Jaki ma być nowy Doradca.tv? Wy decydujecie!

nowy doradca.tv

Jesiennie porządki na blogu i kanale Doradca.tv stają się faktem. Jednak żeby sprostać wymaganiom i sprawić, że treści będą jeszcze większą wartością dla czytelników i widzów, potrzebuję… lepiej poznać ich zdanie – Wasze zdanie ?

 

Chyba większość z nas zapamięta ostatnie miesiące jako dosyć nieprzewidywalny czas. Mój biznes z pozoru wygląda tak samo jak wyglądał jeszcze kilka miesięcy temu, ale tak naprawdę też musiałem uporać się z wieloma zmianami i w końcu przyszedł też czas na uporządkowanie tego co najważniejsze, czyli kanału i bloga. Pandemia opóźniła plany o kilka miesięcy, ale zamierzam dowieźć swój deadline: 2020 rok przecież jeszcze trwa!

Liczy się Twoje zdanie!

Zacznę od najważniejszego, bo chcę żeby zmiany na moim blogu nie były kosmetyką ani pr-owym zabiegiem, tylko serio przyniosły czytelnikom i widzom dużą wartość. Wierzę, że tak będzie, gdy treści będą lepiej dopasowane do Waszych potrzeb. W związku z tym przygotowałem ankietę, która pomoże w ustaleniu dalszej drogi i zamieni notatki w realny plan działania.

 

TU JEST ANKIETA! <– proszę wypełnij ją!

 

Ankieta zajmie Ci dosłownie 3 minuty, jest tam kilka prostych pytań i na koniec miejsce do anonimowych sugestii. Długo nad tym siedziałem, żeby zestaw pytań był zarówno użyteczny dla mnie, jak i intuicyjny dla ankietowanego. Gdybyśmy spotkali się przy kawie z każdym z osobna, zapytałbym dokładnie o to samo.

 

Na koniec ankiety są krótkie pytania otwarte, w których możesz napisać anonimowo za co cenisz mojego bloga, co Cię w nim denerwuje i co ewentualnie chcesz mi powiedzieć/zasugerować. Zajrzałem dopiero do pierwszych 100 odpowiedzi, żeby zweryfikować czy wszystko działa i już nie mogę się doczekać pełnej lektury. Zdążyłem się nieźle uśmiać, wkurzyć i wzruszyć czytając zaledwie kilkadziesiąt odpowiedzi ?

Regularne programy

Jesienią przyjdzie coś, co już dawno powinno pojawić się w youtubowej ramówce – regularne publikacje w określone dni. Zawsze miałem z tym problem, bo mój blogowy tryb pracy jest nieprzewidywalny. Oprócz nagrywania i pisania na bloga, w kalendarzu znajdują się dziesiątki innych rzeczy. Zawsze bałem się zobowiązania typu „w każdy poniedziałek będzie …”, bo bywały poniedziałki, gdy byłem na konferencji, u klienta, na planie zdjęciowym…

 

Jednak koniec z tym – będą konkretne publikacje w konkretne dni. Skoro nie będzie to program na żywo, to tak naprawdę kwestia odpowiedniego planowania i nagrywania z wyprzedzeniem powinna załatwić sprawę. Pandemia zmieniła też sporo rzeczy w mojej pracy. Wypadły z kalendarza konferencje i wykłady. Odzyskałem dzięki temu sporo czasu, chociaż szczerze konferencji mi trochę brakuje. Zawsze poznawałem tam ciekawe osoby, była okazja do porozmawiania na żywo, a niezależnie od tego czy byłem prelegentem czy uczestnikiem, zawsze sporo się uczyłem.

 

Niemniej jednak jest coś za coś, w ostatnich miesiącach sam zacząłem robić konferencje online, takie jak Blogerzy o Giełdzie: START i Gamedev Inwestor

"Sztuka mówienia nie"

W związku ze zmianami na blogu, podkręcam pielęgnowaną od lat sztukę odmawiania. Od dobrych kilku lat wyrzucam ze swojego kalendarza rzeczy, do których nie jestem na 100% przekonany czy też takie, które zabierają cenny czas z innych, priorytetowych projektów. Tak jak przykładowo przez rok pisania książki „Śladami Warrena Buffetta” musiałem uwzględnić kilkaset godzin pracy, które wypadły z normalnego kalendarza pracy – to są godziny, w których nic innego się już nie zmieści.

 

Od lat odmawiam 9 na 10 proponowanych współprac komercyjnych. Tutaj mam opanowaną sztukę odmawiania do perfekcji ? Tylko w tym roku zgłosiło się kilkanaście programów partnerskich, inwestycje w kryptowaluty, oferty obligacji korporacyjnych, programy poleceń cypryjskich brokerów (jakie tam są prowizje?!), porównywarki pożyczek, oddłużanie klientów i dziesiątki innych cudownych rozwiązań, które z całą pewnością nie są wartościowe dla żadnego widza czy czytelnika. Zanim cokolwiek komercyjnego pojawi się na blogu, sam sprawdzam daną firmę, testuję produkt i upewniam się, że mogę go komukolwiek polecić – tylko w takim wariancie jakakolwiek współpraca ma sens.

Bonusowa seria, której się nie spodziewacie

Powstanie też jeden cykl materiałów edukacyjnych z finansami w tle, o którym wiele osób powie… WTF?! Osobiście uważam, że to pomysł bardzo zero-jedynkowy – albo uznacie go za kompletnie niepotrzebny albo będzie cieszył się ogromnym zainteresowaniem przez długie lata.

 

Seria może wydać się tak bardzo oderwana od bloga i kanału, więc żeby nie mieszać tej tematyki, powstanie pewnie oddzielna podstrona z dedykowanym newsletterem tylko dla zainteresowanych. To jest słowo-klucz: „zainteresowani”. To będzie bardzo cenna wiedza i bardzo praktyczna i przemyślana seria z myślą o konkretnej grupie docelowej – i tylko o niej.

 

Już niedługo zdradzę ten pokręcony pomysł, który miał ujrzeć światło dzienne w marcu (sami rozumiecie, pandemia).

Jesień is coming!

Zakładam, że jesień może być trudnym czasem ze względu na pandemię, jednak niezwykle ważnym ze względów finansowych. Można powiedzieć, że z perspektywy inwestora, pracownika, prowadzącego biznes czy kupującego mieszkanie, najbliższe miesiące będą wręcz kluczowe.

 

Zobaczcie na kilka przykładów:

  • premiera Cyberpunk 2077 to kluczowy moment dla całej branży gamedev w Polsce i de facto polskiej giełdy z indeksem WIG20 na czele. Cały świat czeka na tę premierę;
  • wybory prezydenckie w USA to zawsze czas ekscytujący, szczególnie gdy nie jest łatwo wskazać zwycięzcę. Tutaj dosłownie ważą się losy świata, obaj kandydaci będą walczyć do samego końca;
  • arcyważne kwartały dla nieruchomości, brak zajęć na uczelniach i ograniczenie turystyki to kolejny cios we właścicieli mieszkań na wynajem. Gdy część inwestycji przestaje się opłacać, a podaż wygrywa z popytem… to może być kilka kluczowych miesięcy dla tych, którzy myśleli o zakupie mieszkania
  • czas „po tarczach”, czyli jak poradzi sobie polska gospodarka bez pompowania kolejnych miliardów. To niezwykle trudna próba dla wielu branż, które są w różnym stopniu dotknięte skutkami pandemii;
  • rekonstrukcja rządu, czyli polityczne roszady, które nawet jeśli nas nie interesują, to decydują w dużej mierze o kierunku wielu ustaw przekładających się na podatki i ograniczenia bądź ułatwienia w biznesie;

 

Mógłbym jeszcze wymienić kilka punktów, wraz z potencjalną drugą falą pandemii na czele, ale sami rozumiecie dlaczego programy, teksty czy podcasty o tematyce finansowej mogą okazać się naprawdę bardzo potrzebne dla setek tysięcy Polaków. Mam nadzieję, że dzięki Waszej pomocy uda się w pełni ten plan zrealizować i razem przetrwamy ten arcyciekawy, chociaż bardzo trudny czas.

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x