Inwestor uczy się całe życie – debata blogerów

debata blogerów

Każdy z nas ma nieco inne podejście do inwestowania. Łączy nas jednak zamiłowanie do rynków kapitałowych i edukacyjne misje naszych blogów. Debata blogerów o inwestowaniu już do obejrzenia na YouTube.

Obiecałem, że materiały z konferencji Blogerzy na Giełdzie będą dostępne w takim wymiarze jak to tylko możliwe. Teraz mogę już finalnie napisać, że udało się udostępnić wszystko, nawet z sesją pytań od publiczności.

Debata blogerów

Dla tych, którzy nie wiedzą o co chodzi, przypomnę, że kilka tygodni temu odbyła się konferencja Blogerzy na giełdzie, podczas której odbyły się 2 wykłady: mój o nauce inwestowania, Daniela Kosteckiego o zarządzaniu kapitałem oraz debata blogerów wraz z sesją pytań i odpowiedzi. Do materiałów odsyłam w linkach, natomiast debatę blogerów pt. „Inwestor uczy się całe życie”, znajdziecie poniżej (jest też nagranie na kanale GPW, wzbogacone o zapowiedź prezesa Dietla, ale z zablokowanymi komentarzami).

Inwestor uczy się całe życie

Przesłanie tej debaty miało być edukacyjne, dlatego dużo czasu poświęciliśmy na początki inwestowania, pierwsze błędy oraz istotne elementy dla inwestorów, którzy dopiero zaczynają przygodę z rynkiem kapitałowym. Poza tym, każdy z nas popełniał wiele błędów. Udało mi się na szczęście każdego o to dopytać. To bardzo ważne, bo oglądając czyjeś poczynania w Internecie, bardzo łatwo ulec „efektowi GURU”. Określam tak stan, w którym zakładamy, że osoba którą czytamy lub oglądamy ma często rację (no bo skoro o tym mówi to musi się na tym super znać), ale lekceważymy fakt, że każdy z nas się myli na rynku. Dlaczego to takie ważne?

Można mieć rację w swojej analizie, ale ulec presji otoczenia. Nie ma tu znaczenia, czy finalnie wyjdzie to na dobre czy nie, ale jeśli nie ufamy własnej analizie i koniec końców kupujemy to, co kupił dany bloger/analityk itp. to dochodzimy do ściany. Jaki sens ma inwestowanie, jeśli czekamy tylko na gotowy „cynk”?

Mam nadzieję, że debata blogerów nieco pokazuje naszą drogę inwestycyjną, preferencje, błędy popełnione po drodze i koniec końców pomaga w lepszym zrozumieniu jak się efektywnie uczyć inwestować.

Tomasz Jaroszek – jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst?

Zapisz się na newsletter, otrzymuj powiadomienia bezpośrednio na skrzynkę mailową.