2C Partners: renowacja kamienic a zyski dla inwestorów

wywiad z presesem

Inwestowanie w nieruchomości nie jest takie proste jak się wydaje, ale może być bardzo zyskowne. 2C Partner opowiada jak działa rewitalizacja kamienic i jak bardzo się opłaca. Moim gościem był Łukasz Tylec, prezes spółki 2C Partners.

Po kilku miesiącach przerwy wracam do współpracy z Inwestortv.pl, gdzie prowadzę cykl rozmów z prezesami spółek giełdowych. Inwestowanie to nadal jedno z moich ulubionych zajęć, chociaż musiałem zamienić szybsze rynki finansowe na spokojne budowanie portfela spółek – po prostu nie da się rozdwoić, a mój wybór padł na rozwijanie biznesu. Powrót do rozmów z prezesami to zdecydowanie temat dla miłośników inwestowania właśnie w spółki – kilkanaście minut rozmowy przybliżające działalność danej firmy i pozwalające zrozumieć na czym faktycznie ta spółka zarabia.

Renowacja kamienic nie jest zadaniem łatwym, ale może być bardzo dochodowym. Poniżej moja rozmowa z prezesem spółki 2C Partners, a jeszcze niżej kilka przydatnych informacji:

Wywiad w formie pisemnej i pełną rozmowę znajdziecie oczywiście na Inwestortv.pl

Notowania 2C Partners

Poniżej przedstawiam kilka linków, które mogą pomóc każdemu, kto chce dowiedzieć się więcej o spółce, poznać raporty z ostatnich kwartałów, porównać wyniki i zerknąć na wykresy:

  • Oficjalna strona 2C Partners, gdzie najbardziej interesująca będzie dla nas zakładka ‘relacje inwestorskie’.
  • Dane liczbowe spółki na biznes.pl – doskonale pokazane zestawienie danych pozwala nam na porównanie różnych wartości kwartał do kwartału i rok do roku,
  • Dyskusja o spółce na forum bankier.pl – niektórzy akcjonariusze potrafią wykopać niesamowite informacje o spółce i warto tam od czasu do czasu zaglądać. Absolutnie nie wdawać się w tematy dotyczące tego czy kurs urośnie czy spadnie „bo mi się tak wydaje”. Skupcie się na informacjach i swoim systemie inwestycyjnym.

Podsumowanie:

Spółka ma przed sobą nie lada zadanie, bo lokali do renowacji jest bardzo dużo (w szczególności w Warszawie), ale kluczowe może być tutaj odpowiednie finansowanie. Z projektów wychodzi dosyć szybko i opanowała procedury prawno-administracyjne. Ma sporą dywersyfikacje ze względu na liczbę inwestycji w portfolio i już jeden kryzys w nieruchomościach za sobą. Dużo zależy od koniunktury, bo nie ma wątpliwości, że rynek nieruchomości nie jest w swojej szczytowej formie i Polacy nie kupują już tak mieszkań jak jeszcze kilka lat temu.

Tomasz Jaroszek

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x