Najlepsze lokaty maj 2016: kto daje 4 proc.?

lokaty maj 2016

Ile masz na lokacie? 1? 2 proc? Stopy procentowe nadal rekordowo niskie, więc i oprocentowanie lokat nie rozpieszcza. Najlepiej mają jak zawsze nowi klienci banków, bo banki rywalizują między sobą. Można jeszcze poszukać 4 proc.

[Lokaty maj 2016] Prawdopodobnie Twój bank oferuje mniejsze oprocentowanie na lokacie niż konkurencja. Tak to działa – jesteś stałym klientem, więc masz z reguły gorszą ofertę niż Ci nowi. Działają tak banki, tak działają operatorzy komórkowi. Żeby Twoje pieniądze pracowały faktycznie najefektywniej, wybrałem banki, gdzie możesz ulokować pieniądze na 4 proc. To najlepsze oprocentowanie, jakie znalazłem.

To nie jest ranking, gdzie pokazuję wszystkie warianty lokat. Kiedyś tak robiłem, ale to przestało mieć sens. Dlaczego?

Lokata Standardowa w Pekao SA na 3 miesiące – 0.5 proc.

Lokata w Citi Handlowym na 12 miesięcy – 0.25 proc.

Mógłbym wymienić takich kilkanaście. To kpina z klientów i liczenie na to, że klient nie ma czasu na szukanie lepszych ofert w sieci i po prostu z lenistwa zostawi pieniądze tam gdzie są. I bank na tym zarabia!

Jeśli tu jesteś, to możesz zostać tzw. wyjadaczem wisienek (klientem, który wybiera tylko najlepsze oferty). Poświęcanie godziny w miesiącu na dopilnowanie gdzie są Twoje oszczędności, to mogą one faktycznie zarabiać tyle, ile da się na rynku wycisnąć.

Lokaty maj 2016 – na jeden raz

4 proc. mogą dostać nowi klienci Idea Banku. Ten polski bank skierowany głównie od przedsiębiorców, od wielu miesięcy ma jedną z najlepszych lokat właśnie po to, aby przyciągnąć nowych klientów – Lokatę Happy!

      • 4 proc na 3 miesiące,
      • od 1.000 do 10.000 zł
      • 1 klient może założyć 1 lokatę

To doskonała oferta na jeden raz, bo później lokata odnowi nam się automatycznie z mniejszym oprocentowaniem i po 3 miesiącach musimy sami dopilnować gdzie przerzucić pieniądze. Jeśli w tym czasie nie będzie nic ciekawego w tym banku, to warto rozejrzeć się za nowym.Zawsze zostaje Lokata Happy Plus, powyżej 10 tys., ale już na 3.25 proc. – nieco mniej, ale na większą maksymalną kwotę, bo aż 10 tys. zł.

Druga ciekawa propozycja to bank typowo dla oszczędzających – BGŻ Optima i Lokata Bezkarna na 3 miesiące.
Dla nowych klientów, na kwotę od 1000 do 100 tys. zł dostajemy oprocentowanie 3.2 proc. w skali roku. Cała procedura zajmuje 5 min i mamy dodatkową lokatę założoną. To duży plus banku, nie wymaga od nas żadnych kont, kart itp. Jest typowo dla klientów, którzy chcą oszczędzać pieniądze na innym rachunku.

Lubię ten bank, bo o nim zapominam. Nie mam żadnej karty, nie pamiętam loginu – jak wyślę tam pieniądze, to jest duża szansa, że ich nie ruszę, bo zapomnę ;)

Lokaty z nowym kontem

Jeśli myślicie o zmianie banku, to jest kilka banków, które mają lokaty dla nowych klientów, powiązane z założeniem rachunków. Nie porównuję ich dokładnie, bo cała zabawa z depozytami polega na tym, żeby wybrać bank z dobrą lokatą, a nie lokatą, kontem, kartą itp. Chcę lokatę bez zobowiązań.

Na podstawie rankingu Comperii, to są banki, które oferują lokaty na 3 miesiące i do 10 tys. zł, ale pod warunkiem założenia konta bankowego:
• Plus Bank
• mBank
• Bank Smart
• Bank Millennium

Jeśli myślicie o zmianie banku, na któryś z tych powyżej, to macie fajny prezent na start. Niemniej jednak, z konto moim faworytem jest…

Nareszcie oprocentowane konto

Jeszcze kilka miesięcy temu nie było takich ofert. Nasze polskie ROR-y są dla klientów nieoprocentowane i przyjmujemy to za normę. Jednak Bank Zachodni WBK wywęszył tu okazję do wybicia się na tle konkurencji. Zwykły ROR, całkowicie pozbawiony opłat, ale z oprocentowaniem do kwoty 4 tys. zł. Nie jest to duża kwota, ale konta można założyć 3 w ramach promocji i już mamy 12 tys. oprocentowane.Promocja na Konto Godne Polecenia jest do końca czerwca. Macie wtedy oprocentowany rachunek, całkowicie pozbawiony opłat do końca czerwca 2017 roku. To dobre zabezpieczenie na ewentualne podwyżki na najbliższy rok. Na koniec promocji, trzeba będzie się na pewno rozejrzeć.

[EDIT] Bank poważnie podpadł mi i innym blogerom. Możecie o tym przeczytać we wpisie o „strzyżeniu owiec”, czyli podwyżkach w BZ WBK. W ten sposób konto jest dobre tylko do trzymania na nim pieniędzy, ale jako ROR jest po prostu drogim produktem i raczej nie poleciłbym go jako główne konto.

Co dalej?

Moim zdaniem filozofia wyjadaczy wisienek jest aktualna jak nigdy. Lokaty maj 2016 pokazują jasno sytuację: stopy procentowe są niskie, banki płacą mało, a żeby nasze pieniądze faktycznie zarabiały, musimy się mocno postarać i szukać najlepszych na rynku produktów.

Nie znasz jeszcze filozofii wyjadaczy wisienek? Zajrzyj do tego tekstu.

Jeśli chcecie dostawiać informacje o najciekawszych produktach z bonusami, to zapraszam do zapisania się na newsletter – w ten sposób nie przegapicie żadnej oferty dla wyjadaczy wisienek.

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x