Alior Bank – rachunki bez opłat jednak z opłatą

rachunki bez opłat alior

Alior Bank wprowadzając usługę “rachunki bez opłat” w placówkach banku zrobił doskonały ruch i sprowadził sobie całe zastępy potencjalnych klientów. Część z nich “ubrał” w produkty, a część przyzwyczaił, że mogą co miesiąc przyjść do oddziału i uregulować opłaty bez żadnych dodatkowych kosztów. Bank upomina się teraz o swoje, a konkretnie o 2 zł od tych, którzy Alior odwiedzają tylko w tym celu.

AKTUALIZACJA!

Bank po raz kolejny podniósł opłaty, tym razem od stycznia 2015. Konto Rachunki bez opłat jest całkowicie nieopłacalne, jeśli nie macie tam rachunku. Inne rachunki są OK, tylko pod warunkiem, że jest Wasze główne konto. W Aliorze już darmowego lunchu nie będzie…

Rachunki bez opłat – czyżby?

Prezes Alior Banku, Wojciech Sobieraj, niejednokrotnie podkreślał, że nie ma nic za darmo – jeśli Alior nie jest dla klienta kontem nr 1, to czemu bank miałby dopłacać do takiego klienta i fundować mu pakiet usług bez żadnych opłat. Potwierdza to wprowadzoną niedługo zmianą w taryfie opłat i prowizji banku. Strategia jest bardzo spójna, bank dąży do jak największej liczby klientów lojalnych, a nie tylko “łowców wisienek”. Trudno mu się dziwić.

1 kwietnia 2014 r. zmienia się Taryfa Opłat i Prowizji dla klientów indywidualnych w Alior Banku. Wprowadzone zmiany dotyczą: Konta Alior Rachunki bez Opłat, karty rejestracyjnej Alior Rachunki Bez Opłat, karty kredytowej Alior Bank MasterCard Gold oraz Konta z programem Lotos Navigator.

Jak czytamy w komunikacie:

Zmiana w ofercie Alior Rachunki bez Opłat dotyczy wprowadzenia opłaty w wysokości 2 zł pobieranej od Klientów, którzy opłacają rachunki w oddziałach Banku, a nie otrzymują na konto wynagrodzenia, renty, emerytury lub stypendium. Opłata ta będzie pobierana raz w miesiącu, za realizację dowolnej liczby wpłat i przelewów w ramach usługi Alior Rachunki bez Opłat. Jeśli w danym miesiącu Klient nie opłaci żadnego rachunku w oddziale Banku, opłata nie zostanie pobrana.

Jednocześnie, wszyscy posiadacze konta Alior Rachunki bez Opłat nadal będą mogli bezpłatnie opłacać rachunki, w ponad 600 placówkach oznaczonych logo Alior Bank Express oraz logo Alior Bank Partner.

Historia lubi się powtarzać

Kiedy Alior Bank zaczynał swoją działalność, wprowadził lokatę nocną a później darmowe bankomaty na całym świecie. Oczywiście później wyraził się jasno, że konto jest za darmo tylko dla stałych klientów. Zasadę już znamy.

Można wyciągnąć dosyć prosty wniosek – jeśli Alior Bank skusi Was naprawdę dobrą usługą, całkowicie za darmo, to możecie mieć prawie pewność, że po jakiś czasie zapyta:

“Czy Alior Bank jest Twoim głównym bankiem?”

Jeśli nie, to opłata za usługę wyniesie…

Przeczytaj również: jak zostać bankowym wyjadaczem wisienek, czyli jak szukać promocji bankowych.

PS. Akurat konto w Alior Banku jest jednym z moich ulubionych i śmiało je polecam i doskonale rozumiem ruch banku. W oddziałach może zrobić się trochę luźniej, a przyzwyczajeni klienci w dużej mierze i tak zgodzą się na opłatę 2 zł miesięcznie. Pamiętajcie, że w bankach liczy się efekt skali i te 2 zł robią sporą różnicę, jeśli z tej usług korzysta nawet kilkaset tys. ludzi.

Tomasz Jaroszek

Tomasz Jaroszek – jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst?

Zapisz się na newsletter, otrzymuj powiadomienia bezpośrednio na skrzynkę mailową.