Dlaczego inwestujesz? – konkurs z FxCuffs

konkurs fx cuffs

Daytrading i adrenalina przy wpatrywaniu się w wykres? A może satysfakcja po udanej transakcji? Czy po prostu wizja dużej kasy, zarabianej na hamaku w Tajlandii? Podziel się swoją zajawką i wygraj bilet na FxCuffs w Krakowie!

Inwestowaniem zainteresowałem się w liceum, mając 17 lat. Rok później miałem już konto maklerskie i kupowałem pierwsze akcje. Łykałem wszystko co przeczytałem jak pelikan. Zachwycony hossą, zacząłem od zysków (każdy zarabiał w tym czasie). I jak reszta świata, przejechałem się na krachu, którego w ogóle wtedy nie rozumiałem. Jednak fascynacja pozostała do dzisiaj. Dlaczego?

Moja motywacja

Lubię pieniądze. Bez ściemy, naprawdę kręci mnie robienie biznesu, pomnażanie majątku przez różne instrumenty i podnoszenie swojego standardu życia. Uważam, że ten kto powiedział, że „pieniądze szczęścia nie dają” powinien przeprosić cały świat za to zdanie, bo wprowadza wielu ludzi w błąd.

Pieniądze są ważne, mogą uratować życie, zapewnić edukację… mogę tak bez końca. Wychodzę z założenia, że mając pieniądze i osiągając tę mityczną „wolność finansową” mogę pomóc dużo bardziej niż z perspektywy człowieka, który ledwie wiąże koniec z końcem.

Inwestowanie uwielbiam, bo można dzięki temu pomnażać kapitał (a nie sprzedawać tylko swój czas za pieniądze), a sam proces zarabiania jest niesamowicie ciekawy. Trzeba nauczyć się jak działają rynki, jakie zależności są pomiędzy poszczególnymi instrumentami, co wpływa na ceny, jak zarządzać pozycją i kapitałem… i do tego opanowanie własnej psychiki. To po prostu jest ekscytujące!

Poza tym pieniądze to bezpieczeństwo i wolność. Jeśli chcę gdzieś pojechać, to nie chcę się nad tym zastanawiać kilka miesięcy i zaciągać pożyczki. Chcę móc decydować i nie bać się o przyszłość, a jeśli kiedykolwiek będę miał problemy ze zdrowiem, to nie chcę być zdany tylko na łaskę służby zdrowia. To dla mnie naprawdę wystarczająca motywacja.

A jaka jest Twoja motywacja? – konkurs FxCuffs

Czemu lubisz inwestować? Co Cię kręci w posiadaniu konta maklerskiego, kupowaniu akcji czy też tradingu? Emocje? Kasa? Satysfakcja z bycia częścią świata finansów? Coś Cię zainspirowało do tego? A może tak całkiem szczerze… naoglądałeś się Wilka z Wall Street i też tak chcesz? ;)

Podziel się swoją zajawką. Konkurs FxCuffs – Napisz mi lub nagraj krótkie video i wyślij na:

kontakt@doradca.tv

Zbieram odpowiedzi do 6 marca i dzień później, w poniedziałek prześlę… 20 wejściówek na konferencję FxCuffs w Krakowie!

Tak, mam 20 wejściówek do rozdania i nie trzeba spełniać żadnych dodatkowych warunków – wybiorę najciekawszych 20 tekstów bądź filmów, z czego niektóre opublikuję na blogu.

Pełny regulamin konkursu znajduje się pod tym linkiem.

Co to jest FxCuffs

FxCuffs to kongres dla miłośników rynków finansowych. Kongres składa się z… gali, konferencji i targów. Serio, na 2 dni Kraków zamienia się w miasto inwestorów i będzie możliwość porozmawiania z innymi traderami, analitykami i miłośnikami rynków.

Nie ma sensu przepisywać jakie będą atrakcje – wszystko możecie zobaczyć na stronie wydarzenia, a jeśli uznacie, że warto wybrać się do Krakowa, to dzięki udziałowi w konkursie możecie zaoszczędzić kilkaset złotych, czyli bilet całkowicie za darmo!

Ja jestem w Krakowie od piątku do niedzieli, znajdziemy się na pewno. Będę prowadził jeden z paneli o faktach i mitach oszczędzania i pomnażania majątku, znajdziecie mnie na strefie networkingowej XTB albo… przy kawie ;)

Tomasz Jaroszek

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x