3 darmowe szkolenia o inwestowaniu do końca 2018 roku, które warto zobaczyć

darmowe szkolenia o inwestowaniu

Na giełdach bessa albo silna korekta, z dnia na dzień coraz większa zmienność… doskonały czas, żeby się uczyć, jeśli obserwujemy giełdy z boku. Mam dla Was 3 darmowe szkolenia o inwestowaniu w najbliższych tygodniach, które warto odwiedzić lub obejrzeć.

Krótko i na temat – inwestowanie wydaje się banalnie proste, gdy mamy piękny trend wzrostowy i większość spółek rośnie jak od linijki. Jednak, gdy widzimy takie spadki jak w ostatnich tygodniach w USA czy w Niemczech, a na polskim parkiecie bessa wybija kolejne dno na indeksach, robi się trudniej. Bardzo rozsądną opcją dla początkujących inwestorów jest… gotówka. Stać z boku i nic nie tracić to dużo lepsza opcja niż szarpać się z rynkiem, którego jeszcze nie rozumiemy.

To jednak doskonały czas na naukę. Można gromadzić gotówkę, obserwować i chłonąć wiedzę, czekając aż będzie można użyć kapitału do przemyślanej inwestycji bądź spekulacji.

I z tej okazji mam 3 darmowe szkolenia o inwestowaniu do końca 2018 roku, które chciałbym Wam polecić.

Traderzy dla Traderów

Pierwsze jest dosłownie zaraz, bo w sobotę 27 października. Jeśli mieszkacie we Wrocławiu lub okolicach, to jest to impreza obowiązkowa. Oprócz wykładów i możliwości zadawania pytań, można zrobić przy okazji świetny networking z praktykami. Sam w tym roku już się wybierałem, ale data pokryła się z moim wyjazdem do USA, więc znowu obejrzę sobie nagrania.

To również bardzo ważne – jeśli nie możecie wpaść na Traderzy dla Traderów, to koniecznie później obejrzyjcie nagrania. Te z ostatniego roku są świetne, warto nadrobić, jeśli jeszcze nie widzieliście. 100% praktyki.

Link do konferencji Traderzy dla Traderów – 27 października

Szkolenie video z Trader21

Druga propozycja jest rozłożona w czasie na 4 lekcje i jest online, z czego pierwszą część powinniśmy uznać jako testową – jeśli spodoba się i wniesie faktycznie wartość w Wasze inwestowanie, to wtedy, żeby wziąć udział w kolejnych, trzeba już założyć rachunek inwestycyjny w XTB (przy czym szkolenie nadal pozostanie darmowe). To szkolenie na zaproszenie brokera, więc sami rozumiecie – broker płaci ekspertowi za przekazanie wiedzy, ale musi spełnić biznesowe cele, w tym przypadku założenie rachunków.

Czarek, znany w sieci jako Trader21 podchodzi do rynków bardzo fundamentalnie, ma naprawdę imponującą wiedzę i świetne wykłady. Właśnie dlatego sam jestem zapisany na to szkolenie, bo widziałem tylko wykłady na konferencjach, a to co innego niż konkretniejszy program szkoleniowy. Jego płatne szkolenia są wyceniane w kwotach 4-cyfrowych, więc to też dobra okazja do przetestowania usługi dla każdego, kto się zastanawiał. Moim zdaniem na pewno warto zobaczyć pierwszą lekcję, która jest całkowicie bez zobowiązań.

Link do zapisów na szkolenie z Trader21 – 30 października

Blogerzy na Giełdzie

Tak, tu trochę autoreklamy, bo jestem współorganizatorem tej konferencji. Niemniej jednak uważam, że będzie to dobra okazja dla początkujących, aby posłuchali jak UCZYĆ SIĘ inwestować. Nie mylcie tego z inwestowaniem – nie to jest celem konferencji. Chcę w gronie doświadczonych blogerów pokazać jak wygląda proces nauki inwestowania, jak się do niego zabrać, na co uważać itp. Nie ma tu wskakiwania na głęboką wodę, są podstawy.

Będą 2 wykłady, debata z udziałem kilku blogerów inwestujących od wielu lat, sesja pytań i odpowiedzi, no i oczywiście networking. Wszystko za darmo i na Sali Notowań GPW.

Nie mogę obiecać, że wszystko będzie nagrane, ale na pewno udostępnię dużo materiałów z tej konferencji i mam nadzieję, że pozostali blogerzy też dorzucą od siebie coś edukacyjnego. Jeśli możecie wtedy być, to na pewno warto.

Link do zapisów na konferencję Blogerzy na Giełdzie – 14 listopada

Szkolenia mają sens…

…jeśli dokonujecie odpowiedniej ich selekcji. Nie jestem przeciwnikiem szkoleń, a już na pewno darmowych, bo od czegoś trzeba zacząć, w szczególności, gdy nie mamy jeszcze kapitału, ale mamy dużo chęci do nauki. Selekcja jest o tyle ważna, że znajdziecie setki webinarów od brokerów, które wnoszą bardzo niewiele wartości merytorycznej. Znajdziecie też szkolenia za kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, które nie są warte swojej ceny. Moim zdaniem zawsze obowiązuje zdrowy rozsądek i selekcja.

Warto korzystać z okazji do spotkania z merytorycznymi ludźmi, których np. śledzimy wcześniej w sieci. Wydaje mi się, że 3 wymienione przykłady to dobre przykłady. Z większością osób można na żywo porozmawiać albo chociaż przekonać się za darmo czy odpowiada nam ich sposób przekazywania wiedzy.

Jeśli taka selekcja Wam się podoba, to dajcie mi znać – może warto od czasu do czasu zrobić taki zbiorczy wpis o fajnych konferencjach, które warto dowiedzieć lub o szkoleniach online, które odbywają się na rynku. Rynek takich szkoleń regularnie monitoruje Bogusz z bloga PrywatnyInwestor, zobaczcie jak wygląda takie zestawienie na październik.

Warto też zapisać się do grupy Śladami Warrena Buffetta – tam też sporo edukacyjnych treści zawsze znajdziecie.

No i mam nadzieję, że widzimy się 14 listopada!

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x