Rankingi produktów finansowych są już na blogu!

rankingi produktów finansowych

Rankingi produktów finansowych to nowe narzędzie, które pomoże Wam w wyborze aktualnie najlepiej oprocentowanych lokat czy też najlepszych kont bankowych. Wszystko już działa i codziennie aktualizowane rankingi są do Waszej dyspozycji!

Regularnie dostaję od Was pytania o najlepsze lokaty, konta oszczędnościowe i poszczególne produkty finansowe. Niekiedy nie pomaga zakładka z moimi ulubionymi produktami, bo jednak niektóre rzeczy trzeba ewidentnie dobrać pod siebie, co sprawia, że wybór staje się trudniejszy.

Długo myślałem nad tym tematem, ale na szczęście na rynku finansowym jest jedno rozwiązanie, które zakończyło mój dylemat i przyniesie sporo korzyści Wam, czyli czytelnikom i widzom mojego bloga ? Rankingi produktów finansowych są już dostępne na blogu i znajdziecie je zawsze w zakładce RANKINGI, która znajduje się na górze (jeśli czytasz na komputerze) lub w rozwijanym menu (jeśli czytasz mobile).

Rankingi produktów finansowych

Najczęściej poszukiwanie produkty w finansach osobistych to oczywiście lokaty i konta oszczędnościowe. Rankingi produktów finansowych obejmują jednak nieco więcej. Oto co jest do dyspozycji:

RANKING LOKAT BANKOWYCH

Żeby nasze oszczędności traciły jak najmniej w czasie inflacji lub zarabiały jak najwięcej dla klienta – większość lokat zakłada się łatwo i całkowicie online, więc nie ma wymówek, że to trudne – jedynie lenistwo powstrzymuje nas przed otrzymywaniem wyższego oprocentowania. To kluczowy ranking dla oszczędzających.

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH

Konto oszczędnościowe to produkt do regularnego oszczędzania. Przyznam szczerze, że osobiście wolę go od lokaty, bo otwarta konstrukcja motywuje mnie do dokładania tam pieniędzy. W końcu widzę jak oszczędności rosną. Warto zerknąć i wybrać konto w innym banku niż Wasz (czego oczy nie widzą, to trudniej wyjąć z konta).

RANKING KONT OSOBISTYCH

Wprawdzie nie wybieramy konta osobistego bardzo często, ale jak już wybieramy, to warto to przemyśleć i sprawdzić co jest aktualnie na rynku. Czasem wystarczy poczekać na odpowiednią promocję i jeszcze przy okazji zmiany rachunku dostaniemy kilkaset złotych premii. Zajrzyjcie tu jak wkurzy Was bank, w którym teraz macie konto.

RANKING KONT FIRMOWYCH

Konto firmowe wybieramy jeszcze rzadziej niż osobiste i z reguły okrutnie się do niego przywiązujemy. Wiem to z doświadczenia, narzekam na swój rachunek, a i tak od dawna go nie zmieniłem. Dlatego tym bardziej wybór rachunku firmowego jest niezwykle ważny. Dobrze przekopcie ten ranking zanim podejmiecie decyzję.

RANKING KART KREDYTOWYCH

Nie jestem przeciwnikiem kart kredytowych, ale muszę tu mocno zaznaczyć, że z tymi produktami trzeba umieć się obchodzić. Przydają się w podróży, ułatwiają życie przy usługach abonamentowych, chronią nasze pieniądze przez chargeback – tylko trzeba dobrze wybrać i koniecznie taką kartę, za którą nie trzeba płacić. To akurat jest do zrobienia i ranking pomoże.

AKTUALNE PROMOCJE BANKOWE

I na koniec wyjątkowe zestawienie, którego właściwie nie można nazwać rankingiem. Na Livesmarter jest wiele aktualnych promocji, w których można zarobić nawet kilkaset złotych za założenie konta, karty, lokaty lub innego produktu. W tej zakładce znajdziecie aktualne zestawienie – idealne dla wyjadaczy wisienek.

Depozaur na ratunek!

Technologia jaka stoi za rankingami produktów finansowych na moim blogu to Depozaur.pl, projekt innego blogera finansowego, który specjalizuje się w analizach kont i promocji bankowych. Michał Pałka, twórca Livesmarter.pl od ponad 7 lat prowadzi swojego bloga i dzień w dzień analizuje dla czytelników aktualne oferty banków. W pewnym momencie podjął decyzję o budowie odrębnego narzędzia do rankingów.

Pomysł wyrósł z potrzeby – trudno zapewnić aktualne oferty czytelnikom. Pisząc rankingi, co chwilę trzeba je aktualizować, pilnować żeby czytelnik zawsze trafił na najnowszy tekst i właściwie ciągle „goni się króliczka”. Napisany wczoraj ranking może być dzisiaj nieaktualny, a jako statyczny tekst przestaje spełniać swoją rolę. I tak oto powstało narzędzie bardzo potrzebne Michałowi na jego pracy. Kolejny krok to oczywiście szersza współpraca, bo najpierw sam korzystał z własnego narzędzia, a później wymyślił skalowanie go, czyli udostępnianie innym blogerom.

Rankingi produktów finansowych są codziennie aktualizowane. To najważniejszy wymóg rankingu. Pamiętam jak sam pracowałem w Comperii i jak wygląda budowa takiego narzędzia od środka – dzień w dzień jest przeglądanie ofert samodzielnie plus ciągły kontakt z pracownikami banku odpowiedzialnymi za nowe produkty. Szczerze, sam bym się tego zadania nie podjął.

ranking lokat parametry

Druga cecha rankingów, która mnie bardzo przekonała, to ich konstrukcja. Są bardzo proste dla użytkownika pod względem wyszukiwania, ale już przy wynikach mają bardzo dobrze opisane najważniejsze parametry ofert i linki do regulaminów i cenników, co często jest w rankingach omijane.

Moim zdaniem rankingi produktów finansowych nie zwalniają nas z myślenia i analizowania ofert, mają po prostu za zadanie ułatwienie nam wyboru i zaoszczędzenie czasu przy wstępnym przeszukiwaniu ofert banków.

Ranking rankingowi nierówny

Mogłem wstawić tutaj wiele różnych narzędzi, które ładnie wyglądają na stronie i po prostu agregują oferty bankowe. Tyle tylko, że wiem jak czasem powstają takie narzędzia w dużych sieciach afiliacyjnych i serwisach finansowych i… nie zawsze są tak rzetelne jak tego wymagam.

Jedna zasada dyskredytuje w moich oczach sporo narzędzi tego typu: jeśli firma nie ma z bankiem podpisanej umowy, to ta oferta może nie znaleźć się w zestawieniu. Takie rankingi produktów finansowych mogą czasem wypaczać aktualną sytuację na rynku.

Prawda jest taka, że na większości blogów finansowych nie było żadnych narzędzi tego typu dopóki nie powstał Depozaur. Dlaczego? Bo zaufanie czytelnika jest dla każdego blogera najważniejsze i nikt z nas nie wstawi na swoją stronę narzędzia, które nie będzie na 100% sprawdzone lub które może mieć chociaż cień szansy na wprowadzenie odbiorcy w błąd.

No i teraz mam rankingi, do których będę mógł Was zawsze z czystym sumieniem odesłać!

Dlaczego warto tu zaglądać regularnie?

Po pierwsze, warto dbać o jakość swojego portfela i produktów finansowych. Warto mieć zawsze najwyższe oprocentowanie lokat i efektywne konto oszczędnościowe. Wszyscy bagatelizujemy to w krótkim terminie, a to z kolei ma ogromne znaczenie w długim terminie – koniec końców liczy się procent składany kumulujący zyski z naszych oszczędności. Nie można odpuszczać żadnego roku czy nawet kwartału!

Wyjadaczy wisienek nie muszę przekonywać, że warto regularnie sprawdzać co się dzieje w bankach – w końcu im więcej promocji rocznie zrobią, tym lepszy efekt końcowy i więcej pieniędzy z bankowych bonusów.

A po drugie – nie ukrywam że będzie mi niezwykle miło, jeśli szukając produktów skierujecie kroki tutaj. To dla mnie nie tylko duży wyraz uznania, ale też jedna z dróg utrzymywania tego bloga i całej działalności. W rankingu są linki partnerskie, co oznacza, że z niektórych produktów otrzymam prowizje, jeśli je założycie. To chyba najuczciwsza metoda zarabiania blogerów, bo zarabiamy tylko wtedy, gdy czytelnik faktycznie zakłada korzystny dla siebie produkt dzięki naszym narzędziom lub tekstom.

Mam nadzieję, że będzie się Wam dobrze korzystało z tego narzędzia, a w razie pytań, piszcie śmiało w komentarzach!

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x