Czy Krzysztof Ibisz wie co to DasCoin?

Jednak DasCoin

DasCoin. Nie wiem ile dyskusji odbyłem na ten temat, a ten wynalazek wraca po raz kolejny, tym razem pod inną nazwą i z konkretną listą prelegentów – celebrytów na konferencji. Wśród miłośników kryptowalut znalazł się nawet Krzysztof Ibisz.

Celowo poszedłem na poprzednią konferencję miłośników DasCoin żeby wyrobić sobie dokładną opinię na temat metod pozyskiwania klientów przez tę firmę. Kolejna konferencja szykuje się już w sobotę i znowu trzeba się solidnie napracować żeby sprawdzić, że stoi za tym firma promująca DasCoin.

Co ma Ibisz do DasCoina?

We wtorek, moją uwagę przykuł wpis na tablicy Zbyszka Papińskiego z bloga AppFunds. 4 listopada odbędzie się konferencja poświęcona technologii blockchain, na której wystąpią:

DasCoin celebryci

Agnieszka Hyży, Dorota Gardias, Karolina Szostak, Rafał Maserak, Krzysztof Ibisz… część rozrywkowa i gorące posiłki. Tak, to wszystko znajdziecie podczas merytorycznego seminarium o inwestowaniu w kryptowaluty. No i, jak zapewne przetłumaczył translator, nauczycie się też robić profit na kryptowalutach.

EDIT 04.11.2017

Na profilu Pana Krzysztofa Ibisza pojawił się wpis:

>>>

Nie ma efektu zaskoczenia, bo już na początku napisałem, że to DasCoin, ale zobaczcie jak mocno zakamuflowany jest to przekaz.

Event reklamowany jest głównie przez Facebook i Instagram, odsyła do platformy Eventride, gdzie można dostać darmową wejściówkę. Organizatorem jest Crytpo Mission.

Załóżmy, że nie chcę od razu zapisywać się na konferencję, chcę zajrzeć na stronę organizatorów: http://cryptomission.pl

Od razu podpowiem, nie ma co szukać firmy Crypto Mission. To nazwa, tak jak za Doradca.tv stoi moja działalność gospodarcza. Chcę znaleźć FIRMĘ, która za tym stoi – w końcu komuś powierzam chociażby dane osobowe.

Spróbujcie znaleźć jakiekolwiek dane: nazwę firmy, nip, telefon, regulamin strony, politykę prywatności… cokolwiek.

W lewym dolnym rogu strony, przy newsletterze znajduje się nazwa Courtneys London Limited. Mam trop!

http://www.courtneyslondon.com/ – niestety strona w budowie…

Znajduję spółkę w bazach brytyjskich, 2 osoby mają po 1 akcji o łącznej wartości… 2 funtów. Tak, to jest możliwe:

DasCoin marketing
Tu znajdziecie dokumenty dotyczące firmy, jakie znalazłem w bazie danych UK.

Możecie pobawić się ludzikiem Google Maps, zobaczycie ładny biurowiec, pod tym adresem znajdziecie też 185 adresów innych firm.

W każdym razie, jest to raczej firma robiąca strony internetowe, a ja chcę organizatora konferencji.

Dalej nie wiem komu zostawiam dane, idę zatem dalej. Bilety są na Eventbride i tutaj znajduję pierwszą solidną podpowiedź.

DasCoin 2 seminaria

Ktoś się chyba pomylił i założył 2 różne wydarzenia zbierające dane, z różnymi grafikami, tekstami i… organizatorami!

Seminarium nr 1… Crypto Mission (Poland) https://www.eventbrite.com/e/free-cryptocurrency-and-blockchain-seminar-event-tickets-38944948389

Seminarium nr 2… Powered by NetLeaders!!! (twórcy DasCoina)

Tutaj niestety pokażę Wam jedynie screeny, bo znalazłem to 31 października, a 1 listopada już eventu nie było i zostało tylko Crypto Mission.

Historia kupowania z 31 października:

DasCoin historia zakupów

Dzisiaj natomiast link do drugiego eventu wygląda tak:

DasCoin NetLeaders

DasCoin events

Na szczęście zdążyłem „kupić” darmowe bilety na 2 różne skrzynki mailowe.
Mam zatem bilety na sobotę.

Bilet 1:

DasCoin bilet1

Bilet 2:

DasCoin bilet2

Na żadnym bilecie nie ma organizatora.

Nie wiem jakie są Wasze doświadczenia, ale na każdym bilecie jaki miałem na konferencję, koncert, szkolenie, spektakl, mam z reguły dane organizatora.

EDIT 01.11.2017: na stronie Crypto Mission przy logo jest już dopisek „powered by NetLeaders”. Tekst pisałem 31.10 i 01.11, pierwszego dnia nie widziałem znaczka NetLeaders, jednak nie mam screena na potwierdzenie moich słów. Aktualnie można na stronie Crypto Mission zauważyć, że stoi za tym biznesem NetLeaders na podstawie logo.

Nie zmienia to faktu, że na żadnym innym profilu bądź stronie seminarium takiego dopisku już nie ma. Na japońskiej stronie tej samej konferencji również nie ma dopisku NetLeaders.

Japonia:

DasCoin Japonia

Polska:

DasCoin Polska

EDIT 02.11.2017, godz. 21.00

Jeden z czytelników potwierdził moje podejrzenia i podesłał mi screen z 29 października, potwierdzający, że logo NetLeaders nie było na stronie od samego początku:

dascoin 29 pazdziernika

I mała ciekawostka, po publikacji udało mi się dodzwonić na Halę MT Polska, gdzie odbędzie się konferencja. Nikt nie wie co to za konferencja, pani po drugiej słuchawki zdziwiła się, że nie ma informacji na stronie internetowej i w sumie nikt nie wie co będzie się działo na hali. Rezerwacja jest na firmę East Events. Nie udało mi się uzyskać więcej informacji.

Kim są NetLeaders?

Są to twórcy DasCoina. DasCoin to z kolei kryptowaluta (zdaniem jej twórców), na której wydobycie trzeba mieć licencje, która sprzedawana jest w systemie podobnym do tradycyjnych MLM. Bardzo fajnie opisano to w artykule w Dzienniku Gazecie Prawnej (link poniżej).

DasCoin wywołał sporo wątpliwości w branży finansowej i nie tylko. Dla niewtajemniczonych, kilka linków:

I na koniec wpis do Michała Szafrańskiego z bloga JakOszczędzaćPieniądze i burzliwa dyskusja w komentarzach:

DasCoin i powtórka z czerwca

24 czerwca odbyło się seminarium dotyczące kryptowalut na hali EXPO. Konferencję organizował Crypto Labs (czerwcowy odpowiednik Crypto Mission) i wszystko odbywało się dokładnie tak samo:

Jak zajrzycie do kodu to zobaczycie, że jest on żywcem przeklejony. Faviconem Crypto Mission jest logo Crypto Labs, elementem wspólnym strony jest też wspomniana wcześniej spółka z UK o kapitale 2 funtów. Domyślam się, że to oni przeklejają szablony na nowe witryny.

W tym samym czasie do promocji startują strony na Facebooku, obydwie ok. 1 miesiąc przed konferencją. Zaraz po konferencji kończy się ich komunikacja.

No i założony kilka dni temu kanał z jednym filmem (tutaj nie ma nigdzie NetLeaders):

Ich rola to zapełnienie sali poprzez reklamy i polecanie konferencji przez liderów NetLeaders.

Co ciekawe i na swój sposób bezczelne, na stronie Crypto Mission znajdziecie zdjęcia z 24 czerwca z konferencji Crypto Labs. Czemu nie można napisać po prostu, że to konferencje NetLeaders i bawić się w te zmiany nazw?

Jak wygląda event DasCoin?

Jeśli śledzicie bloga, to wiecie, że jak nie przetestuję czegoś to nie napiszę ;)

Oczywiście poszedłem w czerwcu na konferencję CryptoLabs (czyli NetLeaders), przesiedziałem kilka godzin, wypiłem kilka kaw i porobiłem trochę zdjęć. Jestem skłonny założyć, że dokładnie tak samo będzie wyglądała konferencja 4 listopada:

Tu filmik organizatorów z 24 czerwca:

Jak widzicie oprócz merytoryki, zobaczycie też tańce, śpiewy, magika, konfetti i faceta, który połyka noże.

Tutaj macie też plan konferencji z Japonii, analogiczny event (chociaż dłuższy) i też organizowany przez CryptoMission:

DasCoin Japonia

 

O technologii bez technologii

Pada tu dużo słów o rewolucji blockchain, odniesień do bitcoina, ethereum i innych kryptowalut. Wszystko działa na zasadzie:

kryptowaluty są super, więc dascoin też

Bitcoin rośnie, podobnie jak inne kryptowaluty:

DasCoin Bitcoin

Szykuje się rewolucja, kryptowaluty są cudowne:

DasCoin rewolucja

Kryptowaluty to rewolucja większa niż komputery:

DasCoin kryptowaluty

(tu pojawi się sporo cytatów znanych ekspertów i wycinki z różnych mediów, np. wywiad z Bransonem o bitcoinie)

Przez pierwszych kilka godzin jest Crypto Labs (Crypto Mission) i ogólne pogadanki o tym jak perspektywiczne są kryptowaluty.

Crypto Labs DasCoin

No i bum! Jednak DasCoin!

Jednak DasCoin

DasCoin jest rewolucyjny, a Polska to lider DasCoina:

DasCoin Polska

Oglądając przez kilka godzin prelekcje kompletny laik może nabrać przekonania, że kryptowaluty to świetny temat. Tyle tylko, że całość ma na celu przekonanie nas do DasCoina, a nie bitcoina czy innych walut notowanych na giełdach.

Ba, jest nawet jeden wykład, w którym jeden z ekspertów opowiada szczegółowo o różnych kryptowalutach, np. czym się różni ethereum od ripple czy dash. Tyle tylko, że na koniec i tak chodzi o DasCoina.

To trochę jak słuchanie na przez kilka godzin o rozwoju Tesli i innych elektrycznych aut, a na koniec ktoś proponuje Wam kupno… licencji na zakup auta, które będzie kiedyś w sprzedaży.

A może DasCoin jest jednak super?

No dobra, załóżmy, że DasCoin to naprawdę dobra kryptowaluta i moje wątpliwości co do ich modelu biznesowego są nieco na wyrost. W takim razie zapytam:

  • Czemu nie jestem w stanie znaleźć nigdzie organizatora konferencji?
  • Czemu każda konferencja jest reklamowana inaczej, pod innymi nazwami, innymi stronami internetowymi?
  • Kto zbiera dane?
  • Z kim my tam zawieramy umowę?
  • Czemu nie ma żadnego regulaminu?
  • Czemu nie ma żadnego polskiego podmiotu?

Takich pytań można zadać naprawdę dużo.

Wyrażę tylko swoją osobistą opinię:

DasCoin to ostatnia rzecz, w którą osobiście bym zainwestował.

Czy Celebryci wiedzą co robią?

Nawiążę jeszcze do nazwisk celebrytów, o których wspomniałem na początku. Całkiem szczerze, wydaje mi się, że nie wszyscy mogą wiedzieć w co się pakują. Piszę to w dobrej wierze i mam nadzieję, że tak też to będzie odebrane. Nie można znać się na wszystkim, więc jeśli gwiazdor usłyszał, że konferencja jest poświęcona kryptowalutom, to być może powiedział ok. W końcu słowo DasCoin nigdzie się tutaj nie pojawia i nie wszyscy wiedzą o co w tym chodzi.

Być może ten tekst jeszcze przed konferencją dotrze do wymienionych na plakacie gości. Jeśli wierzyć teorii 6 stopni oddalenia, zaledwie 6 osób dzieli mnie od Papieża, więc jest szansa, że do Krzysztofa Ibisza i pozostałych jest chociaż 1-2 osoby bliżej ;)

Na koniec mam prośbę. Udostępnijcie ten tekst lub prześlijcie go do osób, które są święcie przekonane, że w sobotę idą na niezależną konferencję poświęconą kryptowalutom.

PS. Nie spotkamy się w sobotę na evencie NetLeaders, raz już byłem i nigdy tak nie wymęczyłem na żadnym spotkaniu, drugi raz nie muszę tego oglądać.

Tomasz Jaroszek – jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst?

Zapisz się na newsletter, otrzymuj powiadomienia bezpośrednio na skrzynkę mailową.