Idea Bank: Lokata Happy II z premią 50 zł

lokata happy

50 zł plus odsetki za założenie lokaty na 3 miesiące? Łatwe pieniądze, wypadałoby węszyć podstęp. Lokata cieszyła się tak dużą popularnością, że bank zdecydował się na dogrywkę, ale bardzo ograniczoną czasowo. Lokata Happy w Idea Banku daje premię i 5 proc. w skali roku tylko przez 3 dni! Zobaczmy gdzie jest kasa, a gdzie haczyk.

Wyjadacze wisienek to seria tekstów, gdzie pokazuję produkty opłacalne dla klienta – okazje, promocje, większe oprocentowanie lokat, niższe oprocentowanie na kartach itp. Nie chodzi jednak o zakładanie konta i zostanie z nim na zawsze. Wyjadacz wisienek to taka osoba, która jest z bankiem tylko jeśli ma z tego korzyści. Kiedy oferta nie jest dobra – zmieniamy bank.

[EDIT] Oferta jest nieaktualna, linki są nieaktywne.

Lokata Happy

Jeśli nie czytałeś ani nie oglądałeś mojego wpisu o wyjadaczach wisienek, czyli łowcach promocji bankowych, to zajrzyj koniecznie i zastanów się czy jesteś skłonny poświęcić te kilka minut dziennie aby opanować sztukę zarabiania nawet kilkuset złotych miesięcznie na bankach.

Przejdźmy w takim razie do samego produktu. Warunki są takie same jak przy pierwszej promocji, w której założyliście z bloga kilkadziesiąt depozytów. Lokata Happy to bez wątpienia najszybsza i najłatwiejsza premia ostatnich miesięcy, bo nie musimy zakładać konta, a wystarczy już mały depozyt żeby dostać 50zł.

Do zgarnięcia jest 50 zł premii za założenie lokaty na 3 miesiące. Lokata o wartości od 1000 do 10.000 zł, jej oprocentowanie to 5 proc. w skali roku. Trzeba być nowym klientem i nie trzeba zawierać dodatkowych umów na inne produkty. Tyle w skrócie, poniżej szczegóły:

Za 1000 zł na lokacie zarobimy 10 zł z odsetek plus 50 zł premii. Procentowo wyjdzie prawie 30 proc. w skali roku, ale to tylko ładnie brzmi – do portfela wpadnie 60 zł za zostawienie 1000 zł na 3 miesiące.

Za 10000 zł na lokacie zarobimy ok. 100 zł z odsetek plus 50 zł premii. Procentowo prawie 7,5 proc. w skali roku, ale realnie w portfelu będzie 150 zł więcej za założenie lokaty na 10.000 zł na 3 miesiące.

Pozostałe istotne informacje: pieniądze wracają po 3 miesiącach na konto, z którego przelew wyszedł. Lokaty nie zrywamy przed czasem, bo stracimy odsetki.

lokata happy doradcatv

Jak myśli wyjadacz wisienek?
Jeśli mam 10.000 zł wrzucić na lokatę i mieć z tego 150 zł, a 1000 zł mam 60 zł… czyli z 10 lokat o wartości 1000 zł mam 600 zł premii. Pytanie tylko czy znajdę jeszcze 9 osób. Liczymy – dziewczyna/chłopak, żona/mąż, może kolega czy koleżanka zechcą Ci pomóc. Wystarczy, że założą na siebie konto a Ty dasz im te 1000 zł na lokatę. Może czas założyć też maila babci i dziadkowi?

Nie żartuję, zakładam takie produkty rodzinie, mogę dzięki temu żonglować pieniędzmi przy takich ofertach. To doskonały sposób aby „wyciskać” z banku ile się da, kiedy jest hojny. Minus jest taki, że nie tylko moje dane poleciały do banku, ale i całej rodziny.

Można powiedzieć, że pieniądze leżą na ulicy, ale z reguły żeby skorzystać z takich okazji… trzeba już jakiś kapitał mieć. Tu kłania się drugie życiowe powiedzenie – pieniądz robi pieniądz ;)

Lokata Happy – krok po kroku

1) Czytamy regulamin promocji i ewentualnie regulamin samej lokaty – wyjadacz wisienek zawsze czyta regulamin

2) Najpierw rejestracja na stronie promocyjnej – tutaj podamy swój adres email. Zgadzamy się na regulamin (akceptacja dodatkowych warunków nie jest wymagana)

3) Dostajemy email zwrotny z linkiem aktywującym konto na stronie promocji. Dalej nie mamy konta w banku, spokojnie. Teraz klikamy na link, kierujący do naszej Lokaty Happy.

4) Podajemy dane osobowe, deklarujemy kwotę jaką wpłacimy itp. Po złożeniu wniosku dostajemy informacje gdzie mamy zrobić przelew.

5) Do 30 grudnia dostaniemy informacje o premii. Uzupełniamy dane i piszemy gdzie ma zostać przelana premia. Do 14 stycznia dostaniemy pieniądze.

Bardzo ważne – lokata z reguły przedłuża się automatycznie, jeśli nie zmienicie ustawień. Ja bym zdecydowanie zmienił, bo wyjadacze wisienek nie przedłużają nic z automatu – najpierw trzeba sprawdzić czy inny bank nie da nam lepszej oferty ;)

Lokata Happy – gdzie jest haczyk?

Dane. Za premię i tak atrakcyjną ofertę sprzedajecie swoje dane. Bank segreguje je jako tzw. leady. Jak skończy się lokata, to będą mieć nadzieję, że zostanie automatycznie przedłużona. Pewnie wyślą maila z kolejną ofertą. Może nawet pokuszą się o telefon. Bank potrzebuje stałego dopływu depozytów żeby móc udzielać kredytów. Potrzebuje też stałego dopływu nowych klientów – pracownicy mają swoje cele kwartalne i roczne, bank ma określone plany co do sprzedaży swoich produktów. Jak to biznes.

Pozyskanie nowego klienta kosztuje. Mamy na rynku dużo banków i to dobrej jakości. Bardzo wiele kont ma podobne parametry, lokaty na podobnym poziomie oprocentowania, nawet w reklamach jest tylu celebrytów, że klient może się pomylić kto ma gdzie konto.

Skutecznym sposobem na pozyskanie potencjalnego klienta jest po prostu oferta z wymiernym bonusem. Część z klientów może przedłużyć lokaty czy też zainteresować się samym bankiem. Do reszty można zadzwonić, zaproponować im coś więcej. W końcu już raz mieli lokatę i wiedzą nieco więcej o banku.

idea2

Podsumowanie

Oferta jest dobra, bo nie trzeba zakładać konta ani innego produktu. Dostajemy oprócz odsetek realną premię gotówkową. Jedna osoba może założyć jedną lokatę, ale znacie już zasadę, żona też może założyć lokatę. I rodzice. I może ktoś jeszcze. Produkt jest krótkoterminowy, za 3 miesiące zobaczymy jakie są ciekawe promocje na rynku. No i wszystko bez wychodzenia z domu, elegancko online (to szczególnie doceniam w zimie).

Kiedyś bardzo sceptycznie podchodziłem do sprzedaży danych w tego typu promocjach. Dzisiaj mam już inne zdanie, w szczególności będąc przedsiębiorcą i posiadaczem kilkudziesięciu produktów bankowych. Chyba już wszyscy mają moje dane w tym kraju i tak odbieram kilka telefonów w miesiącu z jakąś ofertą. Grzecznie dziękuję i tyle. (Wyjadacz wisienek sam wybiera najlepsze oferty!!!)

Tomasz Jaroszek

PS.
Jeśli myślicie, że założenie lokaty żeby odebrać 50 zł i odsetki to sprzedaż danych tanio to poczytajcie co robi Google czy Facebook z Waszymi danymi. Jeśli korzystasz z czegoś za darmo, to znaczy, że nie jesteś tylko użytkownikiem, ale też towarem ;) a ja nie przypominam sobie żeby Zuckerberg dawał mi za założenie profilu na Facebooku 50 zł.

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kusy
Kusy
9 lat temu

Jak mogę sprawdzić czy lokata zostanie automatycznie przedłużona i ewentualnie jak mogę dokonać zmiany w ustawieniach?

Tomasz Jaroszek
9 lat temu
Reply to  Kusy

dostęp do ustawień dostaje się dopiero po założeniu lokaty, kiedy jest się już klientem Idea Banku. Wtedy logujemy się na rachunek i odznaczamy opcję automatycznego przedłużenia. Jak się o tym zapomni, to nic się nie stanie jeśli lokata sama się przedłuży i później się ją zerwie. Polecam zapisać w kalendarzu datę zakończenia lokaty, można nawet dla pewności zadzwonić wtedy do banku :)

Paweł
Paweł
7 lat temu

Cześć. Możliwe, że umyka moim oczom, jednak jeśli umyka to znaczy, że jest mało widoczne. Chodzi o datę napisania artykułu. Bardzo przydatna rzecz, polecam zakotwiczać gdzieś taką informację. Fajny blog i kanał na yt. Pozdrawiam

Tomasz Jaroszek
7 lat temu
Reply to  Paweł

Cześć, faktycznie nie ma daty w tej wersji bloga – nieaktualne artykuły oznaczam jako [EDIT] promocja nieaktywna, natomiast teksty z uniwersalnymi poradami nie wymagają dat. Przepraszam za zmylenie, przy okazji widzę, że link działa, ale kieruje do nowej oferty na 4 proc. i bez bonusa. Poprawię :)
dziękuję za miłe słowa

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
4
0
Would love your thoughts, please comment.x