Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

Lunch ze spółką – projekt z Inwestortv.pl

lunch z prezesem inwestortv

Lunch ze spółką to projekt, który powstał we współpracy z Inwestortv.pl. Pod koniec roku ukazały się 4 pilotażowe odcinki z udziałem prezesów spółek notowanych na polskiej giełdzie.

Udało mi się porozmawiać w 2013 roku tylko z czterema prezesami spółek giełdowych, ale dla każdego inwestora każdy z tych wywiadów powinien być pomocny przy analizie czy kupować akcje tej konkretnej firmy. W Internecie znajdziemy bardzo mało dłuższych rozmów z prezesami, dzięki którym można faktycznie bliżej poznać działalność firmy lub czasem dowiedzieć się o planach, które brzmią znacznie gorzej lub do których nie umiemy dotrzeć w oficjalnych komunikatach wysyłanych nam z biur relacji inwestorskich.

[EDIT] projekt zmienił nazwę na “Spółki z wyższej półki”, a od połowy 2016 roku zrezygnowałem z udziałuw  dalszych nagraniach. Na YouTube można nadal znaleźć dużo nagrań z moimi wywiadami, ale są to nagrania archiwalne.

Razem z ekipą Inwestortv.pl. postanowiliśmy rozruszać nieco relacje inwestorskie i sprawdzić z jakim odzewem spotka się tych kilka wywiadów.

 

Adam Kiciński z inwestycyjnego hitu 2013 roku – CD Projekt

Tomasz Hanczarek z Work Service, rozmowa zaraz po przejęciu dwóch kolejnych spółek przez Work Service

Karol Wilczko i porównywarka finansowa Comperia po bardzo udanym roku

Jedną z tych spółek mam do dawna w portfelu, nad pozostałymi mogę się zdecydowanie zastanowić, bo giełda nie śpi. Zarabiać możemy nawet wtedy, gdy są duże spadki na głównych indeksach albo kiedy w telewizji dziennikarze i specjaliści krzyczą, że trzeba ratować pieniądze i uciekać na lokaty. Zawsze jest dobra okazja żeby zacząć inwestowanie.

Tu pojawia się pytanie do zainteresowanych, czyli inwestorów polskiej giełdy. Podobają Wam się takie dłuższe wywiady z przedstawicielami zarządów spółek?

PS. 2015 r.

Cykl wywiadów zmienił nazwę z “Lunch z prezesem” na “Spółki z wyższej półki” i jest nadal realizowany, ale w nieco zmienionej formie. 

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty