie założyć konto
 • 3.5 proc. Smart Bank dla nowych klientów i z kontem
 • 3.35 proc. w BZ WBK dla nowych klientów i z kontem
 • 3.25 proc. daje Millenium, dla jeśli masz konto 360

Jeśli już miałbym polecić coś sensownego jako bank do oszczędzania, bez dodatkowych opłat i warunków, to BGŻ Optima oferuje też 3.2 proc. Marka stworzona jako miejsce do oszczędzania i ewentualnego inwestowania w fundusze nadal spełnia swoją rolę i do oszczędzania długoterminowego jest alternatywą dla Idea Banku i jego palety lokat.

Niespodzianka do pobrania

Zarówno pod tekstem, jak i po prawej stronie na blogu znajduje się formularz zapisu na ebooki do pobrania. Od kilku dni jest tam umieszczony Mały Podręcznik Oszczędzania, w którym zebrałem:

 • zestaw swoich porad oszczędnościowych,
 • opisałem dokładnie Metodę Małych Liczb,
 • sposób na zrobienie sobie „audytu” finansów osobistych.

Na pewno dobrze coś takiego zrobić raz do roku i przeanalizować swoją sytuację finansową. Wtedy można dobrać metody na oszczędzanie, inwestowanie i planowanie swojego budżetu.

Oczywiście ebooków będzie dużo więcej, w tym roku planuję jeszcze co najmniej 2 poradniki o finansach – wszystko za darmo dla subskrybentów newslettera.

Tomasz Jaroszek

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x