Najlepsze lokaty na koniec 2015 roku

najlepsze lokaty na koniec 2015

Banki nie rozpieszczają oszczędzających na lokatach. Nasze pieniądze zarabiają bardzo słabo, oprocentowanie powyżej 3 proc. graniczy z cudem. Dlatego tym bardziej trzeba szukać najlepszych ofert, jeśli chcemy mądrze oszczędzać.

Zauważyłem, że pytanie o lokaty jest najczęściej zadawanym na tym blogu. Szukamy miejsc, gdzie nasze pieniądze mogą pracować i zarabiać, bo nasze banki niestety oferują standardowe produkty i nie starają się, kiedy już raz klienta „zdobędą”. Jestem klientem ponad 20 instytucji (testuję konta, płatności, inne produkty) i wiem co mówię – czasami banki są bezczelne i konto oszczędnościowe potrafi mieć poniżej 1 proc. Jednak zgodnie z filozofią wyjadaczy wisienek, trzeba się zainteresować swoimi finansami i znaleźć lepszą ofertę.

Wybrałem 2 produkty, ponieważ mają naprawdę świetne oprocentowanie na tle innych banków i nie ma wymogu posiadania żadnych dodatkowych produktów – nie trzeba zakładać kont, kart itp. Obie lokaty zakłada się całkowicie online i bez żadnych zobowiązań. Poza tym wyszedł bardzo fajny podział lokat w zależności od posiadanej kwoty:

 

Do 10 tys. zł wygrywa Idea Bank, od 10 do 100 tys. wygrywa BGŻ Optima.

Lokata Happy na 4 proc.

Nie wiem już która to promocja tej lokaty, która wraca jak bumerang. Była co najmniej dwa razy na blogu, a Idea Bank ewidentnie upodobał sobie tę formę szybkiego zdobywania depozytów z rynku. Szybkie akcje z bardzo konkretnym oprocentowaniem dają im dobre rezultaty.

Bez owijania w bawełnę, bo szkoda czasu. Można naprawdę w kilka minut założyć tę lokatę i czekać na odsetki.

Najważniejsze parametry:

 • Lokata na 3 miesiące
 • 4 proc. w skali roku (nie znalazłem wyższego oprocentowania na rynku)
 • Minimalna kwota 1.000 zł
 • Maksymalna kwota 10.000 zł
 • Proces całkowicie online
 • Nie trzeba mieć konta ani żadnego innego produktu

TUTAJ znajdziecie link do założenia lokaty.

UWAGA: Oprocentowanie dotyczy nowych klientów banku. Jeśli już masz tam rachunek lub inne lokaty, to możesz poszukać innego depozytu powyżej 3 proc., ale opisywane 4 proc. na 3 miesiące niestety już Cię nie obejmują.

Nie ma żadnych dodatkowych bonusów, więc i nie ma haczyków. Jest prosty produkt, który ma przyciągnąć klienta bardzo atrakcyjnym oprocentowaniem na tle rynku.

Lokata bezkarna 3.2 proc. na 3 mies.

BGŻ Optima jest znany wszystkim czytelnikom bloga jako bank specjalizujący się w depozytach – dawał zawsze świetne oprocentowanie bez żadnych zobowiązań. Obecnie bank jest już własnością BNP Paribas, ale warunki nadal pozostały bardzo dobre. Będzie to na pewno oferta dla tych, którzy mają więcej niż 10 tys. zł oszczędności.

banner reklamowy bgżoptima

 • 3.2 proc. dla nowych klientów
 • Lokata na 3 miesiące
 • Minimalna kwota: 1.000 zł
 • Maksymalna kwota: 100.000 zł
 • Wypłata środków bez utraty naliczonych odsetek
 • Wymagane Indywidualne Konto BGŻ Optima (bez opłat)

Tu jest o tyle trudniej, że musimy mieć Indywidualne Konto BGŻ Optima żeby założyć lokatę na 3.2 proc. dla nowych klientów. Samą lokatę można otworzyć wyłącznie na etapie składnia wniosku o otwarcie Indywidualnego Konta BGŻOptima, czyli 2 operacje robimy za jednym wnioskiem.

Na szczęście Indywidualne Konto BGŻ Optima to rachunek, który również służy oszczędzaniu – jest całkowicie bez opłat i ma oprocentowanie najniższe na poziomie 1.5 proc. Bank

Znajdziecie w sieci promocje na tę lokatę, ale połączoną z BNP Paribas, czyli właścicielem banku. Tam jednak trzeba już założyć normalne konto w banku, a do tego bym nie namawiał – nie ma potrzeby podpisywać umowy na rachunek osobisty z kartą płatniczą itp. tylko po to, aby uzyskać oprocentowanie na poziomie 3.2 proc. Jeśli korzystacie z BGŻ Optimy tylko do oszczędzania, to bardzo dobra decyzja. Oby właściciel nie zmieniał strategii banku pod tym względem.

A tutaj macie Link do konta w BGŻ Optima

Opcja dla wyjadaczy wisienek

Wyjadacze wisienek to nic innego jak sprytne podejście do finansów. Założenie 2 lokat jednocześnie może dać niektórym najwyższe potencjalne zyski. Jeśli dysponujesz np. kwotą 35 tys. zł, to możesz zrobić następującą kombinację:

10 tys. zł wkładasz na konto w Idea Banku i masz 4 proc. w skali roku.
25 tys. zł, czyli resztę pieniędzy wkładasz na 3.2 proc. do BGŻ Optima.
Dzięki takiej kombinacji Twoje pieniądze pracują najbardziej efektywnie.

Sprawdź również premie gotówkowe od banków. W tym tekście opisałem 3 promocje, któa dają razem zarobić 355 zł. Premia od BZ WBK jest juz nieaktywna, ale pozostałem 255 zł jest nadal do wzięcia. Warunkiem jest jednak zakładanie kont bankowych. Dlatego nie ująłem takich ofert w zestawieniu lokat be zobowiązań.

Jak jest w Twoim banku?

Jeśli masz naprawdę satysfakcjonujące oprocentowanie, to na pewno nie będę Cię namawiał do zmiany całego banku. Bez przesady, oferty lokat ulegają cały czas zmianom. Jednak bardzo istotne jest to, aby zajmować się swoimi finansami. Banki bazują na naszej niewiedzy – oszczędności trzymamy na rachunku, który nie jest oprocentowany, wiec bank tylko na tych pieniądzach zarabia. Nam nie chce się szukać, a bank na pewno nie będzie nam podpowiadał. W końcu lokata polega na tym, że to bank płaci nam, a nie odwrotnie.

Dodam również, że linki, które tutaj znajdziesz są linkami partnerskimi. Jeśli założysz z nich lokatę, to otrzymam prowizję. Będę bardzo wdzięczny jeśli skorzystasz z tych linków, bo to jeden z moich sposobów zarabiania na blogu w zamian za teksty poradnikowe, video i analizy takich ofert. Poza tym zachęcam wszystkich do korzystania z afiliacji – naprawdę dużo instytucji chce się podzielić prowizją, oczywiście pod warunkiem, że mówimy o dobrych produktach.

Jeśli interesują Cię takie produkty: promocyjne konta, najlepsze lokaty lub okazyjne produkty finansowe to zapraszam do zapisania się na newsletter. Będę informował na bieżąco, bezpośrednio na skrzynkę ;)

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x