„Śladami Warrena Buffetta” – zaczynamy cykl edukacyjny!

śladami Warrena Buffetta

Nie patrzy się codziennie na wykresy, nie szuka co chwilę okazji inwestycyjnych, nie spekuluje każdego dnia, próbując wygrać co chwilę z rynkiem. Czyta, czeka, analizuje i… bum. Od ponad 50 lat Warren Buffett udowadnia, że można inwestować inaczej niż Wall Street i doskonale zarabiać.

Jeśli jesteście już inwestorami lub kiedykolwiek czytaliście cokolwiek o inwestowaniu, to ta postać na pewno jest Wam znana. Warren Buffett to żywa legenda giełdy, jeden z najbogatszych ludzi na świecie i genialny inwestor. W czym tkwi jego geniusz?

śladami Warrena BuffettaCierpliwość, dogłębna analiza, żelazne zasady, odporność psychiczna, wieloletnie doświadczenie… mógłbym tak wymieniać i wymieniać, bo większość tej wiedzy została opisana w wielu książkach na przestrzeni ostatnich 50 lat. Jednak bardzo często traktujemy temat bardzo płytko i ograniczamy się do stwierdzenia, że Buffett kupuje tanio, gdy inni inwestorzy panikują i czeka wiele lat na pokaźne zyski. To zbyt duże uproszczenie i nic z tego nie wynika. Jeśli chcecie nauczyć się jak inwestuje Buffett, to potrzebujecie zgłębić dużo więcej wiedzy. I ja Wam w tym pomogę ;)

Śladami Warrena Buffetta

Od kilku tygodni jestem zakopany w starych książkach o metodach Buffetta, czytam case study jego archiwalnych transakcji i szykuję kilka niespodzianek. Ponad 50 lat inwestowania na Wall Street nie można zamknąć w jednym tekście – żeby zrozumieć fenomen Buffetta, trzeba rozłożyć wiele rzeczy na czynniki pierwsze i to tak, aby wszyscy to dobrze zrozumieli. Filozofia Buffetta jest prosta, o ile macie cierpliwość i chcecie się uczyć ;)

Najbliższe tygodnie poświęcimy na cykl edukacyjny „śladami Warrena Buffetta”.

No właśnie, poświęciMY, bo co dwie głowy, to nie jedna. Cykl edukacyjny powstaje we współpracy z Przemkiem Gerschmannem z Equity Magazine. Przemek od lat jest wielkim fanem Buffetta i wiele spółek analizuje z użyciem jego metod – dlatego tym bardziej cieszę się, że w trakcie całego cyklu chętnie będzie dzielił się swoją wiedzą z czytelnikami i widzami. Możecie przeczytać także jego zapowiedź cyklu edukacyjnego.

W najbliższych tygodniach czeka Was seria tekstów i video poświęconych legendzie inwestowania. Warren „Wyrocznia z Omaha” Buffett może nas nauczyć bardzo dużo.

Co omówimy w cyklu edukacyjnym dla inwestorów?

  • Fenomen Buffetta – dowiecie się dużo więcej niż to, co wisi na Wikipedii ;) Na jego sukces składa się wiele czynników, które nie są opisywane w mediach, ale w starych książkach;
  • Jak inwestuje Buffett? – jego metody są wbrew pozorom łatwe, to skala jego działań sprawia, że wydaje nam się, że jest to jakaś wiedza tajemna;
  • Jakie książki pomogą wam zgłębić metody inwestycyjne Buffetta?
  • Co Warren Buffett ma w portfelu?
  • NIESPODZIANKA (już się jaram na samą myśl)
  • Jak przełożyć wiedzę z tego cyklu na swój portfel inwestycyjny?
  • I wiele, wiele innych…

Jak śledzić cykl „Śladami Warrena Buffetta”?

W trakcie cyklu pojawiać się będą materiały video i teksty na stronach Doradca.tv, Equity Magazine i naszych social mediach. Żeby nic nie przegapić i móc dyskutować o określonych tematach, stworzyliśmy specjalną grupę na Facebooku:

Śladami Warrena Buffetta

Grupa na Facebooku

Śladami Warrena Buffetta – grupa do nauki inwestowania

Poza tym znajdziecie nas w social media:
Equity Magazine na Facebooku
Przemek Gerschmann na Twitterze
Doradca.tv na Facebooku
Mój profil na Twitterze

Zaczynamy!

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x