Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

„Śladami Warrena Buffetta” – zaczynamy cykl edukacyjny!

śladami Warrena Buffetta

Nie patrzy się codziennie na wykresy, nie szuka co chwilę okazji inwestycyjnych, nie spekuluje każdego dnia, próbując wygrać co chwilę z rynkiem. Czyta, czeka, analizuje i… bum. Od ponad 50 lat Warren Buffett udowadnia, że można inwestować inaczej niż Wall Street i doskonale zarabiać.

Jeśli jesteście już inwestorami lub kiedykolwiek czytaliście cokolwiek o inwestowaniu, to ta postać na pewno jest Wam znana. Warren Buffett to żywa legenda giełdy, jeden z najbogatszych ludzi na świecie i genialny inwestor. W czym tkwi jego geniusz?

śladami Warrena BuffettaCierpliwość, dogłębna analiza, żelazne zasady, odporność psychiczna, wieloletnie doświadczenie… mógłbym tak wymieniać i wymieniać, bo większość tej wiedzy została opisana w wielu książkach na przestrzeni ostatnich 50 lat. Jednak bardzo często traktujemy temat bardzo płytko i ograniczamy się do stwierdzenia, że Buffett kupuje tanio, gdy inni inwestorzy panikują i czeka wiele lat na pokaźne zyski. To zbyt duże uproszczenie i nic z tego nie wynika. Jeśli chcecie nauczyć się jak inwestuje Buffett, to potrzebujecie zgłębić dużo więcej wiedzy. I ja Wam w tym pomogę ;)

Śladami Warrena Buffetta

Od kilku tygodni jestem zakopany w starych książkach o metodach Buffetta, czytam case study jego archiwalnych transakcji i szykuję kilka niespodzianek. Ponad 50 lat inwestowania na Wall Street nie można zamknąć w jednym tekście – żeby zrozumieć fenomen Buffetta, trzeba rozłożyć wiele rzeczy na czynniki pierwsze i to tak, aby wszyscy to dobrze zrozumieli. Filozofia Buffetta jest prosta, o ile macie cierpliwość i chcecie się uczyć ;)

Najbliższe tygodnie poświęcimy na cykl edukacyjny „śladami Warrena Buffetta”.

No właśnie, poświęciMY, bo co dwie głowy, to nie jedna. Cykl edukacyjny powstaje we współpracy z Przemkiem Gerschmannem z Equity Magazine. Przemek od lat jest wielkim fanem Buffetta i wiele spółek analizuje z użyciem jego metod – dlatego tym bardziej cieszę się, że w trakcie całego cyklu chętnie będzie dzielił się swoją wiedzą z czytelnikami i widzami. Możecie przeczytać także jego zapowiedź cyklu edukacyjnego.

W najbliższych tygodniach czeka Was seria tekstów i video poświęconych legendzie inwestowania. Warren „Wyrocznia z Omaha” Buffett może nas nauczyć bardzo dużo.

Co omówimy w cyklu edukacyjnym dla inwestorów?

  • Fenomen Buffetta – dowiecie się dużo więcej niż to, co wisi na Wikipedii ;) Na jego sukces składa się wiele czynników, które nie są opisywane w mediach, ale w starych książkach;
  • Jak inwestuje Buffett? – jego metody są wbrew pozorom łatwe, to skala jego działań sprawia, że wydaje nam się, że jest to jakaś wiedza tajemna;
  • Jakie książki pomogą wam zgłębić metody inwestycyjne Buffetta?
  • Co Warren Buffett ma w portfelu?
  • NIESPODZIANKA (już się jaram na samą myśl)
  • Jak przełożyć wiedzę z tego cyklu na swój portfel inwestycyjny?
  • I wiele, wiele innych…

Jak śledzić cykl „Śladami Warrena Buffetta”?

W trakcie cyklu pojawiać się będą materiały video i teksty na stronach Doradca.tv, Equity Magazine i naszych social mediach. Żeby nic nie przegapić i móc dyskutować o określonych tematach, stworzyliśmy specjalną grupę na Facebooku:

Śladami Warrena Buffetta

Grupa na Facebooku

Śladami Warrena Buffetta – grupa do nauki inwestowania

Poza tym znajdziecie nas w social media:
Equity Magazine na Facebooku
Przemek Gerschmann na Twitterze
Doradca.tv na Facebooku
Mój profil na Twitterze

Zaczynamy!

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty