Konkurs giełdowy dla studentów!

Konkurs giełdowy dla studentów

Jeśli jesteście jeszcze na studiach, interesujecie się inwestowaniem i chcecie spróbować swoich sił w rywalizacji, to mam dla Was konkurs giełdowy dla studentów przygotowany przez X-Trade Brokers.

Brokerzy forexowi przygotowują z reguły konkursy polegające na szybkiej spekulacji z użyciem instrumentów z dźwignią. Niewiele ma to wspólnego z inwestowaniem, to zdecydowanie zabawa dla profesjonalnych spekulantów, którzy uwielbiają dużą zmienność na rynku, wspomaganą lewarem finansowym (chociaż czasem wychodzą ciekawe konkursy pod kątem edukacyjnym, pisałem o tym). Rzadko jednak zdarzają się konkursy z wykorzystaniem akcji spółek. Dlatego tym bardziej chcę Wam pokazać ten konkurs.

Konkurs giełdowy dla studentów

Dom maklerski X-Trade Brokers wprowadził do oferty akcje spółek zagranicznych oraz ETF z całego świata. Bardzo ucieszyła mnie ta informacja, bo brakuje mi na rynku dobrych ofert dla zainteresowanych zagranicznymi akcjami. W Polsce takie operacje są po prostu bardzo drogie.

XTB przygotował z tej okazji konkurs inwestycyjny dla studentów. Rozpoczyna się 16 kwietnia i obejmuje inwestowanie wirtualnych środków w akcje spółek notowanych na giełdach z całego świata.

Do wygrania są: Samsung Galaxy S9, Apple iPad 32 GB, JBL Pulse, ale tak naprawdę, jeśli jesteście studentami zainteresowanymi rynkami kapitałowymi, to istotniejsza jest obietnica organizatora, że przygotował dla najlepszych uczestników płatne praktyki.

Na czym polega konkurs giełdowy?

Zasady są proste. Trzeba zarejestrować się w konkursie i zalogować na platfomie xStation 5.

16 kwietnia rusza konkurs i na kontach demo uczestników pojawi się wirtualna kwota: 100 tys. zł.

Wygrywa ten, kto do 18 maja osiągnie najwyższą stopę zwrotu, handlując akcjami.

Można się zapisać na dedykowanej stronie konkursu.

Natomiast pełny regulamin konkursu znajdziecie tutaj.

Konkurs giełdowy dla studentów

Gra + edukacja

Tego typu konkursy traktuję głównie jako edukację z elementami grywalizacji. Można przetestować jak działają platformy domów maklerskich, jakie emocje wiążą się z inwestowaniem (chociaż i tak na DEMO jest trochę lżej) i jak działa rynek kapitałowy w praktyce.

Sam czas handlu jest bardzo ciekawy, biorąc pod uwagę dużą zmienność na akcjach w USA, przesłuchanie Zuckerberga w Kongresie, sankcje nałożone na Rosję, wojnę handlową z Chinami… oj dzieje się!

Dodatkowo dom maklerski przygotował szkolenie z obsługi platformy i podstaw analizy fundamentalnej i technicznej – transmisja dobędzie się już 11 kwietnia.

Zainteresowanym życzę powodzenia i dobrej zabawy. Wykorzystajcie na maksa możliwości, jakie oferuje dom maklerski, pytajcie, poznawajcie ekspertów i bawcie się dobrze ;)

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x