Urodziny Warrena Buffetta i konkurs z nagrodami!

Urodziny Warrena Buffetta

Dawno, dawno temu, 30 sierpnia 1930 roku urodził się Warren Buffett, jeden z najwybitniejszych inwestorów w historii. Inwestorzy akcyjni nie mają swojego święta, więc pomyśleliśmy, że zrobimy jeden specjalny dzień w roku sami. Urodziny Warrena Buffetta wydają się do tego idealną okazją ;)

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Warren Buffett to żywa legenda inwestowania, a jego urodziny są zapewne hucznie świętowane w wielu domach w jego rodzinnym Omaha (naprawdę wiele rodzin stało się bardzo bogatych dzięki takiemu sąsiadowi). Postanowiliśmy uczcić jego urodziny też tutaj, w Polsce. W tym roku zaczniemy od konkursu z ciekawymi nagrodami, których część przywieźliśmy z Omaha, z konferencji Berkshire Hathaway.

Śladami Warrena Buffetta

W maju razem z Przemkiem Gerschmannem z Equity Magazine polecieliśmy do Omaha na spotkanie akcjonariuszy Berkshire Hathaway i założyliśmy grupę na Facebooku, żeby wszyscy inwestorzy zainteresowani tym projektem mogli dyskutować w jednym miejscu. Wszystkie treści z wyprawy i sporo edukacyjnych tekstów o samym Buffecie znajdziecie tutaj: Warren Buffett i nauka inwestowania.

Ta podróż pozwoliła nam nieco lepiej zrozumieć fenomen Buffetta. W Polsce to postać z książek, w USA to żywa legenda inwestowania, obecna mocno również w popkulturze. Z kolei w Omaha, to po prostu sąsiad wielu mieszkańców i fascynat giełdy, który przy okazji stał się z biegiem lat najbogatszym inwestorem na świecie i teraz całe Wall Street musi raz do roku lecieć do Nebraski ;)

Sam Buffett przekazuje inwestorom wiedzę od dziesięcioleci, więc tym bardziej chcemy nieco uczcić jego wielki dzień i przy okazji zachęcić nowych inwestorów do zainteresowania się postacią wyroczni z Omaha.

Wywiad na urodziny Buffetta

I jeszcze mała niespodzianka dla fanów Buffetta, którzy chętnie słuchają o oglądają materiały po angielsku – Warren udzielił urodzinowego wywiadu, w którym mówi nieco o swoim podejściu do życia, przewagach inwestowania nad oszczędzaniem i ostatnich zakupach (Apple). Naprawdę bardzo cenny wywiad, Warren jak wino, im starszy, tym lepszy dla inwestorów ;)

Konkurs na urodziny Warrena Buffetta!

Zabawa zabawą, ale w świecie inwestorów każdy chce wiedzieć ile jest do zarobienia, więc od razu przejdziemy do nagród:

  • 1 x czapka Berkshire Hathaway
  • 1 x gumowa kaczka z wizerunkiem Warrena Buffetta, edycja 2018 (nie żartuję, to kolekcjonerska kaczka)
  • 3 x koszulka Berkshire Hathaway Annual Meeting 2018 (rozmiar M)
  • 6 x książka „Ryzykować trzeba umieć”

Co trzeba zrobić żeby wygrać nagrodę? Pełny regulamin konkursu i główne zadanie znajdziecie dzisiaj na grupie Śladami Warrena Buffetta, czyli tam, gdzie dyskutuje społeczność skupiona wokół nauki inwestowania i osoby wyroczni z Omaha.

Do końca przyszłego tygodnia, dokładnie do 7 września, do północy, będzie tam przypięty post konkursowy z dokładnymi zasadami.

Zapraszam do zabawy ;)

Śladami Warrena Buffetta

Grupa na Facebooku
Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x