Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

Bank Citi Handlowy ma oddział jak z filmu sci-fi!

citi handlowy oddzial warsszawa

Citi Handlowy to bank, który może pochwalić się kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami. Jednak najnowszy oddział, który można odwiedzić w warszawskiej Galerii Mokotów trochę mnie zaskoczył. W końcu coraz więcej mówi się o zmierzchu oddziałów, a tymczasem bank zaprasza do odwiedzenia super-placówki. Zobaczcie o co chodzi. Wydaje mi się, że bank nieźle to wymyślił.

Nie miałem jeszcze okazji być tam osobiście, a samo otwarcie placówki zbiegło mi się z innym ważnym wydarzeniem, ale po obejrzeniu materiałów, filmów i zdjęć postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami na temat nowej inicjatywy Banku Handlowego, ale najpierw przyjrzyjmy się jak wygląda ten oddział SMART:

citi handlowy oddział

citi handlowy oddział 3

citi handlowy oddział 3

Zdjęcia nie mówią za wiele, ale generalnie mamy zmianę samej idei oddziału – coraz mniejszą rolę ma spełniać człowiek w okienku, a coraz więcej maszyna.

Jak na korpo przystało… nie ma usługi bez wcześniejszego badania albo sondażu.

Przeprowadziliśmy badania na ogólnopolskiej próbie Polaków i zapytaliśmy ich o to jak korzystają z banku i oddziałów (Badanie zostało zrealizowane przez ARC Rynek i Opinia na ogólnopolskiej próbie miejskiej w wieku 15+, o dochodach netto 1500+)

Wnioski z badania: Im klienci częściej chodzą do oddziałów, tym bardziej z prozaicznymi czynnościami. Respondenci, którzy w oddziale byli większą liczę razy (4 lub więcej), w 75 proc. ostatni raz odwiedzali bank tylko po to, aby zlecić wykonanie prostych czynności, które z powodzeniem mogliby wykonać poprzez bankowość online, czyli:
– przelew,
– opłacenie rachunków,
– sprawdzenie salda (sic!),
– ustanowienie zlecenia stałego.

I tu pojawia się idea oddziału Smart, który moim zdaniem ma… uczyć jak nie chodzić do oddziałów! Dla banków oddziały są kosztowne, a same instytucje najchętniej pozostawią nas z dostępem do bankowości elektronicznej lub mobilnej, bo ta jest po prostu o wiele tańsza. Im więcej klientów porzuci chodzenie do oddziałów na rzecz robienia operacji w Internecie, tym lepiej dla banków.

W oddziale Smart wszystko można zrobić w wersji elektronicznej, również dokumenty nie są w formie papierowej. Obsługuje nas jeden człowiek, który właściwie wskaże gdzie mamy iść i co nacisnąć na tablecie przyczepionym do stolika.

Ciekawostka:
Pierwsza placówka Smart powstała w Singapurze, potem w Japonii. Dzisiaj w krajach azjatyckich jest już bardzo wiele oddziałów, ale Polska jako pierwszy kraj w regionie EMEA (czyli Europa plus Środkowa Wschodnia Afryka), wprowadza oddziały tego typu. Do końca 2014 roku takich oddziałów ma być 25.

Przy najbliższej okazji wybiorę się do oddziału Smart z kamerą żeby zobaczyć jak w praktyce działa placówka w Galerii Mokotów. Żeby dowiedzieć się szybko o nowych filmach na YouTube zapraszam do subsktrybowania kanału DoradcaTV na YouTube

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty