Jak zabezpieczyć siebie i firmę w przyszłości?

Gdy prowadzimy własny biznes, cały czas skupiamy się na jego przyszłości, zapominając niekiedy o sobie. Jak oddzielić swoje finanse od finansów firmowych i finalnie swoją przyszłość od przyszłości swojego biznesu? Posłuchajcie założycielki Plan Be Eco, Agnieszki Maciejowskiej.

 

Myślenie o przyszłości jest dla człowieka po prostu trudne – nie jesteśmy do tego przystosowani – to wyjaśniła w mojej poprzedniej rozmowie Maria Rotkiel. Sam proces planowania przyszłości też do łatwych nie należy, o tym z kolei opowiadał w studio Kacper Nosarzewski. Zaryzykuję teorię, że przedsiębiorcy mogą mieć z tym jeszcze większy problem, ponieważ swoją przyszłość łączą maksymalnie ze swoim biznesem. W tym procesie gubią się niekiedy finanse osobiste!

 

Co w takim razie możemy zrobić, aby zacząć myśleć o emeryturze i zacząć ją planować, oddzielając swoje finanse od finansów firmowych? Gościem trzeciego odcinka jest Agnieszka Maciejowska, założycielka Plan be Eco.

Co dalej

„Porozmawiajmy o przyszłości finansowej” to moja seria rozmów, w której staram się skorzystać z wiedzy ekspertów i znaleźć konkretne sposoby na zaplanowanie naszej finansowej przyszłości. Mam pełną świadomość, że na wiele rzeczy nie mamy wpływu. Jednak w tej serii skupimy się na tych elementach, które są dosłownie w naszych rękach.

W pozostałych odcinkach, moimi gośćmi są:

  • Kacper Nosarzewski, futurolog
  • Maria Rotkiel, psychoterapeutka
  • Daniel Szewieczek, ekspert ING

 

A Wy, prowadząc swój biznes, myślicie już o swojej emeryturze? Dajcie znać w komentarzach jak do tego podchodzicie i nie przegapcie kolejnych odcinków.

Odcinek powstał we współpracy z ING Bankiem Śląskim [#współpracareklamowa]

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x