Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

Urodziny Warrena Buffetta i konkurs z nagrodami!

Urodziny Warrena Buffetta

Dawno, dawno temu, 30 sierpnia 1930 roku urodził się Warren Buffett, jeden z najwybitniejszych inwestorów w historii. Inwestorzy akcyjni nie mają swojego święta, więc pomyśleliśmy, że zrobimy jeden specjalny dzień w roku sami. Urodziny Warrena Buffetta wydają się do tego idealną okazją ;)

Nikogo nie trzeba przekonywać, że Warren Buffett to żywa legenda inwestowania, a jego urodziny są zapewne hucznie świętowane w wielu domach w jego rodzinnym Omaha (naprawdę wiele rodzin stało się bardzo bogatych dzięki takiemu sąsiadowi). Postanowiliśmy uczcić jego urodziny też tutaj, w Polsce. W tym roku zaczniemy od konkursu z ciekawymi nagrodami, których część przywieźliśmy z Omaha, z konferencji Berkshire Hathaway.

Śladami Warrena Buffetta

W maju razem z Przemkiem Gerschmannem z Equity Magazine polecieliśmy do Omaha na spotkanie akcjonariuszy Berkshire Hathaway i założyliśmy grupę na Facebooku, żeby wszyscy inwestorzy zainteresowani tym projektem mogli dyskutować w jednym miejscu. Wszystkie treści z wyprawy i sporo edukacyjnych tekstów o samym Buffecie znajdziecie tutaj: Warren Buffett i nauka inwestowania.

Ta podróż pozwoliła nam nieco lepiej zrozumieć fenomen Buffetta. W Polsce to postać z książek, w USA to żywa legenda inwestowania, obecna mocno również w popkulturze. Z kolei w Omaha, to po prostu sąsiad wielu mieszkańców i fascynat giełdy, który przy okazji stał się z biegiem lat najbogatszym inwestorem na świecie i teraz całe Wall Street musi raz do roku lecieć do Nebraski ;)

Sam Buffett przekazuje inwestorom wiedzę od dziesięcioleci, więc tym bardziej chcemy nieco uczcić jego wielki dzień i przy okazji zachęcić nowych inwestorów do zainteresowania się postacią wyroczni z Omaha.

Wywiad na urodziny Buffetta

I jeszcze mała niespodzianka dla fanów Buffetta, którzy chętnie słuchają o oglądają materiały po angielsku – Warren udzielił urodzinowego wywiadu, w którym mówi nieco o swoim podejściu do życia, przewagach inwestowania nad oszczędzaniem i ostatnich zakupach (Apple). Naprawdę bardzo cenny wywiad, Warren jak wino, im starszy, tym lepszy dla inwestorów ;)

Konkurs na urodziny Warrena Buffetta!

Zabawa zabawą, ale w świecie inwestorów każdy chce wiedzieć ile jest do zarobienia, więc od razu przejdziemy do nagród:

  • 1 x czapka Berkshire Hathaway
  • 1 x gumowa kaczka z wizerunkiem Warrena Buffetta, edycja 2018 (nie żartuję, to kolekcjonerska kaczka)
  • 3 x koszulka Berkshire Hathaway Annual Meeting 2018 (rozmiar M)
  • 6 x książka „Ryzykować trzeba umieć”

Co trzeba zrobić żeby wygrać nagrodę? Pełny regulamin konkursu i główne zadanie znajdziecie dzisiaj na grupie Śladami Warrena Buffetta, czyli tam, gdzie dyskutuje społeczność skupiona wokół nauki inwestowania i osoby wyroczni z Omaha.

Do końca przyszłego tygodnia, dokładnie do 7 września, do północy, będzie tam przypięty post konkursowy z dokładnymi zasadami.

Zapraszam do zabawy ;)

Śladami Warrena Buffetta

Grupa na Facebooku
Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty