Jak skorzystać z ulgi podatkowej IKE i IKZE?

daniel szewieczek

W święta myślimy o innych i to dla nich szukamy prezentów. Nie zapominajmy jednak o sobie! Koniec roku to czas, kiedy warto zadbać o IKE i IKZE, bo odkładając pieniądze na produkty emerytalne, sami sobie robimy prezent korzystając z ulg podatkowych.

 

Długoterminowe oszczędzanie wynika z planowania swojej przyszłości, a to – jak już wiemy po rozmowie z Kacprem Nosarzewskim – jest bardzo trudne. Żeby zabrać się za to zadanie musimy mocno zmienić swój sposób myślenia i tu podpowiedziała nam dużo Maria Rotkiel. Z kolei prowadząc swoją firmę, trudność może być jeszcze większa, bo trzeba oddzielić swoje finanse osobiste od finansów swojej firmy. Ten temat świetnie wytłumaczyła Agnieszka Maciejowska.

 

Co w takim razie możemy jeszcze zrobić, aby zacząć myśleć o emeryturze i zacząć ją budować tu i teraz? Być może przekonają nas do tego korzyści wynikające z ulg podatkowych. Gościem czwartego odcinka jest ekspert ING Daniel Szewieczek.

Co dalej?

„Porozmawiajmy o przyszłości finansowej” to moja seria rozmów, w której staram się skorzystać z wiedzy ekspertów i znaleźć konkretne sposoby na zaplanowanie naszej finansowej przyszłości. To trudne wyzwanie, dlatego potrzebna mi jest pomoc specjalistów w konkretnych dziedzinach. Polecam zapoznać się z całą serią, to niemal 90 min rozmów!

 

W pozostałych odcinkach, moimi gośćmi są:

  • Kacper Nosarzewski, futurolog
  • Maria Rotkiel, psychoterapeutka
  • Agnieszka Maciejowska, założycielka startupów

 

A Wy, myślicie już o swojej emeryturze? Limity IKE lub IKZE wykorzystane w tym roku? Dajcie znać w komentarzach jak do tego podchodzicie i nie przegapcie kolejnych odcinków.

 

Odcinek powstał we współpracy z ING Bankiem Śląskim [#współpracareklamowa]

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x