Blog dla ludzi, którzy dbają o swoje pieniądze

2C Partners: renowacja kamienic a zyski dla inwestorów

wywiad z presesem

Inwestowanie w nieruchomości nie jest takie proste jak się wydaje, ale może być bardzo zyskowne. 2C Partner opowiada jak działa rewitalizacja kamienic i jak bardzo się opłaca. Moim gościem był Łukasz Tylec, prezes spółki 2C Partners.

Po kilku miesiącach przerwy wracam do współpracy z Inwestortv.pl, gdzie prowadzę cykl rozmów z prezesami spółek giełdowych. Inwestowanie to nadal jedno z moich ulubionych zajęć, chociaż musiałem zamienić szybsze rynki finansowe na spokojne budowanie portfela spółek – po prostu nie da się rozdwoić, a mój wybór padł na rozwijanie biznesu. Powrót do rozmów z prezesami to zdecydowanie temat dla miłośników inwestowania właśnie w spółki – kilkanaście minut rozmowy przybliżające działalność danej firmy i pozwalające zrozumieć na czym faktycznie ta spółka zarabia.

Renowacja kamienic nie jest zadaniem łatwym, ale może być bardzo dochodowym. Poniżej moja rozmowa z prezesem spółki 2C Partners, a jeszcze niżej kilka przydatnych informacji:

Wywiad w formie pisemnej i pełną rozmowę znajdziecie oczywiście na Inwestortv.pl

Notowania 2C Partners

Poniżej przedstawiam kilka linków, które mogą pomóc każdemu, kto chce dowiedzieć się więcej o spółce, poznać raporty z ostatnich kwartałów, porównać wyniki i zerknąć na wykresy:

  • Oficjalna strona 2C Partners, gdzie najbardziej interesująca będzie dla nas zakładka ‘relacje inwestorskie’.
  • Dane liczbowe spółki na biznes.pl – doskonale pokazane zestawienie danych pozwala nam na porównanie różnych wartości kwartał do kwartału i rok do roku,
  • Dyskusja o spółce na forum bankier.pl – niektórzy akcjonariusze potrafią wykopać niesamowite informacje o spółce i warto tam od czasu do czasu zaglądać. Absolutnie nie wdawać się w tematy dotyczące tego czy kurs urośnie czy spadnie „bo mi się tak wydaje”. Skupcie się na informacjach i swoim systemie inwestycyjnym.

Podsumowanie:

Spółka ma przed sobą nie lada zadanie, bo lokali do renowacji jest bardzo dużo (w szczególności w Warszawie), ale kluczowe może być tutaj odpowiednie finansowanie. Z projektów wychodzi dosyć szybko i opanowała procedury prawno-administracyjne. Ma sporą dywersyfikacje ze względu na liczbę inwestycji w portfolio i już jeden kryzys w nieruchomościach za sobą. Dużo zależy od koniunktury, bo nie ma wątpliwości, że rynek nieruchomości nie jest w swojej szczytowej formie i Polacy nie kupują już tak mieszkań jak jeszcze kilka lat temu.

Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja Doradca.tv ;)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Share on facebook
Share on pocket
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty