mBank: konto darmowe, ale inne opłaty w górę

mbank konto darmowe

Bank wprowadza kilka podwyżek od początku roku. Dotyczą zarówno klientów detalicznych, jak i firmowych. Nie jest to drastyczna zmiana polityki cenowej, ale część klientów może odczuć te zmiany w zależności od posiadanych usług.

Sam jestem od lat klientem mBanku i mam darmowe konto i kilka płatnych usług. To zdecydowanie jeden z moich ulubionych banków, ale i tutaj zdarzają się od czasu do czasu podwyżki opłat i prowizji.

To tekst z serii: „nie, banki na pewno nie podniosą opłat w związku z podatkiem bankowym”. Tym razem padło na mBank, który akurat znam bardzo dobrze.

Zobacz jakie inne opłaty mogą wzrosnąć przez podatek bankowy.

mBank konto darmowe, ale…

Nowy cennik obowiązuje od 15 stycznia 2016 roku, zmiany w taryfie opłat i prowizji dotyczą zarówno osób fizycznych, jaki i przedsiębiorców. mBank konto darmowe pozostanie dla wielu nadal bez opłat, ale warto zapoznać się ze zmianami.

  • Zmiana opłaty za podwyższenie kwoty limitu odnawialnego – z 2,5 proc. w przypadku standardowych kont osobistych i 2,1 proc. w mKontach Aquarius i Aquarius Intensive, opłata rośnie na 2,5 proc. do 5 proc. w kontach standardowych i od 2,1 do 5 proc. w kontach Aquarius.
  • Dodano opłatę za ocenę wartości nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie kredytu. Stawka wyniesie 300 zł dla lokalu mieszkalnego i działki budowlanej, 500 zł dla domu jednorodzinnego i lokalu użytkowego 500 zł oraz 800 zł dla nieruchomości nietypowej.
  • Pojawiła się dodatkowa opłata za zawiadomienie ubezpieczyciela o cesji na rzec banku. Opłata wyniesie 15 zł.
  • I na koniec perełka: opłata w wysokości 8 zł za powiadomienie mailowe lub komunikat w serwisie transakcyjnym informujący o przeterminowanym zadłużeniu na karcie kredytowej.

Zmiany dla klientów firmowych

  • Rośnie opłata za firmową kartę kredytową z 10 do 15 zł miesięcznie oraz znika możliwość anulowania opłaty poprzez wykonanie transakcji w wysokości 1500 zł. (dla kart kredytowych Visa Business Credit wydanych przed 18 października 2015 r. dla klientów mBanku d. MultiBanku opłata wyniesie 4,20 zł)
  • Rośnie prowizja za odnowienie kredytu w rachunku bieżącym z 2 proc. na 2,5 proc.
  • Pojawia się nowa opłata za wykonanie walutowego przelewu wewnętrznego, wykonanego pomiędzy rachunkami firmowymi z konta walutowego. – 0,35 proc. kwoty przelewu (minimum 20 zł, maks. 200zł)

Odsyłam również do aktualnej zakładki banku z taryfą opłat i prowizji.

A ja zachęcam do zapisania się na newsletter. Na czytelników czeka ebook „Mały Podręcznik Oszczędzania”.

Tomasz Jaroszek

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x