21 czerwca: zarezerwuj dzień na wykłady o inwestowaniu

wykłady o inwestowaniu XTB

Co jak co, ale darmowej edukacji finansowej nigdy dosyć. Mam dla Was aż 10 wykładów i debatę na deser. Wykłady o inwestowaniu to retransmisja świetnej konferencji XTB Masterclass, w trakcie której można się bardzo dużo nauczyć.

XTB Masterclass to duża konferencja, z potężną i bardzo praktyczną dawką wiedzy o inwestowaniu. Wiem co mówię, bo tam byłem ;) 21 czerwca odbędzie się retransmisja online, a sama konferencja odbyła się fizycznie w maju. Byłem tam od rana do wieczora, w trakcie tego dnia wcieliłem się w role wykładowcy, prowadzącego debatę oraz… uczestnika. Dla mnie to tez były ciekawe wykłady o inwestowaniu, m.in. dlatego Was na nie zapraszam ;)

Co? Gdzie? Kiedy?

Retransmisja XTB Masterclass odbędzie się 21 czerwca – wykłady o inwestowaniu zaczynają się o 10.00, a wydarzenie dobrych kilka godzin. W trakcie transmisji będziecie mogli przepinać się pomiędzy wykładami, tak jak na żywo ludzie mogli wybierać pomiędzy salami. To znaczy, że np. o 10.00 transmitowane będą jednocześnie 2 wykłady: mój i Michała Kuracha – dzięki temu wykłady o inwestowaniu mieszczą się w jeden dzień.

Możecie się zapisać TUTAJ lub klikając na przekierowanie na dowolnym banerze.

wykłady o inwestowaniu link

Jakie wykłady o inwestowaniu zobaczymy?

Po kolei, mamy 10 wykładów podzielonych na 5 par i na koniec debata, którą miałem przyjemność poprowadzić. Na niektórych z nich byłem, jeden prowadziłem, a większość prelegentów znam i mogę Wam podpowiedzieć o czym będą wykłady i na co się szykować.

Jak zbudować spójną strategię inwestycyjną – Timing Trader

Michał Kurach to doświadczony trader, który po wielu latach spekulacji stworzył swój „timing trader”. Podczas wykładu opowie co jego zdaniem jest najważniejsze w tworzeniu takiej strategii.

Świat poza GPW – jak szukać spółek zagranicznych do portfela inwestycyjnego

Tak, tak, to mój wykład ;) Mówiłem tu o tym, że warto zdywersyfikować portfel, jeśli jesteśmy tylko i wyłącznie na polskim rynku. Pokazywałem przykłady spółek z branży gier oraz biotechnologii oraz rozprawiłem się z kilkoma mitami dotyczącymi barier, jakie mają inwestorzy przy kupowaniu zagranicznych akcji. Wspomniałem też trochę o minionym wyjeździe do miasta Warrena Buffetta i jego podejściu do inwestowania.

Jakimi spółkami warto zainteresować się w kolejnych latach – perspektywy dla rynku akcji

Albert Rokicki to doświadczony bloger i inwestor indywidualny, który w ostatnim czasie mocno postawił na branżę gier. Znajdziecie odzwierciedlenie tej strategii w wykładzie, który jest obowiązkową pozycją, jeśli macie w portfelu takie spółki jak CD Projekt, Playway czy 11 bit studios. A może jakaś zagraniczna spółka do portfela? Jest pewien kandydat, który pojawił się również na moim wykładzie ;)

Najskuteczniejsze formacje techniczne na kryptowalutach

Łukasz Fijołek stawia w tradingu na analizę techniczną i codziennie szuka formacji, które dają mu zarobić. W trakcie wykładu pokaże skuteczne formacje, które jego zdaniem doskonale działają na popularnym w ostatnim roku rynku kryptowalut. Jak zarobić na bitcoinie? Wcale nie trzeba znać się na technologii blockchain, jeśli spekulujemy używając analizy technicznej.

Akumulacja i dystrybucja, czyli kiedy na rynku jest tanio, a kiedy drogo?

Rafał Glinicki szuka z kolei miejsc, w których duży kapitał sprzedaje lub kupuje instrumenty, a inwestor indywidualny może podpiąć się pod taki ruch. Tak działają tzw. smart money, a wykładowca specjalizuje się właśnie w analizie wolumenu.

Najsilniejsze sygnały Price Action

Zbigniew Wieczorek specjalizuje się w analizie technicznej i zdecydowanie ten wykład przypadnie do gustu fanom szukania formacji świecowych. Wykładowca omawia sygnały kontynuacji trendu oraz silne sygnały kontrariańskie.

Jak krok po kroku wybrać spółki do portfela inwestycyjnego?

Dr Przemysław Kwiecień przygotował coś dla zwolenników inwestowania w akcje. Pokaże kryteria wyboru spółek do portfela inwestycyjnego, omówi najważniejsze wskaźniki i pokaże jak wykonać analizę sektorową oraz wskaże czym charakteryzują się spółki z najlepszymi perspektywami wzrostowymi.

Najbardziej perspektywiczne branże, instrumenty i spółki na 2018 rok

Piotr Głowacki omówi w tym wykładzie różne branże i instrumenty w 2018 roku. Wykładowca bardzo dywersyfikuje portfel, szukając okazji na całym świecie. Zobaczycie surowce, rynki akcji i przeróżne instrumenty, które pozwalają zbudować bardzo zdywersyfikowany portfel.

W co inwestować po 9 latach hossy?

Trader21 od dawna sugeruje swoim czytelnikom, że wyceny na amerykańskim rynku akcji sięgają poziomów oderwanych od fundamentów gospodarki, jak i samych modeli biznesowych spółek. Jak przygotować się na koniec hossy i w co inwestować? Przygotujcie się na solidną porcję danych i merytoryczną pigułę wiedzy.

Geometria rynku – mit czy wartościowe narzędzie w rękach tradera

Mieczysław Siudek to kolejny wykładowca specjalizujący się w analizie technicznej. Na swoim wykładzie pokaże przykłady w jakich sytuacjach geometria rynku działa na rynkach finansowych, kiedy warto z niej korzystać i na koniec jak go łączyć z wolumenem.

Wykłady o inwestowaniu, a na koniec debata!

Przyznaję, że poprowadzenie debaty tak, aby skorzystali na niej jak najbardziej inwestorzy indywidualni, było sporym wyzwaniem. Uważam jednak, że wraz z uczestnikami rozmowy podołaliśmy temu zadaniu.

Podczas 90 minut panelu usłyszycie wiele cennych wskazówek inwestycyjnych, bardzo ciekawe spostrzeżenia na temat polityki zagranicznej Donalda Trumpa i jej wpływu na rynki finansowe oraz sytuacji w Iranie oraz cen ropy naftowej.

Stawialiśmy cały czas na praktykę – jak inwestor indywidualny może przełożyć analizę makroekonomiczną i geopolityczną na swój portfel i jak na tym zarobić (lub nie stracić). Miałem wybitnych rozmówców i jestem przekonany, że będziecie z tego panelu zadowoleni. Wzięli w niej udział: prof. Witold Orłowski, dr Przemysław Kwiecień oraz Trader21.wykłady o inwestowaniu xtb

Do zobaczenia w czwartek!

Mam jeszcze małą niespodziankę do czwartkowych wykładów o inwestowaniu. Jeśli jeszcze dacie radę, to wieczorem poprowadzę w XTB spotkanie w ramach Trading Club!

Będę nawiązywał dużo do tego, co już mówiłem na XTB Masterclass i zrobię solidny wstęp do tematu „inwestowanie w spółki zagraniczne”.

Tak jak każdy inny sposób na zarabianie pieniędzy na rynku, inwestowanie w zagraniczne akcje ma swoje wady i zalety, a przy okazji tworzy się całkiem sporo mitów na ten temat, które trzeba obalić już na samym początku. Tak też zrobimy! Zaczynamy spotkanie o 16.00, będzie ono transmitowane online.

Zapraszam serdecznie na transmisję, możecie się na nią zapisać pod tym linkiem.

Zapowiada się pracowity czwartek, ale wszystko robione tak, aby wykłady o inwestowaniu dały wiele praktycznych wskazówek inwestorom indywidualnym i miały realny wpływ na poprawę ich wyników.

Picture of Tomek Jaroszek

Tomek Jaroszek

Jednoosobowa redakcja bloga Doradca.tv :)

Podobał Ci się tekst? Podziel się nim!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz Jaroszek

Tomek Jaroszek

Cześć! Jestem Tomek. Pewnego dnia rzuciłem pracę na etacie i założyłem własną firmę oraz tego bloga. To była doskonała decyzja, a jeśli chcesz poznać tę historię lepiej, to koniecznie przeczytaj więcej o samym blogu.

Ulubione teksty
Szukaj
0
Would love your thoughts, please comment.x