Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

Dlaczego inwestujesz? – konkurs z FxCuffs

konkurs fx cuffs

Daytrading i adrenalina przy wpatrywaniu się w wykres? A może satysfakcja po udanej transakcji? Czy po prostu wizja dużej kasy, zarabianej na hamaku w Tajlandii? Podziel się swoją zajawką i wygraj bilet na FxCuffs w Krakowie!

Inwestowaniem zainteresowałem się w liceum, mając 17 lat. Rok później miałem już konto maklerskie i kupowałem pierwsze akcje. Łykałem wszystko co przeczytałem jak pelikan. Zachwycony hossą, zacząłem od zysków (każdy zarabiał w tym czasie). I jak reszta świata, przejechałem się na krachu, którego w ogóle wtedy nie rozumiałem. Jednak fascynacja pozostała do dzisiaj. Dlaczego?

Moja motywacja

Lubię pieniądze. Bez ściemy, naprawdę kręci mnie robienie biznesu, pomnażanie majątku przez różne instrumenty i podnoszenie swojego standardu życia. Uważam, że ten kto powiedział, że „pieniądze szczęścia nie dają” powinien przeprosić cały świat za to zdanie, bo wprowadza wielu ludzi w błąd.

Pieniądze są ważne, mogą uratować życie, zapewnić edukację… mogę tak bez końca. Wychodzę z założenia, że mając pieniądze i osiągając tę mityczną „wolność finansową” mogę pomóc dużo bardziej niż z perspektywy człowieka, który ledwie wiąże koniec z końcem.

Inwestowanie uwielbiam, bo można dzięki temu pomnażać kapitał (a nie sprzedawać tylko swój czas za pieniądze), a sam proces zarabiania jest niesamowicie ciekawy. Trzeba nauczyć się jak działają rynki, jakie zależności są pomiędzy poszczególnymi instrumentami, co wpływa na ceny, jak zarządzać pozycją i kapitałem… i do tego opanowanie własnej psychiki. To po prostu jest ekscytujące!

Poza tym pieniądze to bezpieczeństwo i wolność. Jeśli chcę gdzieś pojechać, to nie chcę się nad tym zastanawiać kilka miesięcy i zaciągać pożyczki. Chcę móc decydować i nie bać się o przyszłość, a jeśli kiedykolwiek będę miał problemy ze zdrowiem, to nie chcę być zdany tylko na łaskę służby zdrowia. To dla mnie naprawdę wystarczająca motywacja.

A jaka jest Twoja motywacja? – konkurs FxCuffs

Czemu lubisz inwestować? Co Cię kręci w posiadaniu konta maklerskiego, kupowaniu akcji czy też tradingu? Emocje? Kasa? Satysfakcja z bycia częścią świata finansów? Coś Cię zainspirowało do tego? A może tak całkiem szczerze… naoglądałeś się Wilka z Wall Street i też tak chcesz? ;)

Podziel się swoją zajawką. Konkurs FxCuffs – Napisz mi lub nagraj krótkie video i wyślij na:

kontakt@doradca.tv

Zbieram odpowiedzi do 6 marca i dzień później, w poniedziałek prześlę… 20 wejściówek na konferencję FxCuffs w Krakowie!

Tak, mam 20 wejściówek do rozdania i nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków – wybiorę najciekawszych 20 tekstów bądź filmów, z czego niektóre opublikuję na blogu.

Pełny regulamin konkursu znajduje się pod tym linkiem.

Co to jest FxCuffs

FxCuffs to kongres dla miłośników rynków finansowych. Kongres składa się z… gali, konferencji i targów. Serio, na 2 dni Kraków zamienia się w miasto inwestorów i będzie możliwość porozmawiania z innymi traderami, analitykami i miłośnikami rynków.

Nie ma sensu przepisywać jakie będą atrakcje – wszystko możecie zobaczyć na stronie wydarzenia, a jeśli uznacie, że warto wybrać się do Krakowa, to dzięki udziałowi w konkursie możecie zaoszczędzić kilkaset złotych, czyli bilet całkowicie za darmo!

Ja jestem w Krakowie od piątku do niedzieli, znajdziemy się na pewno. Będę prowadził jeden z paneli o faktach i mitach oszczędzania i pomnażania majątku, znajdziecie mnie na strefie networkingowej XTB albo… przy kawie ;)

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty