3,5% od Getin Banku – czy to okazja dla wyjadaczy wisienek?

Getin Bank ma aktualnie najkorzystniejsze lokaty na rynku, bo… moim zdaniem potrzebuje napływu świeżych depozytów od klientów. Sytuacja z ubiegłego roku i wysokie oprocentowanie lokat w Getinie to jednak szansa dla wyjadaczy wisienek, chociaż widzę, że w Internecie nie brakuje obaw klientów. W tym tekście wszystko wyjaśnię.

Finansowy „wyjadacz wisienek” to ktoś, kto czeka na okazje na rynku bankowym. Gdzieś jest dużo wyższe oprocentowanie lokat, gdzieś dają 200 zł za otwarcie rachunku, jeszcze gdzie indziej jest cashback w karcie płatniczej. W ten sposób bardzo aktywny na rynku klient może zarobić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych rocznie. I takie też oferty od czasu do czasu opisuję na blogu.

Tym razem sprawa jest wyjątkowa, bo Getin Bank oferuje po prostu dużo wyższe oprocentowanie niż rynkowa średnia, bo prawdopodobnie potrzebuje napływu nowych depozytów w związku z ostatnimi miesiącami, które były trudne dla banku. Wprawdzie wszędzie uspokajano, że afera KNF nie wywołała paniki klientów, ale jak podają biznesowe media – odpływ środków ewidentnie był większy, a nadrabiano to nowymi lokatami, właśnie tymi o wyższym oprocentowaniu. Takie momenty powinien wykorzystywać „łowca wisienek”.

3,5% od Getin Banku

Pierwszy produkt na 3,5% w skali roku to e-lokata, na której a promocyjne oprocentowanie dotyczy nowo wpłaconych środków. Bank chce więcej depozytów, więc nie wyklucza z promocji stałych klientów – ważne, aby wpłacili nowe środki w ramach depozytu.

E-lokata w Getin Banku:

  • od 500 do 1 mln zł (aż tak to nie polecam, BFG chroni do 100 tys. euro)
  • lokata jest na 4 miesiące
  • 1 klient może założyć tylko jedną lokatę
  • oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku dla nowych środków
  • wypłata środków z lokaty następuje 7 dni po złożeniu wniosku.

lokata getin bank

Nowy klient, który chce skorzystać z oferty może to zrobić poprzez wniosek online, a obecny klient może po prostu zalogować się do swoje bankowości internetowej i założyć produkt z dostępnych w panelu. W ramach nowych środków bank uznaje nowe pieniądze płacone na lokaty po 6 stycznia 2019 roku. Z kolei sama lokata z promocyjnym oprocentowaniem będzie dostępna do 3 lutego 2019 roku.

Zakładasz lokatę w Getin Banku? Tu masz LINK do promocji.

Konto oszczędnościowe też na 3,5%

Drugi produkt z tak wysokim oprocentowaniem to konto oszczędnościowe. To coś dla tych, którzy oszczędzają regularnie, a nie tylko od razu przelewają konkretną kwotę na depozyt. Przyznam szczerze, że to produkt, który ja preferuję, bo lubię mieć możliwość dorzucenia do puli nowych oszczędności. Akurat konto oszczędnościowe z wyższym oprocentowaniem to już 16. edycja promocji, ale tym razem muszę ją opisać, bo oprocentowanie jest naprawdę imponujące jak na aktualną sytuację.

Promocja 3,5% dotyczy nowych środków, obejmuje kwoty do 400 tys. zł, a wysokie oprocentowanie utrzyma się aż 152 dni, czyli przez 5 miesięcy. Nie trzeba być nawet nowym klientem, dużo ważniejsze są nowe środki – może z tej promocji skorzystać posiadacz rachunku w Getinie, wystarczy wpłata nowych środków (nadwyżki nad saldo z dnia 6 stycznia 2019) na zwykłe konto oszczędnościowe.

getin konto oszczednosciowe

Bank wymaga od klienta wyrażenia zgody do przesyłania oferty handlowej za pomocą SMS, drogą telefoniczną oraz elektroniczną, nie więcej.

Promocja potrwa do 3 lutego 2019, natomiast nowe środki będą objęte promocyjnym oprocentowanie przez 152 dni.

Zakładasz konto oszczędnościowe w Getin Banku? Tu masz LINK do promocji.

I jeszcze program poleceń

Nie powiem żebym uwielbiał Getin Bank, więc nie będę namawiał was do zmiany swojego rachunku akurat na ten, ale jako rachunek bez opłat za prowadzenie (warunkiem zwolnienia z opłat jest wykonanie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem w miesiącu), a służący głównie do lokowania pieniędzy na depozytach, nie jest to zła opcja. Mówię o rachunku o nazwie Konto Proste Zasady.

Jeśli z kolei masz więcej osób w rodzinie lub znajomych, którzy też polują na lepsze lokaty, to zamontowano w środku program poleceń. Ty zarabiasz 100 zł za każde założone konto, a druga osoba kolejne 50 zł za to, że założy rachunek i spełni warunki rachunku (wyrażenie zgód marketingowych i zasilenie konta kwotą minimum 1000 zł w każdym z kolejnych 3 miesięcy po otwarciu konta).

Warto wiedzieć, chociaż uważam, że aktualne 3,5% do zgarnięcia jest promocją samą w sobie wartą uwagi. To teraz kilka słów na temat bezpieczeństwa, bo o to zapewne pytalibyście w komentarzach.

BFG czuwa nad depozytami

Po aferze KNF w końcówce ubiegłego roku, w Internecie aż huczało od plotek: czy Getin Bank i Idea Bank wytrzymają? Wprawdzie kolejki w oddziałach nie były wielkie, ale jednak nikt nie znał ruchu pieniędzy poprzez bankowość elektroniczną. Według Pulsu Biznesu, odpływy z depozytów były spore, BFG i specjaliści z sektora bankowego cały czas monitorowali sytuację, a bank pozyskiwał nowych klientów i starał się uzupełniać odpływy. Początki paniki na szczęście zażegnano.

Pamiętajmy jednak, że nasz system opiera się na Bankowym Funduszu Gwarancyjnym, który chroni nasze pieniądze. Nie wyobrażam sobie sytuacji, żeby BFG w jakikolwiek sposób mógł nie wywiązać się ze swoich obowiązków – byłby to koniec naszego systemu finansowego, więc każdy rząd stanąłby na głowie, żeby nie doprowadzić do takiej sytuacji, wspierając BFG środkami finansowymi i ewentualnymi regulacjami prawnymi.

Jestem przekonany, że pod koniec ubiegłego roku sektor bankowy i politycy byli dużo bardziej przestraszeni sytuacją niż to pokazywali. Jednak aktualnie sytuacja wygląda już dużo lepiej, sam bank swoimi promocjami buduje coraz większy poziom depozytów, a do tego zapowiedział fuzje banków.

Nie wiesz do końca o co chodzi z zamieszaniem w 2018 roku? Przeczytaj jaki horror miał miejsce na GPW.

Nadchodzi fuzja banków

To jest wiadomość, która uspokoiła niejednego klienta i zapewne również polski sektor finansowy. Fuzja Idea Banku i Getin Banku planowana jest na III kwartał 2019 roku, a połączony bank będzie działał pod nazwą Getin Noble Bank S.A., chociaż co ciekawe – podmiotem przejmującym pod kątem finansowym będzie Idea Bank S.A.

Połączony bank będzie stabilniejszy i będzie miał dużo lepszą pozycję, aby pozyskać inwestora. Według danych z końca września 2018 byłby siódmym bankiem w Polsce, przeskakując Millennium i Aliora. Suma depozytów wyniosłaby w banku 65,4 mld złotych, a bank miałby 2 mln klientów. Wydaje się, że jest to bardzo rozsądny ruch po całym zamieszaniu z ubiegłego roku.

Banki mogą dawać więcej!

Niskie stopy procentowe spowodowały, że od wielu miesięcy nie widzieliśmy naprawdę atrakcyjnych lokat na polskim rynku. Sytuacja Getinu pokazuje, że to nie jest tak, że się nie da. Banki są w dobrej sytuacji finansowej, nie narzekają na braki depozytów, więc niskim oprocentowaniem lokat odbijają sobie poniekąd podatek bankowy i niższe zyski związane z niskimi stopami procentowymi.

Sytuacja Getinu doskonale to pokazuje, że jak bank chce płacić więcej na lokatach, to może to zrobić w bardzo łatwy sposób. Do tego same warunki promocji są wyśmienite dla wyjadaczy wisienek – nie ma tu haczyków, wykluczenia stałych klientów z lepszych warunków czy też długiego czasu blokowania promocji dla klientów, którzy już brali udział w innych edycjach.

Podsumowanie

Oferta lokaty i konta oszczędnościowego jest bardzo dobra dla tych, którzy chcą mieć zawsze pieniądze na najwyżej oprocentowanych depozytach. Jeśli chcecie zachować ostrożność, to kwoty nie powinny przekraczać sum gwarantowanych przez BFG (nieco powyżej 400 tys. zł).

Pamiętajcie tylko żeby dobrze przeczytać regulaminy promocji – pod każdym produktem są wszystkie pliki do oferty, nie chciałem ich wrzucać tutaj wszystkich, bo narobiłbym większe zamieszanie niż jak sami przeczytacie dokładnie co jest pod konkretnymi ofertami.

Przypominam jeszcze, że linki na tej stronie są linkami afiliacyjnymi – przy większości polecanych na blogu produktów stosuję afiliację, więc jeżeli decydujesz się założyć jakiś produkt, to otrzymam za to prowizję. To jeden z elementów finansowania tego bloga i mojej działalności.

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x